Jump to content
Dogomania

Zapadniete boki u ON


slawexs

Recommended Posts

Witam mam pytanie gdzyz mam Owczarka NIemieckiego ktory ma juz 5 miesiecy i wydaje mi sie ze jest gdzies dziwnie chudy.tzn caly przod jest jak najbardziej wporzadku,duza glowa ,duze lapy,itd.ale jego tyl jest gdzies zapadniety,jak sie patrzy na niego z tyl to ma takie zapadniete boki.Karmie go mysle ze odpowiednio.Dostaje karme 3 razy dziennie na ktora skada sie ryz,serce wolowe,pluca wolowe,watrobka,platki owsiane,warzywa,makaron i tak codziennie.Jak sobie poje to w miare zoladek mu sie napelni to te boki mu sie w miare wyrownuja ale za kilka godziz znowu jest to samo.Weterynarz mi mowi ze wszystko idzie mu na wzrost i dopiero potem jak przestanie rosnac to dopiero zacznie mezniec,ale widzialem inne ON-ki w podobnym wiekdu do mojego to tak raczej nie mialy.A co Wy o tym myslicie?

Z gory dziex za odp.

Link to comment
Share on other sites

ojj slawexs przewrażliwiony jesteś :)

Pies rozwija się do 1-1,5 roku i to że Twój pies jest teraz ,,chudszy" to całkiem normalne, przecież to jeszcze szczeniak!

Weterynarz mi mowi ze wszystko idzie mu na wzrost i dopiero potem jak przestanie rosnac to dopiero zacznie mezniec

No właśnie !

widzialem inne ON-ki w podobnym wiekdu do mojego to tak raczej nie mialy

Każdy pies dojrzewa indywidualnie, to tak jak np. przy zmianie zębó: u jednych szybciej u innych później, normalka. Może tamte psy mają okres wzrostu ,,wzwyż" za sobą a może przed sobą :)

Pozdrów psiaka ode mnie i mojego AST-a :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sławek,

znacznie lepiej jak pies jest szczupły, niż jakby miał być za gruby.

Tak jak Ci powiedział weterynarz, on jeszcze nabierze masy, a jeśli Ci utyje nadmiernie to bardzo trudno będzie go odchudzić.

Spokojnie pozwól mu dorastać po swojemu ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanko, pozwolę sobie zapytać tutaj na topicu slawexsa: Ile powienien ważyć pół roczny ONek? Może ktoś zna jakąś stronkę, gdzie można znaleźć takie informacje o owczarkach niemieckich?

Link to comment
Share on other sites

Slawexs - nie martw się, że Twój ONek jest szczupły. Szczupły pies to zdrowy pies. Zbędne kilogramy tylko obiążają stawy. Ale może zacząłbyś podawać mu inne mięso niz tylko podroby? Np. samą wołowinę albo kurczaka, mogą też być ryby Od czasu do czasu troszkę wiperzowiny tez nie powinno zaszkodzić :)

Melka: świetna stona o ONach www.owczarek.pl

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o odrobaczenie to pies odrobaczony byl w marcu po raz drugi.A jesli chodzi o mieso wolowe to czy takei serce wolowe czy pluca wolowe to nie jest wlasnie sama wolowina?A z drugiej strony to tez racja ze otylego psa byloby ciezej odchudzic,no ale mam tylko wielka nadzieje ze ten moj nabierze masy zeby byl troche grubszy w stostunku do calego ciala.To w takim razie powiedzcie mi do jakiego okresu czasu mozna sie spodziewac u ON-ka okresu dojrzewania?

Link to comment
Share on other sites

Slawexs: serca, płuca, podobnie jak żoładki, wątroby, nerki itp to sa podroby a nie czyste mięso. Ja kupuję mojej suni w Makro mięcho wołowe klasy II. Stosunkowo tanie a równie dobrze nadawałoby się dla mnie na gulasz :)

ON najbardziej intensywnie rośnie do roku życia. Masy nabiera nawet do 2-3 lat. Wszystko zależy od egzemplarza na jaki sie trafi. Moja prawie 2-letnia suka np ma taką przemianę materii (i dużo ruchu, to fakt), że jest bardzo szczupła mimo dużych porcji jedzenia. Inna suka jedząc to samo już dawno byłaby grubasem.

Co do odrobaczania zaś. Kiedyś wet mówił mi, że do 6 miesiąca zycia powinno się odrobaczac psa co miesiąc. Później w 9 i 12 miesiącu życia. Po ukończeniu przez psa roku, można odrobaczać co pół roku, chyba że są jakieś wskazania, że co kwartał.

Link to comment
Share on other sites

Cortina, a ile Twoja sunia ma cm w kłębie, bo kurcze, wydaje mi się, że jak na półrocznego szczeniola to waży ciut za dużo.

(nie zdązyłam Ci odpowiedzieć na priv, więc napiszę tu: mieszkam na Górczynie, do Cytadeli mam więc kawałek :( )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...