Jump to content
Dogomania

Elkhund z tatuażem. Już w nowym domku


Recommended Posts

[quote name='Rybka_39']Jakie piekności...3mam kciuki zeby znalazła domek...uspic za to ze gryzie suki..egh:shake:[/quote]

Ja podejrzewam ze w domowych warunkach nawet ze suka nie bylka by agresywna.

Pomagalam z rehabilitacja suk ktore zyly w stadzie i tam panowal porzadek Dzungli, alse wszystkie nawet naj bardziej dominujace jak zostaly w domach to sie staly typowe dosc tolerancyjne panie.

To tak jak z kazdym doroslym psem treba zapoznac ich w ternie neutralnym, np w obcym ogrodzie i popatrzyc jak sie maja.

Na poczatku bedzie troche grania ja lepsza i troche sztywnosci a potem, jak dadza w spolny respeckt to sie za pryjaznia.

Ja mial po koleji trzy suki z tej pseudo hodowli (w Angli kazda rasa ma braze ratunkowa rasy) gdzie zyly w stadzie na dziko i byly prosto do mojeg stadka przyjete, i bez foch.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='RudaPaskuda']to mam jej ie badać? Bo ja bym chciałą z nią na rower pojść,a jak ma coś z tylkiem to tak bez sensu.

Fajnie by było właściciela znaleźć, albo hodowce, zeby wiedzieć ile ma dziewczyna lat.:)[/quote]

Jesli wyglad ze ma problem z biodrami to dobrze by bylo z fotografowac na biodra podczas sterelizacji jak bedzie pod narkoza i tak, bo narkoza najdrosza czesc badan biodrowych.

Link to comment
Share on other sites

ja mam za free bo przy dobrych wiatrach za rok kończe wet...Zrobie jej i tak fotę bo nawet jak to powypadkowe to też sie sprawdzi co i jak :D

A Yoda żyje sobie teraz z suką w jednym mieszkaniu.Razem chodzą n aspacery i wszystko jest ok.W pracy Yoda naburkała na goldenkę,ale tak to jest spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']i jeszcze jeden test...Gryzonie zjadła by w 5 sekund.Jakby zostałą sam na sam z moim szczurem Vivaldim to pewnie rozwaliła by klatkę w drobny mak.Czyli gryzonie u potencjalnych właścicieli są zagrożone.Nie wiem jak na koty ale myśle ze podobnie.[/quote]

Za zwyczaj Elghundy sa dobre z kotami jesli wiedza ze to domownik. Nawet jako dorosle mozna je do kotow szybko pryzwyczaic.

Ja niemam kota alw moj Tata ma i moje sa grzeczne wobec niej jak im zabronilam dokuczac. Mlody pies otczywiscie potrebuje wiecej tresury aby nie probowl robic zeby kot uciekal aby muc gonic go dla frajeru.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']Yoda waży 18kg i ma niecałe 50 cm w kłębie.Po gruntownym wyczesaniu widać jej wcięcie w pasie :D
...[/quote]

Ma wagee i wymiary zgodne z wzorcem rasy, suka 49cm i okolo 20kg (moje dziewczyna maja 18 - 20kg i 48 do 51cm).

To jest na sto procent czysto rasowa suka.

Link to comment
Share on other sites

juz piszę.Chcę żeby Yodzisko zostało u mnie do czasu posterylkowego czyli max 10 dni po zabiegu.Zabieg planuję na poświetach.
18.04 lece do Irlandii i do tego czasu fajnie by było zeby Yoda znalazła dom, bo nie bedę miała co z nią zrobić za bardzo.Przynajmniej na te 6 dni.Od 5 maja praktycznie przez tydzień bede wpadała tylko do domu na nocleg bo mam tak rozpisane zajecia..A potem to przyjeżdza do mnie amstaf pod opiekę i kiszka
czyli do kwietnia chyba musi znaleźć dom.Ogłasza sie na knieja.pl i na gumtree Ale wszedzie z zastrzeżeneim ze dopiero po sterylce.Nawet jest jedna chcetna pani na nią(tak bardzo bardzo chętna),ale ma małe diecko ni i Yoda mieszkała by w mieście w bloku..Więc na razie szukam lepszych kandydatur..

Link to comment
Share on other sites

Moze umi ktos tak proprawnie na polski tlumacxyc ten text o rasie z tych linkow. Angielskie i ostatni ameryjanski.

[URL]http://www.necgb.co.uk/page.php?page_ID=3[/URL]
i Elkhounds as pets sciagnac mozna artykul stad [URL]http://www.necgb.co.uk/downloads.php[/URL]

[URL]http://www.moosedog.net/nowown.html[/URL]

Moze pomoze jak beda ludzie wiedzieli jake sa chechy rasy.

Link to comment
Share on other sites

mimo ze gdzieś tam w korzeniach mam poetkę to jakoś nie potrafie pisach chwytliwych tekstów
Z mojej strony powiem ze to cichy i bezproblemowy pies,potrafi zostać sam w domu, nie demoluje;w pracy jest grzeczna lubi dzieci z wzajemnościa,co do jedzenia to troche wybredna,na spacerze toleruje psy, słucha się,jest indywidualistką i ma swoje zdanie,ale zgadza sie dla swietego spokoju ze zdaniem przewodnika,straszny pieszczochi po kąpieli nie ma kłopotów z sierscią...

Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam sie ze we Wrocławiu zarejestrowano ostatni miot Elkhundów w 1999 r
Jednak ostatnie tatuaze były ponizej 20.
Wiec albo źle został odczytany tatuaz ze wzgledu na nieczytelnosc albo trzeba spytac sie w Toruniu. Bo literka P jest z Torunia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']w toruniu pytałam;( nie maja elków zresztą to nie Polski tatuaż raczej bo ma 2 cyfry i literę,wiec...[/quote]

Ostatni tauaz z 99 roku to chyba 17R

Kiedy jest mała ilosc danej rasy i sa to pierwsze cyfry nie zawsze wbijaja te 3 cyfry w Polsce. Zostaja przy dwóch.
Moje dwa psy tez maja dwie cyfry i literke

Link to comment
Share on other sites

A czy byla sprawdzana czy niema Czipu?

Kurcze to glupio ze rejestracje psow uwas niema jednego glownego database. Nasz knnel klub w jedncym miejscu rejestruje kazdego psa.

Jak sie ma miot to sie wypelnia formularz z dannymi rodzicow (ktore danne sa jusz w komputerze) i daje sie kazdemu szceniu imie.

Jesli urzywa sie zagrqanicznego psa to trzeba zatwierdzony rodowod i dodatkowa oplata aby wpisali wszystkie danne z rodowodu na komputer.

Link to comment
Share on other sites

Yoda owszem ma chip, ale ze schronu!
Już nie wiem co z tym tatuażem...Straciłąm nadzieję ze znajdę właściciela czy hodowce...W toruniu napisali ze nie mają elkhundów w swoim okręgu...Moze kiedyś do zwiazku z psem podejść niech rozszyfrowują?Ale wyglada jak 23,24 lub 25P i w nic innego się nie chce ułożyć..Nawet jej ucho wygoliłam.A ten człowiek co mi Barbelka dałaś namiary nie odpisał mi nic :( Czesi też mi nic nie odpisali ze związku..:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']Yoda owszem ma chip, ale ze schronu!
Już nie wiem co z tym tatuażem...Straciłąm nadzieję ze znajdę właściciela czy hodowce...W toruniu napisali ze nie mają elkhundów w swoim okręgu...Moze kiedyś do zwiazku z psem podejść niech rozszyfrowują?Ale wyglada jak 23,24 lub 25P i w nic innego się nie chce ułożyć..Nawet jej ucho wygoliłam.A ten człowiek co mi Barbelka dałaś namiary nie odpisał mi nic :( Czesi też mi nic nie odpisali ze związku..:([/quote]

Moze jego mail stary.

Napewno mozna go dostac w Zoo w Warszawie. Michal Jablonski, pracuje z Papugami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']...Moze kiedyś do zwiazku z psem podejść niech rozszyfrowują?Ale wyglada jak 23,24 lub 25P i w nic innego się nie chce ułożyć..Nawet jej ucho wygoliłam.A ten człowiek co mi Barbelka dałaś namiary nie odpisał mi nic :( Czesi też mi nic nie odpisali ze związku..:([/quote]
Ruda jak juz to w czwartek około 19 wtedy jest na sekcji pierwotnych Pani Ola. Ona ma ten spis tatuzy. Zgłos sie. Moze pomoze poszukac domu u jakiegos mysliwego który miał tę rase i ma zamiłowanie do niej.
Mozesz tez od razu umiescic ogłoszenie na tablicy ogłoszeń, ze jest do oddania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']mimo ze gdzieś tam w korzeniach mam poetkę to jakoś nie potrafie pisach chwytliwych tekstów
Z mojej strony powiem ze to cichy i bezproblemowy pies,potrafi zostać sam w domu, nie demoluje;w pracy jest grzeczna lubi dzieci z wzajemnościa,co do jedzenia to troche wybredna,na spacerze toleruje psy, słucha się,jest indywidualistką i ma swoje zdanie,ale zgadza sie dla swietego spokoju ze zdaniem przewodnika,straszny pieszczochi po kąpieli nie ma kłopotów z sierscią...[/quote]

Bardzo dobry opis. :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...