Jump to content
Dogomania

Moj Shih tzu- POMOCY!!


Mirelka5

Recommended Posts

Witam mam pieska Shih tzu i oc ciagle warczy :( Jak chce go poglaskac to warczy, czasem sie da poglaskac, ale malo kiedy, jak cos mu sie nie podoba albo nie pasuje to ciagle warczy :( Przyjdzie do mnie z zabawka zeby mu rzucic to jak chce ja wziasc to warczy :/ a jak rzuce to znowu podejdzie do mnie i znowu chce zebym mu ja rzucila... jak chce mu lapki wytrzec to warczy... ciagle :/ i jak nie przestane to zaczyna corosto glosniej az sie wkuzy i ugryzie :( O co mu chodzi?? Co zrobic zeby sie tego oduczyl?? POMOZCIE BLAGAM!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mirelka5']Witam mam pieska Shih tzu i oc ciagle warczy :( Jak chce go poglaskac to warczy, czasem sie da poglaskac, ale malo kiedy, jak cos mu sie nie podoba albo nie pasuje to ciagle warczy :( Przyjdzie do mnie z zabawka zeby mu rzucic to jak chce ja wziasc to warczy :/ a jak rzuce to znowu podejdzie do mnie i znowu chce zebym mu ja rzucila... jak chce mu lapki wytrzec to warczy... ciagle :/ i jak nie przestane to zaczyna corosto glosniej az sie wkuzy i ugryzie :( O co mu chodzi?? Co zrobic zeby sie tego oduczyl?? POMOZCIE BLAGAM!!![/QUOTE]
[B]Mirelka5[/B] - W jakim wieku jest Twój psiak ? Z pewnoscią cos żle zrobiłaś - poprostu żle go wychowałaś . Ale nie Ty jedna , ja tez miałam problem ze swoim pieskiem który tez chciał dominować . Poradziłam sobie z tym . Chociaż zal mi ściskał serce w pewnym momencie powiedziałam . STOP i zaczęłam zachowywać się tak jak należy . JA byłam pierwsza a nie ON . A jego pomruki ignorowałam - powiem jak - kupiłam mały kaganiec taki z materiału . I zakładałam mu na pyszczek i robiłam to co trzeba - czesałam , wycierałam łapki . A po jakimś czasie już kaganiec był niepotrzebny - wszystko wróciło na swoje miejsce. Nie załamuj się - dasz sobie radę - tylko POKAŻ MU KTO TU RZĄDZI.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hejo. Jak często prowadzacie Shih Tzu do fryzjera? Kilka rasy w roku, co miesiąc? Nie wiem, jakie terminy sobie ustawiać. Chcę psa prowadzać regularnie.A! Jeszcze jedno. Czy wasze shih tzu też są takie leniwe, że troszkę pospacerują, i muszą już odpocząć? Czy po prostu taka ich natura?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sheyla']Hejo. Jak często prowadzacie Shih Tzu do fryzjera? Kilka rasy w roku, co miesiąc? Nie wiem, jakie terminy sobie ustawiać. Chcę psa prowadzać regularnie.A! Jeszcze jedno. Czy wasze shih tzu też są takie leniwe, że troszkę pospacerują, i muszą już odpocząć? Czy po prostu taka ich natura?:crazyeye:[/quote]

Na 1 pytanie nie odpowiem bo zapuszczamy włosy.:cool3::cool3::cool3:

Na 2. Mój pies to wulkan energii, mógłby bawić się godzinami. Czy byłaś z pieskiem u weterynarza? Jeśli piesek jest ospały to nie jest dobry znak, w żadnej rasie. W jakim jest wieku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Na 1 pytanie nie odpowiem bo zapuszczamy włosy.:cool3::cool3::cool3:

Na 2. Mój pies to wulkan energii, mógłby bawić się godzinami. Czy byłaś z pieskiem u weterynarza? Jeśli piesek jest ospały to nie jest dobry znak, w żadnej rasie. W jakim jest wieku?[/quote]

Nie byłam z nim. Nie spodziewałam się, że to zła oznaka. Ale czy to może być coś groźnego???:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sheyla']Nie byłam z nim. Nie spodziewałam się, że to zła oznaka. Ale czy to może być coś groźnego???:crazyeye:[/quote]

Ja weterynarzem nie jestem więc Ci nie powiem. Z tego co zaobserowałam u swojej mopsicy szybkie męczenie się było związane z chorym sercem, ale to nie znaczy, że Twój też jest chory. Najlepiej pójść do weterynarza powiedzieć o swoich obawach i poprosić o wykonanie badań.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sheyla']Hejo. Jak często prowadzacie Shih Tzu do fryzjera? Kilka rasy w roku, co miesiąc? Nie wiem, jakie terminy sobie ustawiać. Chcę psa prowadzać regularnie.A! Jeszcze jedno. Czy wasze shih tzu też są takie leniwe, że troszkę pospacerują, i muszą już odpocząć? Czy po prostu taka ich natura?:crazyeye:[/quote]
witam ja też mam pieska shih tzu my strzyżemy pieska raz na 2 miesiące, a co do tego lenista to moja jak miała pare miesięcy byla leniwa pospacerowała i nagle połozyła sie na środku chodniku i niechciała dalej isc myśle że twoj piesek jest młody to też sie tak zachowuje moim zdaniem to nie ma czego obawiac. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

szczerze mówiąc nigdy nie spotkałam się z przypadkiem agresywnego shih tzaka:crazyeye:

chyba że bez rodowodu...to wiadom że takie wpadki to nie rzadkość....
a widzę że dogomaniak jest nowym użytkownikiem więc pewnie jeszcze nie zna zasady r=r

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Sheyla']Hejo. Jak często prowadzacie Shih Tzu do fryzjera? Kilka rasy w roku, co miesiąc? Nie wiem, jakie terminy sobie ustawiać. Chcę psa prowadzać regularnie.A! Jeszcze jedno. Czy wasze shih tzu też są takie leniwe, że troszkę pospacerują, i muszą już odpocząć? Czy po prostu taka ich natura?:crazyeye:[/quote]

co trzy, cztery miesiące.

Suzi może latać po dworze i latać i się nie męczy - jak dlugo spacerujesz ze swoim psem?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Mirelka5']Witam mam pieska Shih tzu i oc ciagle warczy :( Jak chce go poglaskac to warczy, czasem sie da poglaskac, ale malo kiedy, jak cos mu sie nie podoba albo nie pasuje to ciagle warczy :( Przyjdzie do mnie z zabawka zeby mu rzucic to jak chce ja wziasc to warczy :/ a jak rzuce to znowu podejdzie do mnie i znowu chce zebym mu ja rzucila... jak chce mu lapki wytrzec to warczy... ciagle :/ i jak nie przestane to zaczyna corosto glosniej az sie wkuzy i ugryzie :( O co mu chodzi?? Co zrobic zeby sie tego oduczyl?? POMOZCIE BLAGAM!!![/quote]

Masz wielki problem ze swoim psem! On musi zrozumieć że tyż żądzisz. Jak on tylko na ciebie zacznie wardzeć to nakrzycz na niego, ale pamiętaj że nie wolno go bić, tylko lekko w pupe i tylko ręką a nie gazetą czy butem.:mad:
nie możesz mu pozwalać na takie zachowanie, jak jest jeszcze młody to masz większe szanse że się oduczy. poproś o radę twojego weterynaża lub kogoś kto sie zna na wychowaniu takiego milusińskiego:loveu:. Pozdrawiam i życze poprawy.:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shagi']Masz wielki problem ze swoim psem! On musi zrozumieć że tyż żądzisz. Jak on tylko na ciebie zacznie wardzeć to nakrzycz na niego, ale pamiętaj że nie wolno go bić, tylko lekko w pupe i tylko ręką a nie gazetą czy butem.:mad:
nie możesz mu pozwalać na takie zachowanie, jak jest jeszcze młody to masz większe szanse że się oduczy. poproś o radę twojego weterynaża lub kogoś kto sie zna na wychowaniu takiego milusińskiego:loveu:. Pozdrawiam i życze poprawy.:multi:[/quote]

Shagi co Ty wypisujesz? Krzyczeć, bić ręką? Ręka jest od głaskania, karmienia, leczenia a nie bicia. Pies nie może bać się ręki. Skarcić można gazetką i podniesionym głosem. To przyniesie większy skutek niż jakieś krzyki i bicie.:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a propo twojego pytania to mialam podobny przypadek powiem ci co nalezy zrobic gdy nie daje ci sie opn poglaskac:
1. musisz pokazac mu ze ty jestes panią
2. jesli cie ugryzie lub zawarczy powiedz nie stanowczym glosem i odejć (pies bedzie cie zaczepial)
3. jesli cie ugryzie to wyprowac go do inego pokoju na 2 minuty nie zwracając uwagi na piski,po 2 min.pies bedzie sie cieszyl na twoj widok i sie uspokoi

rub tak przez piewien czas i go nie rospieszczaj powinno pomoc :) powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaVvo']a propo twojego pytania to mialam podobny przypadek powiem ci co nalezy zrobic gdy nie daje ci sie opn poglaskac:
1. musisz pokazac mu ze ty jestes panią
2. jesli cie ugryzie lub zawarczy powiedz nie stanowczym glosem i odejć (pies bedzie cie zaczepial)
3. jesli cie ugryzie to wyprowac go do inego pokoju na 2 minuty nie zwracając uwagi na piski,po 2 min.pies bedzie sie cieszyl na twoj widok i sie uspokoi

rub tak przez piewien czas i go nie rospieszczaj powinno pomoc :) powodzenia[/quote]

Usmialam sie:evil_lol:
Ja bym radzila porzadnego szkoleniowca jesli pies gryzie opiekuna...
A te dwie minuty to tak z zegarkiem w reku nie?:evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

:evil_lol:taaaa 3 mies malec ustawil wszystkich w domu...
Ludzie,to ze macie malego psa to nie znaczy ze to maskotka i sam sie wychowa:roll::roll::roll:Tak to sadzi polowa posiadaczy yurkow:evil_lol::diabloti:(nie moglam sie powstrzymac:diabloti:)
Wyglad to nie wszystko,ten pies ma swoje potrzeby,trzeba go wychowac!!!!
Stanowcze nie,wywalenie za drzwi,koniec zabawy za warczenie...
Zadnego bicia.Tym bardziej ze to szczylek jeszcze.Konsekwencja i ustalenie zasad.I tyle...Albo az tyle:roll:

Link to comment
Share on other sites

Shih-Tzu jest niezależny i nie zawsze się słucha. Dlatego ważne jest ustanowienie hierarchii w domu od początku. Pies wtedy wie, że ten 'ludź' to pan i tego się trzeba słuchać :) A jeśli się nie udało to trzeba z nim popracować. Shih-tzu to psiaki towarzyskie. Za warczenie psa wystarczy zwyczajnie olać (w sensie ignorować :) ) - to go już zaboli. Za machanie ogonkiem, wesołe przywitanie pana po pracy - nagradzać. Czyli złe postępowanie ignorować (lub robić to, co napisali poprzednicy), a dobre nagradzać.
Co do spacerów - albo choroba, albo złe przyzwyczajenie, albo zła socjalizacja (jeśli w ogóle była). Jeśli pies nie pozna deszczu za szczeniaka to go nie polubi do końca życia. Tak samo ze śniegiem, rzekami i innymi.
Pamiętajcie - grunt to dobre wychowanie i socjalizacja. I najlepiej zacząć od początku. Bo później są konsekwencje!
Radzę też poszukać troszeczkę w dziale wychowanie :)

A jeśli w którymś miejscu się mylę proszę mnie poprawić. Jestem początkującom shihtzomanką :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...