Jump to content
Dogomania

kolejna pseudohodowla w mazowieckim


esperanza

Recommended Posts

Jeśli temat już gdzieś istnieje, proszę o zamknięcie tego wątku.
Wczoraj w Kurierze Warszawy i Mazowsza pokazano materiał o pseudohodowli
w woj.mazowieckim. Policja i powiatowy weterynarz przeprowadzili kontrolę, ale zwierząt nie odebrano, bo okoliczne schroniska są przepełnione.
Podobno warunki mają się poprawić.
Smutny był widok labradorów, pekińczyków, bulterierów i przedstawicieli innych ras stłoczonych w boksach, które przypominały schroniskowe. W sumie jest tam około 50 psiaków.
Psy nadal będą pewnie sprzedawane na giełdzie w Słomczynie.
W reportażu nie wspomniano nic na temat udziału w kontroli którejkolwiek organizacji prozwierzęcych.
Próbowałam znaleźć w sieci więcej informacji na ten temat, ale niestety mi sie nie udało. Czy ktoś coś więcej wie o tej sprawie?
Niestety nie zapisałam nazwy miejscowości, w której jest ta pseudohodowla.
Pamiętam za to doskonale słowa właścicielki, która stwierdziła, że "niektóre dzieci tak dobrze nie jedzą, jak jej psy" :shake:

Link to comment
Share on other sites

pamietam, ze podlegali pod Radom, ktory nie chcial przyjac tych psow gdyz juz jest przepelniony, ale gdzie to bylo?
moze jeszcze w necie odnajdziesz ten film

warunki...hmmm obawiam sie nawet, ze gorsze od schroniskowych klatki/pudla

najgorsze jest to ze pozostawiono im te psy i tylko nakaz by bylo im lepiej...hmmm tylko co dalej

a to ze sa te psy kradzione? tez bylo o tym wspomniane
czy ktorys z dziennikarzy zrobil wystarczajaca ilosc zdjec by mozna bylo odszukac wlascicieli?
moze Korze uda sie dotrzec do tego materialu

Link to comment
Share on other sites

kradziony, ale zdaje sie ze nikt sie tym nie przejal...tylko inof w tele ze kradzione...
jakies fotki..no i gdzie ta hodowla
esperanza..nie znalazlas nic w Kurierze Mazowieckim
a moze do nich napisac...ja niestety bez netu wlasciwie, tylko chwilowo...i na dogo z rzadka

moze Arka ma pelniejsze info na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Malagos wielkie dzięki, znalazłam :p

[url]http://video2.v2.tvp.pl/2008/03/05/154475/film.asf[/url]

Pseudohodowla jest w Golędzinie pow.radomski. Prowadzi ja Jadwiga Prygiel.
W reportażu oprócz labków, pekińczyków, ON-ków są też kaukazy, chyba husky, łącznie 59 psów.

Link to comment
Share on other sites

Lokalna prasa:
[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080304/POWIAT0206/988580179&SearchID=73310881777021[/url]

[url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080307/POWIAT0206/622866038&SearchID=73310881866943[/url]

Tak, jak można się było spodziewać z 59 psów zostało tylko 21, resztę podobno sprzedali w Słomczynie.
W okolicy masowo ginęły psy rasowe i w typie, skoro bez tatuażu.
Myślę, że to ważna wiadomość dla osób, którym skradziono rasowego psa, by szukali właśnie tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...