Jump to content
Dogomania

smalec z psa


salibinka

Recommended Posts

[COLOR=Red]szukamy transportu dla benia [/COLOR][SIZE=6][COLOR=Red]czestochowa -włocławek [/COLOR][/SIZE][COLOR=Red]plis o pomoc benio czeka a domek tez upomina sie o psa .....na juz ..............pomózcie nam ....kasy tez brak kazda złotówka na wage złota ...


zapraszamy na watek plis pomocy


zobaczcie te oczka smutne samotne
[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=104299&goto=newpost[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jestem vege.
I tak: świat jest strasznie urzadzony ,silniejszy zabija słabszego.Zrobiłam tyle ile mogłam,choć musiałam walczyć ze sobą.Nawyki sa trudne do zwalczenia.
Ale nie chce mieć nic wspólnego z zabijaniem.Jak widzę te ciężarówki wiozące zwierzęta do rzeźni,to serce mi się kraje..wyprzedzam..
myslę,że kiedyś sie spotkamy..i o tym,zeby je nie bolało,zeby się nie bały...
I to wcale nie znaczy,że mam do kogos kto je mięso pretensje..ja też kiedyś je jadłam.
ważne,żeby chociaż nie marnować jedzenia..
Ale chciałabym,żeby świat się zmienił...żeby było inaczej...
smalec z psów..o tym niedawno na dogo się dowiedziałam,że cos takiego istnieje...
i o ile większość kupi smalec z psa bo pomoże na różne dolegliwości,o tyle mniejszość zastosuje się do porad typu: w miare racjonalna dieta plus zwiększenie wysiłku fizycznego..no bo łatwiej jest zapłacić za smalec...
tylko częśc z nas pomyśli ,że to trzeba zabić psa..
Ale o czym my mówimy...Pewnie część ludzi gotowa jest mnie zakrzyczeć,że dla zdrowia..dla jedzenia można wszystko...
Dobrze,ale co w takim razie sądzić o zabijaniu zresztą okrutnym dla rozrywki (np corrida,walaki psów,kogutów itd) lub dla no nie wiem jak to nazwać...może luksusu dla ofiar dobrobytu.mam tu na myśli przemysł futrzarski...
karakuły norki...koszmar..mam nadzieję,że kiedyś to się zmieni..

Link to comment
Share on other sites

ciagle sie zapomina ,ze pies czy kot ,to czlonkowie rodzin!!!!!!!!a z czlonkow rodzin sie nie zabiaja ,zeby zrobic smalec:angryy::mad::mad:
czlonkow rodzin nie wsadzamy do bud ,na lancuchy ,sie nad nimi nie zneca:shake:nie rozmnaza przez glupote,na butelke wodki,wyrzuca jak smieci bo sie znudzily dzieciom,wsadza pod pretekstem np.alergi do schronisk,topi,przywiazuje do drzew w lasach wysadza z aut na ulicach itd:angryy::angryy:
Spoleczenstwo w Polsce pomimo, ze jest w EU i uwaza sie za chrzescianow ,i to jakich ,jest spoleczenstwem zasciankowym zacofanym ,jest spoleczenstwem niestety tylko konsumpcyjnym i na tym etapie sie zatrzymalo.Haryzm i pomoc beziteresowna jest slowem obcym!
Pare osob z 36 milinow z dogomani i moze jeszcze pare w kraju to za malo ! Mozna powiedziec Tylko,ze "jedna jaskolka wiosny nie czyni"
Dlatego ocenia sie niestezy nasz kraj do krajow zacofanych jezeli chodzi o przestrzeganie statutu ochrony zwierzat ,tj.na poziomie Rumuni,Hiszpani ,Turcji :-(
I dlatego naszym zadaniem jest to zmienic,poprzez dobry przyklad ,uswiadamianie dzieci ,mlodziezy w szkolach szczegolnie gospodarzy na wsiach co oprocz slomy wychadzacej z glowy i kalkulatorka to nic nie maja!kastracje ,zwalnianie psow z lancuchow iedukacja o prawach ,potrzebach zwierzat jest najwazniejsza sprawa,zeby uchronic zwierzeta przed cierpiniami tulaczkami , smierciam lub trafieniem do schronisk!1

Link to comment
Share on other sites

To coś w stylu Rospudy - muszą zbudować obwodnicę akurat tam, bo co ludzi obchodzi jakiś "głupi" ekosystem. :angryy:

Niektórym się wydaje, że jak są ludźmi, to już od razu panami świata i mogą wszystko bezkarnie zabijać i niszczyć i mówić :

"Przecież nie można wiecznie patrzeć na dobro zwierząt i przyrody !! ważne jest dobro ludzi"...
ech...tak jakby o symbiozie nie słyszeli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']ciagle sie zapomina ,ze pies czy kot ,to czlonkowie rodzin!!!!!!!!a z czlonkow rodzin sie nie zabiaja ,zeby zrobic smalec:angryy::mad::mad:
[/QUOTE]

Ale dla sporej części ludzi to wciąż zwierzęta, mające nawet mniejszą wartość niż krowa czy kura, bo ani mleka ani jajek itd
Zresztą drażni mnie dzielenie zwierząt na te które kochamy (psy,koty,chomiki itd) i na te do jedzenia, te gorsze. Żadne zwierze nie powinno cierpieć bez względu na to czy jest rzeźne czy "przyjaciel rodziny".

Link to comment
Share on other sites

Wladczyni-my mowimy o psach
Oczywiscie kazde zwierze powinno godnie zyc i godnie umrzec!
Widzisz z tego powodu nie jem miesa,ale w temacie hodowli ,transporty,rzezni,swin ,krow itd sa inne organizacje .sama angazuje sie w ratowanie psow i kotow i innych malych zwierzatek ,natomiast nie moge sie rozdrabniac, gdyz nie pomoge zadnej istocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']
Zresztą drażni mnie dzielenie zwierząt na te które kochamy (psy,koty,chomiki itd) i na te do jedzenia, te gorsze. [/quote]

Dokładnie, ja także nie lubię takich podziałów.
Mój ojciec jest lekarzem weterynarii i zajmuje się głównie zwierzętami hodowlanymi, to większość osób reaguje w ten sposób : "twój tata grzebie krowom w tyłkach ? blee...a myślałam, że weterynarz leczy pieski i kotki".
A przecież wszystkie zwierzęta potrzebują pomocy.
A jak się jest miłośnikiem zwierząt, to nie tylko psów, ale wszystkich.

xxxx52 - podziwiam ludzi takich jak ty, którzy próbują pomóc.
Bo inni tylko stoją i patrzą, a nic nie robią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...