Jump to content
Dogomania

SUCHE- w czym trzymacie?


Elfik

Recommended Posts

[quote name='Talia.']Tak sobie właśnie teraz pomyślałam, że Eukanuba mogłaby byc dobra, bo te pojemniki sa takie inne, prawda? :razz: Przynajmniej takie różowe jajowate są w zoologicznym, do którego chodzę.[/quote]

purin pro plan chyba ma tez wezsze ale wyzsze - no cos za cos;) 15 kg sie musi jakos zmiescic;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Talia.']Tak sobie właśnie teraz pomyślałam, że Eukanuba mogłaby byc dobra, bo te pojemniki sa takie inne, prawda? :razz: Przynajmniej takie różowe jajowate są w zoologicznym, do którego chodzę.[/quote]

jajowate? to jak to stoi :diabloti: wańka wstańka :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

My na karmę mamy dwa pojemniki:
-jeden plastikowy z przykrywką,kupiony w markecie
-drugi firmowy Happy Dog z materiału,dodany jako gratis do karmy

Pierwszy jest o tyle lepszy,że jak jest mniej karmy w pojemniku to "trzyma fason" w przeciwieństwie do drugiego;)
Do kolekcji brakuje nam tylko jakiegoś fajnego blaszaka:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

My na karmę mamy dwa pojemniki:
-jeden plastikowy z przykrywką,kupiony w markecie
-drugi firmowy Happy Dog z materiału,dodany jako gratis do karmy

Pierwszy jest o tyle lepszy,że jak jest mniej karmy w pojemniku to "trzyma fason" w przeciwieństwie do drugiego;)
Do kolekcji brakuje nam tylko jakiegoś fajnego blaszaka:evil_lol: Choruję gdy widzę czarny z psiakami z Puriny Pro Plan hihi.

Link to comment
Share on other sites

ja zawsze kupowalam karme na wage :roll: ale teraz zamowilam 13,5kg i wlasnie zastanawiam sie jak to trzymac... pewnie zapach bedzie w calym domu ...
czy w ikei lub jakis marketach typu kaufland znajde jakies zamykane wiadra /pojemniki ? bo jak zamowie przez net to bede czekac niewiadomo ile a zapachu karmy nie znosze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja zawsze kupowalam karme na wage :roll: ale teraz zamowilam 13,5kg i wlasnie zastanawiam sie jak to trzymac... pewnie zapach bedzie w calym domu ...
czy w ikei lub jakis marketach typu kaufland znajde jakies zamykane wiadra /pojemniki ? bo jak zamowie przez net to bede czekac niewiadomo ile a zapachu karmy nie znosze[/QUOTE]

a jaka karma tak.. brzydko pachnie?:cool3: Ja trzymam w oryginalnym worku, co jakiś czas odsypuję 1kg do małej puszki i jest git:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']a jaka karma tak.. brzydko pachnie?:cool3: Ja trzymam w oryginalnym worku, co jakiś czas odsypuję 1kg do małej puszki i jest git:cool1:[/quote]

acana,mi sie zapach nie podoba ;)
no i taki duzy wor tez za ladnie pewnie wygladal nie bedzie w kuchni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']acana,mi sie zapach nie podoba ;)
no i taki duzy wor tez za ladnie pewnie wygladal nie bedzie w kuchni...[/QUOTE]

kupiłem niedawno acanę (l&a )i prawie nie ma żadnego zapachu:crazyeye: Jak się wsadzi głowę do worka to cośtam można poczuć:evil_lol: A trzymam w schowku, a nie w kuchni na widoku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']kupiłem niedawno acanę (l&a )i prawie nie ma żadnego zapachu:crazyeye: Jak się wsadzi głowę do worka to cośtam można poczuć:evil_lol: A trzymam w schowku, a nie w kuchni na widoku[/quote]

ja kupuje dla szczeniakow i zapach ma mocny (chyba ze to ja mam tak czuly nos :roll:):mad: na szczescie to ostatni worek szczeniakowej nastepnym bedzie normalny i licze ze zapach tez inny ;) a ja musze trzymac worek w kuchni bo nigdzie indziej miejsca niema dlatego chyba jednak bede musiala sie przejsc poszukam jakiegos pojemnika

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja dostałem z workiem 1st Choice na promocji fajny pojemnik na karmę.

Jest to szczelny wykonany z jakiegoś podwójnego materiału tekstylnego pojemnik (widziałem, że podobne sprzedaje Trixie) , który się zapina na zamek błyskawiczny.

Obawiałem się ze będzie coś czuć , ale sprawdza mi się znakomicie i zajmuje mniej miejsca niż poprzednia puszka.

Mieści się ponad 18kg Large Breeda.

Link to comment
Share on other sites

[quote] [B]karma nie powinna stać zbyt długo po otwarciu oryginalnego opakowania[/B], (...)'[B] więcej niż miesiąc-1,5 karma nie powinna stać;)[/B][/quote]


W calym tym watku kilkakrotnie przewija sie taka opinia.

JA mam pytanie:

na jakiej podstawie wysnute jest to stwierdzenie, czy ktos moze mi podac jakies wiarygodne zrodla, ktore wyjasnia czemu i ile powinna stac sucha karma i co sie z nia dzieje, jesli stoi dluzej.

A moze na jakims worku suchej karmy jest napisane:

"po otwarciu zuzyc w ciagu..."?

Dzieki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jak karma po otwarciu nie jest szczelnie zamknięta tluszcze zaczynają jełczeć.
Najlepiej jest przechowywać szczelnie zamkniętą w suchym i chłodnym miejscu.
Nie wiem na ile to jest wiarygodne źródło, bo to tylko moje obserwacje i wiedza na temat przemian tłuszczu :lol: Wszystko co zawiera tłuszcz pod wpływem tlenu z biegiem czasu jełczeje.
Ja karmie BARFem ale zawsze w domu mam Royala (zawiera stosunkowo dużo tłuszczu), i taki Royal zostawiony bez zamknięcia już po tygodniu zmienia zapach na jeszcze bardziej intensywny.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tyle to ja wiem.
Ale mi chodzi o jakies konkretne dane. Co po jakim czasie i jak sie zachowuje.

Ja tez wiem, ze karma sucha traci swoje walory. Moj 15kg worek stoi kolo 2 miesiecy i obawiam sie, ze to troche za dlugo.
Moj maz twierdzi, ze sie czepiam i ze jakby tak bylo to producenci karm juz dawno napisali by to chocby na opakowaniu.

Dla tego prosze o namiary na jakis konkret, wywod, ktorym bede sie mogla obronic.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam artykuł naukowy [url=http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18494758]Evaluation of storage mite contamination of commer...[Vet Dermatol. 2008] - PubMed Result[/url] co prawda to jest samo streszczenie, ale wynika z niego że podczas złego przechowywania karmy (wyższa temperatura i wilgotność) namnażają się roztocza które mogą powodować alergie u psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Talia']Orientuje sie ktoś może ile tej nowej Acany zmieści się do pojemnika acanowego?
Niedługo zamawiam i chce razem z kubłem:cool3:[/quote]

zmiesci sie normalnie 13,5 kg ale ja mam stary pojemnik to moze inny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Znalazłam artykuł naukowy [URL="http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18494758"]Evaluation of storage mite contamination of commer...[Vet Dermatol. 2008] - PubMed Result[/URL] co prawda to jest samo streszczenie, ale wynika z niego że podczas złego przechowywania karmy (wyższa temperatura i wilgotność) namnażają się roztocza które mogą powodować alergie u psów.[/quote]
Tak to prawda... roztocza namnażają się gdy jest stały dostęp tlenu... Można tego uniknąć ponoć np mrożąc karmę... Napewno trzymanie w szczelnym pojemniku w 100% nas od tego nie uchroni, ale zdecydowanie zminimalizuje.

Link to comment
Share on other sites

A wiecie, ja chciałam kupić specjalną puszkę na karmę z Acany, ale moja mama uznała, że to można kupić taki zwykły kubeł i to wydaje mi się, że będzie taniej. Ale chyba to nie robi różnicy, czy z Acany czy zwykły, aby był szczelny prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka122']A wiecie, ja chciałam kupić specjalną puszkę na karmę z Acany, ale moja mama uznała, że to można kupić taki zwykły kubeł i to wydaje mi się, że będzie taniej. Ale chyba to nie robi różnicy, czy z Acany czy zwykły, aby był szczelny prawda?[/quote]
No pewnie, że nie robi różnicy, ale nie wiem czy tak łatwo znaleźć taki kubeł...ale ja nigdy nie szukałam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...