Jump to content
Dogomania

Moj piesek sika dalej w domku :-(


Zyleta1986

Recommended Posts

Witam!
Moj Czokuś (York) 16 stycznia skonczyl rok i dwa miesiace i nadal sika w domu :placz: co jest najgorsze ze wogle nie daje zadnych znaków ze mu sie chce poprstu jak lezy to wstaje i sika jak sie bawi to stanie i poprostu sika a pozniej ogon pod dupke i szuka miejsca gdzie by sie tu schować przed nami. Ja juz nie wiem, widać ze wie ze robi zle bo odrazu po sikaniu sie boji ale jednak wczesniej nie da znaku ze mu sie chce siku:shake:. czego ja go mam uczyć? tego ze nie wolno sikac w domu czy tego zeby dawal jakis znaki ze mu sie chce?
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, staramy sie z nim wychodzić czesto czyli co 2-3 godzinki czasem sie zdazy ze co 4-5 ale to zadko. Ale np jak wychodzimy z nim co 2-3 godzinki to i tak potrafi sie wczesniej wysikac w domku :-( a jak czasami nie ma mozliwosci wyjscia z nim co 2-3 godznki tylko pozniej to potrafi wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

No rzeczywiście zachowanie Twojego pieska nie jest do końca normalne. Mój przestał sikać w domu w wieku 5 - 6 miesięcy.
Z tego, co opisujesz, Twój pies zachowuje się jak typowy szczeniak - po spaniu sika, po zabawie sika...
Ja chyba też zaczęłabym od sprawdzenia stanu jego zdrowia, może on nie trzyma moczu? Najlepiej sprawdzić to dokładnie u weta. Jeśli wykluczysz choroby, pozostanie Ci nauka czystości.
Np. od razu jak wstanie - szybciutko na dwór. Jak tylko skończy sie bawić - na dwór. Ale wszystko zależy od Twojego refleksu i szybkości ubierania się w kurtkę ;)
Jednak najpierw zbadaj pieska. Może jest chory, a Ty o tym nie wiesz...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zauważyłam i czytałam, u maleńkich piesków, właśnie typu yorki czy pomeraniany stosunkowo częściej występuja problemy z nauką czystości, nawet u dorosłych psiaków.
Nie wiadomo czy jest to cecha fizjologiczna, rasowa, czy po prostu malutkie psiaki uczy się czystości mniej starannie, choćby dlatego, że maleńką kałużę trudniej zauważyć i niewłaściwie zachowanie się utrwala. Jest równiez teoria, że szczenięta miniaturowych ras często wychowywane są w kojcach, pudełkach, klatkach, gdzie zmuszone są załatwiać się w pobliżu swojego posłania, misek, itp. To osłabia ich instynkt niebrudzenia w gnieździe, na którym opiera się cała nauka czystości.

Spróbuj może zapytać na dziale yorków, tam jest chyba nawet cały temat o problemach z uczeniem czystości tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Witam ponownie.
Juz wiem ze u mojego Yorka jest tak ze jego nerki produkuja baardzo duzo moczu dlatego piesek potrzebje załatwiac sie czesciej, a co za tym idzie? Niestety załatwianie sie w domku :-( 16 listopada Czokuś skończy 2-latka a nadal nie potrafi sie nauczyc tego zeby w jakis sposób informować nas o tym ze mu sie chce siusiu. Moze znacie jakis sposoby?
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zyleta1986']Witam ponownie.
Juz wiem ze u mojego Yorka jest tak ze jego nerki produkuja baardzo duzo moczu dlatego piesek potrzebje załatwiac sie czesciej, a co za tym idzie? Niestety załatwianie sie w domku :-( 16 listopada Czokuś skończy 2-latka a nadal nie potrafi sie nauczyc tego zeby w jakis sposób informować nas o tym ze mu sie chce siusiu. Moze znacie jakis sposoby?
Pozdrawiam![/quote]

Moja sunia jest w podobnym wieku i też nie drapie w drzwi, nie piszczy pod drzwiami itp
Ja nauczyłam się odczytywać takie małe sygnały - sunia chodzi za mną i trąca mnie nosem, wskakuje na kolanka i za chwilę zeskakuje i patrzy na mnie itp a jak powiem "idziemy na spacerek"' to od razu do drzwi podbiega.
Może zacznij obserwować swojego psiura - może daje Ci takie sygnały a Ty ich nie odczytujesz i potem on nie wytrzymuje i .......

Link to comment
Share on other sites

Skoro przez tyle czasu nie udało się go zmotywować do robienia na zewnątrz, to spróbował bym "obejść" problem.
Wyznaczcie miejsce do siusiania, rozłóżcie gazetę, kuwetę, etc. i zacznijcie go uczyć robić tam.
Trudno. Przynajmniej odpadnie problem brudzenia i sprzątania...
Nie jest to rozwiązanie idealne, ale "z braku laku..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...