Jump to content
Dogomania

Czy yorki "dogadują" się z dziecmi?


bascha.p

Recommended Posts

Tez probowlam dzis iniestety!
przejrazalam te ogloszenia i nie wytrzymalam i na 2 napilam meila minowicie do pani ktora cgce kupic albo wziasc yorka.
przyjmę lub niedrogo kupię pieska bądz też suczkę rasy york dla sojej 3 letniej córeczki ktora jest bardzo cora niemożemy mieć innego pieska dlatego piszę jeśli ktoś będzie miał do oddania lub niedrogo sprzeda to proszę pisać PILNIE!!!
[B]Kontakt:[/B]
złocieniec woj. zachodnio-pomorskie
nowa
tel: 0782079316
email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Poprostu napislam z calym szcunkiem dla tej Pani i jej chorej coreczki ze york to nie zabawka i nie nadaje sie absolutnie dla malego dziecka.
poradzilam kupic pluszaka choc przykra jest choroba coreczki tej pani ale mam i znam yorki to kruche wrazliwe delikatne psy..

nastepne//
Chętnie przyjmę za darmo ponieważ nie stac mnie na kupno, pieska rasy Yorkshire Terrier (miniaturkę)
[B]Kontakt:[/B]
Zgorzelec woj. dolnośląskie
tel: [
email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

rozumiem ze ktos nie ma pieniazkow ale napislam ze zastanwiam sie czy na utrzymanie tego pieska bedzie.sama dlugo zbieralam pienazki by kupic yorka i sama doskonale wiem ile kosztuje utrzymanie psa szczepenia zabiegi czyszcenia zabkow, u starszych pow.. koszty kosmetykow.. itd..


Czy to wszystko sie dzieje dlatego ze ludzie mysla ze to psy zabawki z kokardkami? ze to nie psy .. ze on elubia dzieci?Czy kazdy sie tylko sugeruje wygladem psa wystawowego z piekna kokardka w=yczesanego.... ale by tak wygladal ile w to trzeba wlozyc pracy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj to chyba zależy od mentalności danej osoby, jednych nie stać na tak duży wydatek, ale na utrzymanie może już być stać bo jednak wydatki "rozkładają się na raty" a inni chcą mieć właśnie zabaweczkę w domu. Mi samej bardzo podoba się ta rasa, na uparciucha mogłabym składać pieniążki i sobie kupić, ale jestem na tyle rozsądna, że taka mała rasa to nie pies dla mojego synka czy może raczej przy moim synku. Choć mój urwis boi się małych ras jak na ironię bo teściowej jamniczka kilka razy go z zazdrości ugryzła gdy był jeszcze 11 miesięcznym berbeciem i np. pekińczyka mojej mamy z zasady nie tyka. Za to naszego mix. rottka uwielbia tulić i tęskni za nim bo przez głupią sąsiadkę musiałam niestety psa oddać teściowej, wierzę jednak że kiedyś się przeprowadzę i będę mogła odebrać mojego dużego pupila.
Co do finansów zatem za bardzo bym nie wrzucała wszystkich do jednego worka bo nie trzeba mieć pokaźnego konta by móc zapewnić kosztem kilku wyrzeczeń odpowiednie warunki dla psa, raczej "czepiam" się ogłoszeń gdy ktoś prosi o psa małej rasy dla dziecka, ale tu też są dzieci i "dzieci".

Link to comment
Share on other sites

Co do tych dzieci i Yorków ... Ludzie zastanówcie się!! Broń boze dziecko nie może zostawać samo z takim maleństwem !! Wiem co chrześniaczka (3lata)mojego chłopaka potrafi zrobić mojemu Yorkowi i już na pewno jej nie dostanie do ręki !! Raz sie na nia przewróciła, potem wypadła jej z rąk .. Szkoda słów!! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Co do tych dzieci i Yorków ... Ludzie zastanówcie się!! Broń boze dziecko nie może zostawać samo z takim maleństwem !! Wiem co chrześniaczka (3lata)mojego chłopaka potrafi zrobić mojemu Yorkowi i już na pewno jej nie dostanie do ręki !! Raz sie na nia przewróciła, potem wypadła jej z rąk .. Szkoda słów!! :angryy:[/quote]

Wiesz, niektórzy rodzice (rozsądni rodzice) mogą się poczuć urażeni, nie każdy ma rozwydrzeńca w domu. Mój synek stroni od małych psów a mimo wszystko i tak nie będę miała nigdy małej rasy w domu i ze względów sentymentalnych i innych.

Link to comment
Share on other sites

Hm, mam teraz klientów z dwójką małych dzieci i szczeniakiem yorka. Rodzice BARDZo rozsądni, tłumaczą, gonią dzieci kiedy te są niedelikatne itd.

I co?

Anmo, niech no się mamusia odwróci, a już yorek jest rozciskany na podłodze jak placuszek.

Dzieci w pewnym wieku niestety nade wszystko lubią eksperymentować.
A żaden rodzic nie jest w stanie upilnować dziecka 24 godziny na dobę.
:shake:

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o rozsadnych rodzicow tych ktorzy wytlumacza dziecku starszemu ale na boga czy 3 letnie dziecko jest w stanie zrozumiec ze zrobi mu krzywde? nIe!i h nigdy bu-ym nie sprzedala yorka tam gdzie sa male dzieci.. i zgadzam sie z powyzszymi pogladami przewrci sie na niego, zle zlapie by podniesc to nie zle wychowanie to/ za male dzieci i za kruche delikatne psy...Moja hodowczyni przyjechala do mnie do dpmu sprawdzic czy nie ma malych dzieci,, niby po drodze ... dopiero pzoniej sie dowiedzialam po co.. i popieram...male dzieci maja sie wychowywac z psami ale nie takimi nie szpicami miniaturkami, yorkami maltanami i wszystkimi minaturowymi.Sa inne rasy lubiace dzieci.. i nadajace sie sie ku temu choc pies to nie zabawaka pies to nie pluszak Dla dzieci sa zabawki! dzieciom nie kupuje sie przezentow w postaci psa (Malym, dzieciom) Jestem adsolutna przeciwniczka! Chwyt reklamowy yorki lubia dzieci!! Nie prawda nie przepadaja za nimi...

Link to comment
Share on other sites

Berek jak najbardziej się z Tobą zgadzam!! Moja Jessi szczeka i warczy już na dzieci a potem rodzice mają pretensje co to za pies!! Wczoraj w Obi miałam taką sytuację .. dziecko chciało pogłaskać, niby grzeczne było (ok 4 lata) ale Jessi już jest tak zrażona, ze normalnie chciała ją ugryźć!! Warczała i wystawiała kiełki!!

Link to comment
Share on other sites

Tez kiedys mialm takie zdarzenie ojciec z dzickiem moze 3letnim mowi zobacz corus jaki sliczny piesek z kokardeczka i podchodzi chce poglaskac Mowie prosze nie dotykac psa Niko warczal nie podobalo mu sie to... mowie prosze bardzo prosze pan podejdzie i pan sprobuje go poglaskac ale nie dziecko.. bo gdy go ugrzyzie beda klopoty,Dziecko uraz ja klopoty... Mowi boze wielki mi pies mysla ze aja kokardke to jzu wieklkie psy.. powiedzialm mu co mysle na ten temat to psy to terriery z calym bagazem tej rasy.. to nie pieski tylko przytulania.. i na kolanka.. wkoncu cos pobuczal pod nosem i poszedl sobie.. Na naszym osiedlu jest kilka yorkow i niestety wiekszosc z nich nie przepada za dziemi....

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ja ma 2 dzieci / 7 lat i 1,3 roku / i oczywiście yorka. Starsza córka nauczyła się ja postępować z psiakiem. Wie co można a czego kategorycznie NIE. Gorzej jest z Kubusiem, chodzi za Tupkiem jak cień. I co się stało, w obawie o własne życie to pies znalazł rozwiązanie. Unika tych dwóch małych rączek tak sprytnie, że nigdy do tej pory nie zapiszczał z powodu Kubusiowej ciekawości i miłości. Moim zdaniem trzeba uczyć i dzieci i psa wzajemnych relacji i stosunków. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

A żaden rodzic nie jest w stanie upilnować dziecka 24 godziny na dobę.
:shake:[/quote]
Co ty piszesz pilnowanie dziecka ( małego dziecka) jest obowiązkiem rodzicow. Np jak mozna zostawic 3 letnie dziecko bez opieki. Oczy na około głowy i gania się za dzieciakiem a w mieczyczasie prace domowe. Moja najmłodsza corka miała właśnie trzy lata jak trafiła do nas Shila całe 60deko Yorczka. I musiały być wprowadzone zasady np pieska nie biorę na rece bez mamy, zabawa z pieskiem tylko na podłodze (aby nie spadł). Shila wyrosła na piękną damę ktora przepada za dziećmi a cora do tej pory jest bardzo delikatna w stosunku do zwierząt.Choć muszę przyznać ze znajoma ktorą często odwiedzamy ma corcie w wieku 7 lat i tam nie mozemy iść z pieskiem bo by go zamęczyła.A postanowienie o zostawianiu psa w domu wyszło od mojej starszej cory i z tego jestem bardzo dumna.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy od rodzicow,moje dzieci wychowaly sie zmalutkimi psami praktycznie od kolyski,albo i wczesniej:lol:Takiemu maluchowi wpaja sie od poczatku,ze niewolno pieska brac na rece itp, ale tego musi cala rodzina pilnowac,nie ze mamusia niepozwala a tatus udaje ze niewidzi,bo tak czesto jest.Gdy byl w domu sczeniaczek,to w pokoju ustawialam kojec,aby corka mogla sie bawic i nierozdeptala maluszka.Kogo wkladalam w kojec? no roznie to bywlo:evil_lol:,zalezy kto bardziej rozrabial:lol:.nieraz dochodzilo do tego ze sczeniak ugryzl ,corke,czy corka pociagnela malucha za uszko.Przewaznie konczylo sie to placzem corki,tlumaczylam jej ze ciebie boli i pieska tez bili jak go ciagniesz.
Dlatego zawsze powtarzam,wszystko zalezy od Rodzicow!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mam roczną córkę i 6 letniego syna. Kupilismy niedawano 2-miesieczną yoreczkę. Jaki stosunek do dzieci mają yorki? Słyszałam o tych pieskach różne opinie. Zawsze miałam kundelki, a ostatnio owczarka colie, który kochał dzieci. Mam nadzieję, ze nasza Daisy też pokocha moje dzieciaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asik75']Mam roczną córkę i 6 letniego syna. Kupilismy niedawano 2-miesieczną yoreczkę. Jaki stosunek do dzieci mają yorki? Słyszałam o tych pieskach różne opinie. Zawsze miałam kundelki, a ostatnio owczarka colie, który kochał dzieci. Mam nadzieję, ze nasza Daisy też pokocha moje dzieciaki.[/quote]


Moja Ibi wsród dzieci czuje się zagrożona. Na podwórku owszem goni się z dziećmi ale w domu szuka bezpiecznego miejsca np. pod stołem

Link to comment
Share on other sites

Terrier to nie jest dobry pies dla dzieci, lepiej małe dzieci dogaduja sie ze spokojnymi pieskami ktore dadza sobie zrobic wszystko, trzeba pamietac jaki charakterek ma york i nie da sobie ciagnac za siersc itd...

Dla dzieci polecam Goldeny czy labki ;) psy zrownowazone i kochajace dzieci ;)

Link to comment
Share on other sites

No wiesz co... najpierw kupujesz, a potem pytasz... :shake: Teraz juz czasu nie odkręcisz, ale york nie jest pieskiem dla dzieci w zadnym wypadku :shake: trzymaj go od nich z daleka, bo takiego wieku dzieci jak u ciebie mogą mu krzywdę zrobic, np. zlamac lub wykręcic nozkę, zle go brac i jemu cisnąc brzuszek itp., mam chociaz nadzieję, ze dzieci twoje są spokojne, a twoj york jest cięzkich kosci, nie miniaturka, inaczej mi jego jest bardzo zal :-(
w ogole naprawdę dobry hodowca sprzedaje yorki tylko tym rodzinom, gdzie najmlodsze dziecko ma 9 lat :razz: inaczej to zly hodowca i jemu nie bardzo obchodzi los jego bylych yoreczkow...

Link to comment
Share on other sites

Myśleliśmy, aby znów kupic colie lub golden retriewera, ale to za duże psy. Yorka można wszędzie ze sobą zabrać. Teraz york już jest z nami, najwyżej bedzie unikała dzieciaków. Najważniejsze, aby nie była w stosunku do nich agresywna. Dawid był od urodzenia z psem więc wie jak się z nim obchodzić, teraz dla yoreczki jest delikatny. A córkę też będę pilnowała.
zresztą ja nie pozwolę psu zrobić krzywdy.A yoreczki juz sie nie pozbędę, bo podbiła moje serce.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Vici i Jeannie']No wiesz co... najpierw kupujesz, a potem pytasz... :shake: Teraz juz czasu nie odkręcisz, ale york nie jest pieskiem dla dzieci w zadnym wypadku :shake: trzymaj go od nich z daleka, bo takiego wieku dzieci jak u ciebie mogą mu krzywdę zrobic, np. zlamac lub wykręcic nozkę, zle go brac i jemu cisnąc brzuszek itp., mam chociaz nadzieję, ze dzieci twoje są spokojne, a twoj york jest cięzkich kosci, nie miniaturka, inaczej mi jego jest bardzo zal :-(
w ogole naprawdę dobry hodowca sprzedaje yorki tylko tym rodzinom, gdzie najmlodsze dziecko ma 9 lat :razz: inaczej to zly hodowca i jemu nie bardzo obchodzi los jego bylych yoreczkow...[/quote]Co ty wygadujesz za głupoty?
Każdy pies jest inny, nie jest powiedziane że YORK nienawidzi dzieci.
Mojej znajomej yoreczka tak kocha dzieci, że jak je widzi to aż sie wyrywa.

Asiu przyzwyczajaj pieseczka do dzieci, niech obchodzą sie z nim delikatnie :)
Będzie dobrze;)
Pozdrawiam zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']No wiesz co... najpierw kupujesz, a potem pytasz... :shake: Teraz juz czasu nie odkręcisz, ale york nie jest pieskiem dla dzieci w zadnym wypadku :shake: trzymaj go od nich z daleka, bo takiego wieku dzieci jak u ciebie mogą mu krzywdę zrobic, np. zlamac lub wykręcic nozkę, zle go brac i jemu cisnąc brzuszek itp., mam chociaz nadzieję, ze dzieci twoje są spokojne, a twoj york jest cięzkich kosci, nie miniaturka, inaczej mi jego jest bardzo zal :-(
w ogole naprawdę dobry hodowca sprzedaje yorki tylko tym rodzinom, gdzie najmlodsze dziecko ma 9 lat :razz: inaczej to zly hodowca i jemu nie bardzo obchodzi los jego bylych yoreczkow...[/quote]


Bez przesady. U mnie w domu jest dwójka dzieci. 4 i 6 lat. Żadne z nich nigdy nawet nie próbowało wziąc psa na ręce. Po prostu wiedzą, że nie wolno i tyle. Bawią się z psem, rzucają mu piłeczki, czasmi nawet gdy jesteśmy na łąkach to daje starszemu potrzymać smycz. Pomagają mi też przy kąpieli. Podadzą szampom, odżywkę, pochlapią psa wodą. I oni mają radochę i ja mam pomoc.
Psu jeszcze nigdy się nic nie stało.

Czy sugerujesz, że pan Waldek z dogo, od którego kupiliśmy psa, jest złym hodowcą? :shake:
Według mnie i innych osób z dogo jest świetny, super dba o swoje psiaki a z nabywcami jego yorków utrzymuje stały kontakt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Co ty wygadujesz za głupoty?
Każdy pies jest inny, nie jest powiedziane że YORK nienawidzi dzieci.
Mojej znajomej yoreczka tak kocha dzieci, że jak je widzi to aż sie wyrywa.
[/QUOTE]

:crazyeye: kobieto, gdzie ja cos takiego powiedzialam???
ja tylko mam na mysli, ze kazdy deminutywny piesek nie powinien rosnąc tam, gdzie są dzieci, bo to piesek jest zagrozony... a kochac czy nie kochac... w ogole nie o tym mowa...

kazdy siebie szanujący yorkomaniak zna tą hodowlę, bo ona jest swietna i znana na swiecie, oto wlascicieli Camparis i nie sprzeda wam nigdy pieska, jak będziecie mieli dzieci do 9 lat :roll: i bardzo slusznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']

kazdy siebie szanujący yorkomaniak zna tą hodowlę, bo ona jest swietna i znana na swiecie, oto wlascicieli Camparis i nie sprzeda wam nigdy pieska, jak będziecie mieli dzieci do 9 lat :roll: i bardzo slusznie...[/quote]

A ja nie rozumiem skąd Twoja niechęc do dzieci i przekonanie, że każde małe dziecko będzie szarpało psa, powykręca mu łapy a na koniec go utłucze?
Nie każde dziecko jest małym potworkiem i niektóre naprawdę potrafią się obchodzić ze zwierzętami. A ja mam na to w domu najlepsze dwa przykłady.

Właśnie pies poleciał do pokoju dzieciaków. Chyba muszę tam iść bo jeszcze go zabiją :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']
Nie każde dziecko jest małym potworkiem i niektóre naprawdę potrafią się obchodzić ze zwierzętami. A ja mam na to w domu najlepsze dwa przykłady.
[/QUOTE]

a ty mozesz dac glowę za swoje dziecko? przeciez wiadomo, ze dziecko jest tylko dziecko, jakby to juz byl doskonaly czlowiek, to nie trza byloby go uczyc, ksztalcic itp. On moze byc i aniolkiem, ale on nie chcąco moze cos zlego zrobic, no chyba ze york wazy jakies 5 kg czy więcej... A jak 1,8 czy 2,2 kg, przeciez duzo takich...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']a ty mozesz dac glowę za swoje dziecko? przeciez wiadomo, ze dziecko jest tylko dziecko, jakby to juz byl doskonaly czlowiek, to nie trza byloby go uczyc, ksztalcic itp. On moze byc i aniolkiem, ale on nie chcąco moze cos zlego zrobic, no chyba ze york wazy jakies 5 kg czy więcej... A jak 1,8 czy 2,2 kg, przeciez duzo takich...[/quote]

Nie moje dziecko. Jeszcze nie mam dzieci i prędko mieć nie będę :eviltong:
Nie mogę dać głowy, więc cały czas ktoś z domu nadzoruje zabawy psa z dziećmi.
Jeszcze nigdy tak się nie zdazyło, że pies i dzieciaki zostały same w jednym pomieszczeniu. I nikt nigdy do takiej sytuacji nie dopuści.
Mój pies waży 3,5 kg.

Oczywiście, że żaden człowiek nie rodzi sie doskonały, ale nie każdy człowiek jest od urodzenia sadystą. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chemicalo']
Jeszcze nigdy tak się nie zdazyło, że pies i dzieciaki zostały same w jednym pomieszczeniu.
[/QUOTE]

to twoje slowa, sama to napisalas :lol: a jak ktos ma dwojkę dzieci i szalenie aktywnego yoraska, to myslisz tak latwo caly czas przestrzegac tej zasady? ja uwazam, ze nie mozliwe, więc z tego i wynika, ze york i dzieci to nie para :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...