Jump to content
Dogomania

Ropiejące oczka :(


Gonzo

Recommended Posts

Ja wiem ze nie wszystkie cockerki tak maja, bo utrzymuje kontakt z hodowca cockerow i jego psy nigdy nie mialy takich problemow. Ale niestety moj psiak nie jest od niego, tylko z jakiejs pseudohodowli :cry:

Mają i z hodowli nie pseudo. Mój jest z rodowodem a z oczami mam problem od trzeciego miesiąca życia psa.Mając 6 m-cy miał grudkowe zapalenie trzeciej powieki.

Link to comment
Share on other sites

A mnie sie wydaje ze on ma jedno i drugie. Mozliwe? Rano ma rope, taka bialo-kremowa i ciagnaca, potem w dzien juz jest bardziej rzadka. Ale oczy on ma stale zaplakane. Przykry widok :(

Ale czy te łzy zbierają się i płyną równym strumieniem,że to wygląda jakby płakał ? Bo to by świadczyło o niedrożności kanałów łzowych,wet nawet przy okazji wizyty może wlać płyn do oczu koloryzujący i sprawdza w jakim czasie płyn wypływa przez nos. Znam dwa cockery,które mają ta przypadłość.

Z drugiej strony obawiam się o trzecią powiekę,jeżeli została usunięta (?!?) to jak ma bronić się oko przed czymkolwiek,jakimkolwiek czynnikiem zewnętrznym. Przecież powiedzieś spanielowi,że nie może kopać dołów,bo piasek może spowodować trwałe uszkodzenie oka,brrr

Więc radzę iść do innego weta,żeby wziął się za psa od samego początku i najlepiej do dobrego psiego okulisty.

Link to comment
Share on other sites

A co to? Jak wet wycinal trzecie powieki naszemu to powiedzial ze mial na nich duze "kalafiory". Tak to okreslil. Myslisz ze to wlasnie to?

Tak to własnie to samo.Efektem grudkowego zapalenia trzeciej powieki są "kalafiory",które w większości przypadków są usuwane operacyjnie.

I to dziwne,bo u mojego trzecia powieka była zajęta w 90% i jakoś dało się to z powodzeniem wyciąć,ale żeby od razu usuwać trzecią powiekę ?

Link to comment
Share on other sites

Nie, raczej to nie jest równy strumień. Zwykle w jednym oku jest więcej. To bylo tak: najpierw pies mial czyszczone i dało to dobry efekt na ok 1 miesiąc. Potem wszystko od nowa się zaczęło iwęc szukaliśmy innego sposobu. Ale chwila: Ty mówisz ze dało się wyciąć te grudki, tak? Czyli Twoj piesek nadal ma trzecią powiekę?

Link to comment
Share on other sites

Ale chwila: Ty mówisz ze dało się wyciąć te grudki, tak? Czyli Twoj piesek nadal ma trzecią powiekę?

Jak najbardziej ma :-)

I raczej zabieg polega na usunięciu opreracyjnym grudek,a nie wycinaniu trzeciej powieki !!!!

Ps.Ale drożność kanałów łzowych to bym sprawdziła,żeby znaleźć punkt wyjścia.Trzeba poszukać początku,a nie leczyć koniec.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Dzunia, ja swojemu wetowi ufam bo juz ponad 2 lata chodze z psem i to wlasnie on mi psa wyleczyl jak pies mial gronkowca. Dlatego nie wątpiłam ze wycinanie trzecich powiek bylo konieczne. A to jakas zbrodnia :niewiem: ? Jak juz pisalam, pies mial najpierw wyciek z oczu sprawdzany (takim papierkiem kolorowym, zapomnialam jak sie nazywa) potem leczone kropelkami, potem oczyszczane z grudek (tzw. łyżeczkowanie) i dopiero na koniec, jak juz wszytsko zawiodlo, usuwane III powieki i przepłukanie. Własnie spojrzalam na date ze bylo to dokladnie rok temu.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam stałego weta,ale od poważnych spraw,bo z kasy obdziera niemiłosiernie,a z bzdetami to najblizej domu.

Nie wiem czy to przestepstwo z tą trzecią powieką ( zapytam się w niedzielę na konsultacji u okulisty) ,ale mój wet walczył o nią i się udało.

Zapewniał mnie,że to jest najlepsze dla psa,jedyna ochrona oka.

Link to comment
Share on other sites

Zapewniał mnie,że to jest najlepsze dla psa,jedyna ochrona oka.

:(

... ktorej moj piechol w takim razie juz nie ma. Jutro bede sie z wetem widziala wiec na pewno jeszcze raz zapytam jak to w koncu jest z tymi III powiekami. Chyba jednak siegne tez nieco do literatury bo musze przyznac ze nie czytalam na ten temat :evil: . W moim miescie troche tych wetow jest ale jakos niezbyt bym zaufala innym niz "moj".

Jeszcze mnie zastanawia jedna rzecz. Tak naprawde nie umiem okreslic jaka to jest ta wydzielina z oka: niby ropka zoltawego koloru, no moze kremowy, ale w ciagu dnia raczej sa to takie biale, prawie przezroczyste lezki. Czytalam tylko to ze kazda z tych wydzielin jest wynikiem innych, roznych od siebie dolegliwości :-?

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dzisiaj na badaniu wzroku i zgodnie z obietnicą zapytałam się specjalistów o trzecią powiekę.

Dr.Jacek Madany i dr.Ireneusz Balicki byli jednomyślni co do błędu w sztuce,jeżeli chodzi o całkowite usunięcie trzeciej powieki. Posiadanie jej przez psa jest niezbędne to prawidłowego funkcjonowania oka,usuwania zanieczyszczeń,produkcji łez i prawidłowego nawilżenia oka. Usunięta powieka powoduje,że oko będzie bardzo suche,bez żadnej ochrony,co przez lata będzie powodować bardzo częste i przewlekłe stany zapalne oczu do uszkodzenia oka i ślepoty włącznie.

Link to comment
Share on other sites

Dr.Jacek Madany i dr.Ireneusz Balicki byli jednomyślni co do błędu w sztuce,jeżeli chodzi o całkowite usunięcie trzeciej powieki.
:roll: Troche mi dalas teraz do myslenia. Nie wierze jednak ze ten dr by odwalał fuszerkę. To nie ten typ człowieka. Może jednak ktoś inny na forum tez zabrałby glos w tej sprawie? Wczoraj co prawda nie zapytalam bo byłam zbyt przejęta zabiegiem, ale jutro na kontroli na pewno zapytam.
Link to comment
Share on other sites

Dzis wlasnie sie zapytalam weta jeszcze raz dokladnie co maja na celu III powieki. One przemywają oko pionowo a normalne powieki poziomo. Wytwarzają też około 25% łez. Reszta należy do tamtych powiek. Więc jeśli pies nie ma III powiek to tak wiele nie traci, chyba że dojdzie infekcja to wtedy może cierpieć na zespół suchego oka. Ale samo usunięcie III powiek nie powoduje tego schorzenia. Toffi musial miec je usuniete bo bylo zapalenie i samo czyszczenie i zakraplanie juz nic nie pomagalo, co wiecej, mogło dojść do zainfekowania całego oka. Ufff! Mnie to jakoś przekonuje, a Was :roll: ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Dziunia1602']To jeszcze zależy jakiego koloru jest wydzielina.
Jeżeli bezbarwna,lub lekko siwa jest to naturalne oczyszczanie się oka przez psa,natomiast gorzej jeżeli jest wydzielina jasno,lub całkiem brązowa,która świadczy o stanie zapalnym.
Więc wet na pewno będzie sie pytał jakiego koloru są to ropy i czy tylko rano,czy w ciągu dnia też,trzeba byc na to przygotowanym.[/quote]

uhm to u nas ciemno brązowa :(
i na dodtek u Tolusi ma baaaardzo brzydki zapach.
Prawdopodobnie ona mierwsza zachorowala i zaraziła Tofika :(
mozna gdzies o tych ropkach poczytac?
Grzebie w necie i wszedzie tylko o chorobach powiek u duzych ras :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Już doczytałam w innym wątku... ;) Więc nic się nie martw, na pewno łądnie się wszystko wyleczy :kciuki:[/quote]

eh no mam nadzieje
nie chcialabym aby wynikneła koniecznosc operacji :(
Najbardziej sie martwie o Tolunie bo ona taka maluska a u niej stan jest duzo gorszy
Zwlaszcza ze wyczytalam ze operacje nie zawsze rozwiazuja sprawe i problem powraca. Poczekamy na wyniki kuracji. Ewentualnie wybierzemy sie moze do warszawy do okulisty na konsultacje :roll:
Szkoda ze wszedzie w necie na temat tej choroby wypowiadaja sie tylko wlasciciele duzych psow, a nie ma nic o maluchach, a to troszke inna odmiana choroby.
Czy my zawsze musimy pierwsi wszystko łapac? :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moj pies na wiosne ma lekko podraznione oczy. Jest to spowodowane wiekszą ilością pylków. Jego oczy wydzielają wtedy więcej szarej substancji. Aby temu zaradzić kupiłam dzisaj krople ze świetlikiem. Musze je aplikować bezpośrednio do oczu, czy wystarszy przemywanie? dzięki za pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...