Jump to content
Dogomania

HUSKY i UE


Sheep

Recommended Posts

Słuchajcie! Jak to tam w tej unii będzie z psami? dzisiaj wchodzimy no i ciekawa jestem, jakie kolejne beznadziejne nakazy i zakazy wejdą. choć i tak ja ich nie będe przestrzegać myslę :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie! Jak to tam w tej unii będzie z psami? dzisiaj wchodzimy no i ciekawa jestem, jakie kolejne beznadziejne nakazy i zakazy wejdą. choć i tak ja ich nie będe przestrzegać myslę :lol: :lol: :lol:

zupełnie cię nie rozumiem...

Wiem jedno na pewno nie będzie można posiadać psów: Siberian Husky, Alaskan Malamute, Samoyed, Shiba Inu, Akita Inu i jeszcze kilku innych ras.

Od 1 czerwca 2004 zaczną się masowe usypiania tych zwierząt na koszt UE.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

wyjezdzajac czy do Wloch czy do Niemiec na zawody szedlem do weterynarza powiatowego czy wojewodzkiego po zaswiadczenie ze psy nie sa z terenu zapowietrzonego wscieklizna... przekraczalem w sumie 4 razy granice PL - D i ani razu nie sprawdzali tych zaswiadczen... a przejezdzajac granice niemiecy-austria czy austria-wlochy to nawet sie nie zatrzymywalismy bo granice byly otwarte

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

Agappe --> moze na cos Ci sie to przyda

Ograniczenia i zakazy

Import zwierząt z krajów dotkniętych chorobami zaraźliwymi jest całkowicie zakazany. Zakazany jest import zwierząt przeznaczonych do walk.

Zezwolenia USDA APHIS

Wszystkie w zasadzie żywe zwierzęta muszą być:

--> wwiezione tylko w wyznaczonych punktach odpraw kwarantannowych;

--> poddane inspekcji APHIS przy wwozie;

-->natychmiast przekazane do wyznaczonych przez APHIS, prywatnych obiektów kwarantannowych, gdzie podczas określonego czasu mogą być poddawane badaniom kontrolnym.

Zezwolenia importowe

Z niewielkimi wyjątkami importer musi uzyskać zezwolenie importowe APHIS zanim zwierzęta opuszczą kraj eksportera. Przed wydaniem zezwolenia importer musi zarezerwować i opłacić z góry pomieszczenia kwarantannowe. Zezwolenie APHIS należy przedstawić celnikowi w pierwszym punkcie odpraw importowanych zwierząt. Jeśli w zezwoleniu jst wpisany inny punkt odpraw niż rzeczywisty służba celna nie wpuści przesyłki.

Świadectwo weterynaryjne

Do każdej dostawy zwierząt wymagane są zaświadczenia weterynaryjne, wystawione przez upoważnionego lekarza weterynarii w kraju eksportera.

Link to comment
Share on other sites

A ja słyszałam , że psy,koty,fretki i zwierzęta gospodarskie (konie, krowy i świnie) mają mieć paszporty :P

wiem o tym.

pisało to w "przyjacielu Psie"

to durnota moim zdaniem. qrdę czego to nie wymyślą.

PS. to nie ma nic do rzeczy ale dla ciekawostki - Amerykanie wymyślili już prawo jazdy dla psa. pies chyba będzie ich wozil do psychiatry, jak sądzę, co nie?

Link to comment
Share on other sites

taaa. wyobraście sobie np haszczaka na kierowniką cabrioletu (tak to sie pisze?) z rozwianym futrem, okularami przeciwsłonecznymi na kufie i łokciem wystawionym przez okno, a obok jakaś ruda panienka z niebieskimi oczętami.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...