Jump to content
Dogomania

collie - linienie


Recommended Posts

Mam pytanie do miłośników i włascicieli owczarków szkockich długowłosych - jak wygląda u Waszych psiaków sezonowe linienie? Obecnie mam ON-kę a collie zawsze był moim marzeniem i teraz mogę sobie pozwolić na drugiego psa. Mój mąz twierdzi jednak, ze z collie to będą kłęby futra w domu. Kłęby futra to juz mam z owczarka niemieckiego i nie chciałabym "zasprzątac się na smierć" :shake: Poza tym mój odkurzacz mógłby tego nie wytrzymać :evil_lol:. Sporo juz wiem o tej rasie, o pielęgnacji i szkoleniu, ale nie moge nigdzie znaleźc takiej właśnie banalnej informacji.

Link to comment
Share on other sites

Tak, collie linieją, a po mieszkaniu fruwają kłęby kłaków. Jak szybko się to skończy, zależy od tego, jak się postarasz. Dodam, bo mam porównanie - przy collie po mieszkaniu fruwają kłęby sierści, którą bardzo łatwo się sprząta, przy bokserze - kłaków nie widać, za to krótka sierść wbija się we wszystko - tapicerki, dywany, ubrania i żadna pralnia tu nie pomoże :cool3: Chcesz oszczędzić na workach do odkurzacza, weź małego psa

Link to comment
Share on other sites

Ja tez zdecydowanie wolę linienie kolaków niż psów krótkowłosych, których sierść wbija się we wszystko i trudną ją usunąć. Najczęściej linienie jest mniej więcej w okresie czerwiec-październik. Dużo zalezy od temperatury na dworzu i tego czy jest to pierwsza wylinka czy kolejne. Kąpiel przyspiesza linienie przez co można dosyć czybko pozbyc się włosa.
Jeśli komuś przeszkadza liniejący pies to moge doradzić tylko kupno pudla lub np grzywacza:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...