Jump to content
Dogomania

Zielona Góra - Zniesiono podatek od posiadania psów


fruttella

Recommended Posts

Miasto przygotowało noworoczny prezent dla właścicieli psów. W 2008 roku nie trzeba będzie płacić podatku za posiadanie czworonoga. Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych zniosła podatek od posiadania psów i wprowadziła na jego miejsce podobną opłatę. Ta jednak nie jest obowiązkowa i władze Zielonej Góry nie zdecydowały się na jej wprowadzenie.

„Nie opłacało się” - opowiada skarbnik miasta, Emilia Wojtuściszyn i dodaje, że po przeliczeniu zysków i strat, miasto spróbowało nie pobierać tych opłat. „Jeśli dojdziemy do wniosku, że opłatę trzeba jednak pobierać, wrócimy do niej w 2009 roku” - dodaje.
Koszt poboru podatku od posiadania psa był tak wysoki, że władze musiałby ustalić nową opłatę na poziomie 150 złotych. „Dotychczasowy podatek to już było dużo” - przekonuje jedna z zielonogórzanek, którą spotkaliśmy na spacerze z psem.

Znika podatek od posiadania psów, wzrastają za to stawki podatku od nieruchomości dla twórców i animatorów kultury. Regionalna Izba Obrachunkowa uchyliła dotychczasowa stawkę obowiązującą w Zielonej Górze i ludzie zajmujący się kulturą będą teraz musieli zapłacić zamiast 3 zł i 55 groszy za metr kwadratowy – 5 złotych i 2 grosze. „To wymusiło wprowadzenie nowych formularzy podatkowych. Zmiany druków dotyczyć będą także innych podatków” - dodaje Emilia Wojtuściszyn.

Termin płatności podatku od nieruchomości, podatku leśnego i rolnego mija 15. marca. Pierwsza rata za użytkowanie wieczyste musi zostać wpłacona do 31. marca.

źródło:
[url]http://psyimy.pl/aktualnosci/273,Zielona_Gora_Zniesiono_podatek_od_posiadania_psow/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja zapłaciłam raz. I to chyba za pół roku. Potem z głowy mi wyleciało. Ale swoją drogą na co te pieniądze. Kupy trzeba sprzątać, miasto zaoferowało wysypisko jako miejsce gdzie można pospacerować z psem, teren między dwoma ruchliwymi ulicami, nieogrodzony. Sama leczę psa, wysterylizowałam i zachipowałam za własne pieniądze. Więc płacić nie zamierzam. A jak ktoś się mnie zapyta to powiem że jestem z Zielonej Góry i nie musiałam płacić:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...