Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki - POTRZEBNY LEK lub WSPARCIE FINANSOWE


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja od przyszłego miesiąca (niestety dopiero od wtedy teraz już nie mam nic :oops: ) mogę zadeklarować 30 zł miesięcznie , więcej raczej nie dam rady:oops: .


Ja sledze watek od dłuższego czasu ale nie bardzo byłabym przydana jak do tej pory wiec tylko czytałam :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggiejan']Ważne, żeby psa zobaczył dobry wet i zaordynował leczenie.
Trzeba oszacować koszty i zbierać.[/quote]Czaruś był diagnozowany w najlepszej (zdaniem wielu) klinice na Śląsku. Ma zaproponowane leczenie. Cała dokumentacja jest w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maggiejan']Tak, ja to czytałam. Ale czy cewnikowanie już zawsze będzie konieczne, czy leki pomogą? I czy te 180zł to całkowity koszt leczenia miesięcznego?
Czy karma specjalistyczna jest na to schorzenie?[/quote]
Zdaniem Pani doktor karma specjalistyczna (np dla nerkowców) nie jest w tej chwili największym problemem. W tej chwili najważniejsze jest regularne cewnikowanie i natychmiastowe wdrożenie leczenia. 180 zł to koszt najdroższego leku jaki musi przyjmować. Do tego dochodzą dodatkowe leki ale już tańsze (jakie dokładnie będzie wiadomo po rozpoczęciu leczenia).
Czy te leki pomogą i czy będzie można zaprzestać cewnikowana (kiedy/czy pęcherz zacznie pracowac) - na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi - my wierzymy, że tak.
Ja będę wpłacał dla Czarusia 50 zł miesięcznie, na pewno regularnie i tak długo jak będzie potrzeba, w miarę możliwości postaram się dopłacić więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Czy ktoś się kontaktował z Formica? niedawno załozyła w Sosnowcu Fundację Szara Przystań, i co ważne jest wetem.[/quote]
Rozmawiałem właśnie z Formica - oczywiście będzie cewnikować Czarusia ale ktoś musiałby go dowozić, niestety w inny sposób nie może pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='israel']Zdaniem Pani doktor karma specjalistyczna (np dla nerkowców) nie jest w tej chwili największym problemem. W tej chwili najważniejsze jest regularne cewnikowanie i natychmiastowe wdrożenie leczenia. 180 zł to koszt najdroższego leku jaki musi przyjmować. Do tego dochodzą dodatkowe leki ale już tańsze (jakie dokładnie będzie wiadomo po rozpoczęciu leczenia).
Czy te leki pomogą i czy będzie można zaprzestać cewnikowana (kiedy/czy pęcherz zacznie pracowac) - na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi - my wierzymy, że tak.
Ja będę wpłacał dla Czarusia 50 zł miesięcznie, na pewno regularnie i tak długo jak będzie potrzeba, w miarę możliwości postaram się dopłacić więcej.[/quote]

Israel - podobno jesteś po tel do Medara.
Medar napisał, że Emir zechce Czarusia przekazać najpierw na SGGW (oczywiście, jeśli da radę podjąć próbę ratowania psiaka).
Czy może coś mi umknęło, bo to się nieco różni od treści Twojego postu.
Napisałeś też, że Czaruś został już zdiagnozowany w dobrej klinice i u dobrego specjalisty. Czy nie rozmawialiście o tym z Medarem ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']Israel - podobno jesteś po tel do Medara.
Medar napisał, że Emir zechce Czarusia przekazać najpierw na SGGW (oczywiście, jeśli da radę podjąć próbę ratowania psiaka).
Czy może coś mi umknęło, bo to się nieco różni od treści Twojego postu.
Napisałeś też, że Czaruś został już zdiagnozowany w dobrej klinice i u dobrego specjalisty. Czy nie rozmawialiście o tym z Medarem ?[/quote]
Przyjacielu Koni - wczoraj Czaruś miał zrobione te badania które były najbardziej konieczne (badanie moczu, szczegółowe badanie krwi i usg).
Wynika są złe. Na razie nie jest w żaden sposób leczony co niestety może w szybkim czasie może pogarszać stan jego zdrowia. Dodatkowo musi mieć wykonane koniecznie jeszcze jedno badanie, nie pamiętam dokładnie nazwy, próba trwa dwa dni, bada się mocz 3 razy dziennie po podaniu odpowiednich leków. Wczoraj nie mogliśmy tego zrobić dlatego musi trafić do kliniki.
Ja w zasadzie piszę tyle ile pamiętam - cała dokumentacja jest w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem Israel. Dziękuję za odpowiedź.

Wobec powyższego, jeśli Emir podejmie się tego trudnego zadania, Czaruś trafi na SGGW.
Czaruś dostanie maksymalną możliwą pomoc i szansę na zdrowie.

I wtedy musicie się liczyć z dużo wyższymi kosztami !!!!
Te pieniądze, o których wcześniej myśleliście to w takim wypadku niewielki procent wydatków.

Link to comment
Share on other sites

Ja w tej chwili na luty mogę wysłać 100,00 zł i to juz dziś ranio przez net.
Potem co miesiąc około 80,00zł.

Trzeba koniecznie zrobic allegro cegiełkowe po 5 zł na jego leczenie bo normalne - adopcyjne ma! Bedziemy sprzedawać jego zdjęcia!! I to allegro bedziemy powtarzać aż Czaruś wyzdrowieje!! Mogę tez zasposorować te wszystkie allegro!! Poproszę jedną osobę o zrobienie takiego allegro. Może już dzis będzie!
[B]Tylko potrzebuje danych osoby odpowiedzialnej za leczenie Czarusia i jej numeru konta[/B]. Prosze tu na watku lub na priva.

Sama zaraz wpłace 100zł - Czaruś nie może czekać - juz dziś powinien być cewnikowany i powinny być mu podane leki!!

Wszystko bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!! Wiem o tym!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85'][B]Nie patrz na psy ogółem-patrz indywidualnie.Na ogół składa sie każdy pies,jeśli nie pomoże się jednemu,to nie pomożesz ogółowi.[/B]
[/quote]
Zgadzam sie, Asta to przykre co ty tutaj piszesz. Nikt ci nie każe pomagac, jak nie chcesz.
Trzeba tez patrzec na to, ze on ma ogromną wole zycia. Na spacerze ze mną był taki szczęśliwy:-(


Allegro cegiełkowe jest dobre, ale ja bym poczekała az Czarek bedzie bezpieczny. Jak będzie bezpieczny to moge zrobić, ale zaznaczam, ze od takiego czegoś odciagam prowizje i wyróżnienie. Jak ktoś inny ma możliwosc darmowego zrobienia to prosimy;)

Link to comment
Share on other sites

Ja moge zrobić Cegiełkowe allegro ale muszę znać dane osoby i nr konta.
No i co teraz z nim sie dzieje!
Allegro mogę juz wystawic wieczorem po pracy.
Czekam na info.
A tu wiadomość która przypadkiem znalazłam na innym wątku ( Tigera z Obornik) Moze możemy to wykorzystać. Post był od MałgośMałgoś której np. Tiger zawdzięcza zycie.
Może będzie Ktoś mógł tam zadzwonić. Ja niestety jestem w pracy :shake: i do 17 nic nie mogę zrobić:


"Zapomnialam napisac, ze w sprawie Tigerka zglosila
sie do mnie [B]Mariolka Beckers z Hamburga,
przedstawicielka fundacji HUNDEHILFE POLEN
z Hamburga. Tel 0049 2405 45 2950
[/B]
Chciala pomoc, wiec jesli macie jakies naprawde bardzo
biedne biedy, ktore na adopcje w Polsce szans nie maja
skontaktujcie sie z Mariolka.
Ta fundacja jest znana w calych Niemczech i bardzo
wiarygodna.

Pigula"

A watek ( szczęśliwie zakończony):
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=98471&highlight=tiger[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...