Jump to content
Dogomania

Niedowład kończyn tylnych


meyham

Recommended Posts

Mam problem i potrzebuje pomocy.
Mam 3 letnią suczkę ON'ka, do dzisiaj zdrową... Jednak dziś w nocy - ok 23-24 obudził mojego narzeczonego odgłoś "szurania po podłodze" i przerwacania się. Z początku myslał że zdrętwiały jej łapy, ale jak 3 raz się wywróciła to przestało być "zabawne". Jednak odczekaliśmy do rana - bo a nóż przejdzie samo. O 6 nadal taka sama sytuacja - więc w autko i do weta (Elwet Lek wet. Mariusz Mikow), zdjęcie RTG kończyn i kręgosłupa nic nie wykazało - więc nie jest to ani zwichnięcie ani dysplazja, ani dyskopatia (z tego wynika), po zrobieniu kontrastu do rdzenia kręgowego też nic nie wykryto. Nie ma zapalenia. Podejrzewa doktor że to wylew w rdzeniu. Suczka dostała leki na poprawienie krążenia na K...? Ma zakaz wstawania, poruszania się. Jestem załamana, nie wiem co robić - to młody pies, a tu takie problemy :placz: Proszę poradzcie coś... :-(

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak miał wylew i też tyle łapy odmawiały mu posłuszeństwa. Nie zauwazyłaś czy psu latają oczka? Albo łeb trzyma krzywo lub nim kiwa?
Takie objawy miał mój. I też było z dnia na dzień. Wieczorem pies zdrów jak ryba a rano przewracanie przy chodzeniu...

Link to comment
Share on other sites

Sajo, zdjęcia oglądał Chirurg, o którym pisałam w 1 poście. Uważasz, że mógł źle rozpoznać? Właśnie dostałam kilka numerów lekarzy w tym neurologa - jutro dzwonie.

BM - z głową nie zauważyłam, ja ją widziałam 3-4 h po tym. Muszę narzeczonego zapytać, on z nią był. Ale oczka nie latają.

Nie trzyma moczu - siusia pod siebie :-( Można kupić psie pieluchy, prawda? J\

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie zauwazylam nazwiska chirurga.

Mysle, ze wizyta i pelne badanie neurologiczne jest konieczne, brak trzymania moczu najprawdopodobniej jest wynikiem nieprawidloego funkcjonowania ukladu nerowego. Moze to byc zarowno spowodowane urazami mechanicznymi, jak i chorobami pierwotnie toczacymi sie w ukl nerwowym, chociaz nagle pojawienie sie objawow bardziej wskazywalo by na to pierwsze.

Pieluchu wskazane.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mam pytanko, czy Twoj piesek jest z tych duzo bardzo duzo biegajacych?????? generalnie ma objawy podobne do mojej suczki. paraliz lapek tylko u mojej poszedł przod najpierw, tez tak bylo ze nagle cos sie zaczelo dziac. Tomografia kregoslupa nic nie pokazala, a potem, niestety moja sunia umarla, w rozmowach z innymi lekarzami po objawach zaczeli snuc domysly, ze to byla autoimmunologiczna choroba trudna do zdiagnozowania przez lekarzy zwiazana ze zbyt duzym dotlenianiem komorek. Moja sunia chorowala przez kilka miesiecy i wygladalo to tak jakby miala ucisk w kregoslupie. jednoczesnie zanikaly jej miesnie takze na pysiu i nie mogla szczekac tak jakby miala paraliz krtani. Te chorobe mozna leczyc tylko musi byc odpowiednio wczesnie zdiagnozowana. A byc moze twojego pieska uzarl kleszcz i to sa jakies poklewszczowe historie. W kazdy raie zwroc uwage na to co dzieje sie z psiakiem i jesli masz mozliwosci idz do neurologa
Pozdrawiam i trzymam kciuki za pieska

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...