Jump to content
Dogomania

Do 30 sierpnia mój pies musi zrzucić 10kg-POMOCY


Alusia

Recommended Posts

Do 30 sierpnia(tego roku;) mój 4 letni kundelek musi schudnąć 10kg:-o jak ja mam to zrobić???Wszyscy mówią dużo ruchu więc uprawiamy bikejoring po 10-25 km,dwa razy w tygodniu agility biegamy może schudł już jakieś 5-6 kg ale to jeszcze zaa mało...Dostaje jeść 2 razy dzienie suchą karmę Bosch...Co ja mam zrobić???

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego pies ma schudnac akurat do sierpnia? Pamietajcie, ze zbyt szybkie chudniecie nie jest zdrowe. Czy pies mial badane serce? Przy nadwadze jest ono bardziej obciazone, szczegolnie jesli fundujesz mu tak duzo ruchu. Warto by rownierz podac cos na stawy.

Link to comment
Share on other sites

Zamiast podawać psu jedzenie 2 razy dziennie, można tę samą ilość rozdzielić na 3-4 porcje. Podczas jedzenia też się spala kalorie, a każdy dodatkowy posiłek to zwiększenie wykorzystania energii na trawienie, wchłanianie, pobudzenie motoryki przewodu pokarmowego.

I przyłączam się do pytań saJo.

Link to comment
Share on other sites

Proponuję przejść na karme typu "light"> Wszyscy producenci mają taką w swoim "repertuarze". No i ruch jak najbardziej. Czy dobrze zrozumialem? On biega 25km dziennie, 2 x w tygodniu? A nie mógłby biegać mniejsze dystanse ale każdego dnia? 25 km dla 4 letniego otyłego psa to jest za dużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']karma "light" i duzo ruchu nie wrozy nic dbrego.. pies po prostu padnie z wycienczenia..[/QUOTE]

Karma "light" i ruchu nie dużo tylko tyle ile trzeba. Właśnie dlatego napisałem to zastrzeżenie w poprzednim poście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A dlaczego pies ma schudnac akurat do sierpnia? Pamietajcie, ze zbyt szybkie chudniecie nie jest zdrowe. Czy pies mial badane serce? Przy nadwadze jest ono bardziej obciazone, szczegolnie jesli fundujesz mu tak duzo ruchu. Warto by rownierz podac cos na stawy.[/quote]

Pies ma schudnąć, dlatego, że w sierpniu są zawody, badań na serce nie miał, ma nawet słabą kondycję, ale nie jest bardzo źle.;)

[quote name='marmara_19']karma "light" i duzo ruchu nie wrozy nic dbrego.. pies po prostu padnie z wycienczenia..[/quote]

[quote name='Teddy']Karma "light" i ruchu nie dużo tylko tyle ile trzeba. Właśnie dlatego napisałem to zastrzeżenie w poprzednim poście.[/quote]

Też nie polecam karmy light, dla aktywnych psów, byłyśmy z Alusią dzisaj u weta, ma kupić jakiś środek na odchudzanie...

Właśnie, mam pytanie, jak działają tabletki odchudzające dla psów..?Czy są zdrowe i zawsze przynoszą rezultaty?

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj, że sucha karma pęcznieje i robi jej sie 2 razy więcej. Zapewniaj psu codzienne długie spacery, jeśli mieszkasz niedaleko gór to raz w tygodniu <jeśli będzie ładna pogoda> możesz chodzić ze swoim Pieskiem w góry, dawaj mu małe porcje jedzenia ale parę razy dziennie <najlepiej jakbyś dawała mu ostatni posiłek przed 18 tak aby mógł strawić>...
Powodzenia...
Jeśli miałabyś jakieś pytania to pisz na mojego meila [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Czy te zawody są, aż tak ważne, żeby psa chemią faszerować?:shake: Co jest ważniejsze zdrowie psa czy zawody?:niewiem:[/quote]

Właśnie nie wiem:shake:... ja preferuje odchudzanie 'naturalne'...

[quote name='Bura']A cóż to za tabletki? Wszystko legalne w naszym kraju na odchudzanie u psa jest przecież w płynie... Może te tablety to karnityna???[/quote]

Nie wiem sama jakie:cool3: wiem tylko, że środek jest w tabletkach...

[quote name='Nutka']Pamiętaj, że sucha karma pęcznieje i robi jej sie 2 razy więcej. Zapewniaj psu codzienne długie spacery, jeśli mieszkasz niedaleko gór to raz w tygodniu <jeśli będzie ładna pogoda> możesz chodzić ze swoim Pieskiem w góry, dawaj mu małe porcje jedzenia ale parę razy dziennie <najlepiej jakbyś dawała mu ostatni posiłek przed 18 tak aby mógł strawić>...
Powodzenia...
Jeśli miałabyś jakieś pytania to pisz na mojego meila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]

Gór mieszkamy dość daleko, pies je dość mało, ma też trochę ruchu...

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...