Jump to content
Dogomania

Skandaliczne zachowanie myśliwych!!! Kto mi pomoże?


*Gwiazdeczka*

Recommended Posts

Mam pytanie, bo mieszkam w okolicy, gdzie często są polowania. "Myśliwi" dla mnie pseudomyśliwi:diabloti: zachowują się w sposób niezwykle chamski i arogancki. Chodzą po czyimś terenie i uważają się za święte krowy, że nikt im nic nie zrobi, bo to byli policjanci (akurat to nie jest powód do chwalenia się:evil_lol:)
Ale do rzeczy.. nie dosyć, że zachowują się bezczelnie, to strzelają do psów (zabijają)! Czy zmieniło się prawo, że psa który biega po polu mogą zabić? Może Wy wiecie.. Przecież to może być pies gospodarza, który np. wyszedł z zagrody, niekoniecznie jakiś bezdomny.

Link to comment
Share on other sites

Myśliwi mają swoje koło łowieckie, ktoś się mni opiekuje. Mozesz tam złozyć skargę. Zapytaj w Urzędzie Gminy.

Mnie tez szlag trafia, jak potem taki myśliwy opowiada, zę strzelał kilka razy do dzika, jak sie potem okazało, rozniósł go na miazgę, bo dzik był malutki, a myśliwy pijany w 3 doopy.
Albo jak dla sportu zabili 3 borsuki, matkę i 2 male. Nie sa pod ochroną, aich ciałka leżały na polu obok mojej działki długi czas.

Link to comment
Share on other sites

[B]USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt[/B]

[B]Rozdział 10 [/B]

[B]Ubój, uśmiercanie i ograniczenie populacji zwierząt [/B]
[B]Art. 33a. ust. 3. [/B]Zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich w odległości większej niż 200 m od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich. Art. 33 ust. 4 stosuje się odpowiednio.

[B]Art. 33. ust. 4.[/B] W sytuacji, o której mowa w ust. 3 i 3a, dopuszczalne jest użycie broni palnej przez osobę uprawnioną.


[quote name='Rybc!a']Słyszałam, że mogą, gdy uznają że pies jest dziki.
W Elblągu zastrzelono rodowodową sukę owczarka niemieckiego, na spacerze.
Była z właścicielami :([/quote]
Nie sądzę, żeby rodowodowa suka onka spacerująca z właścicielami mogła być uznana za dziką i przebywającą bez opieki człowieka i zastrzelona, nawet jeżeli biegała po lesie. :shake:

[quote name='Polna']Mogą strzelac 200m od zabudowan, prawnie psa w lesie spuścić nie można.

Czasami są nawet zmuszeni, radze poczytac o szkodach jakie wyrządzają psy w lasach.[/quote]
Psa w lesie puszczać nie można, ale karą za puszenie na pewno nie może też być bezpodstawne zabicie psa. Predzej jakiś mandat, pouczenie lub inne środki karne.

[quote name='Polna']To może zwróć się do policji.

Strzelac mogą 200m od zabudowań nie zaleznie czy to pies gospodarza, babci Wiesi czy bezpański.[/quote]
Strzelać mogą 200 m od zabudowań, ale tylko do psów [B]zdziczałych[/B] przebywających bez opieki człowieka, jak pisze w ustawie.
A wiadomo, że pies zadbany, czysty, z obrożą zdziczały raczej nie jest, mimo że czasami jest pozbawiony opieki człowieka.
Jednak myśliwi nie przestrzegają ustawy i strzelają do psów w lesie, na łąkach, na polach (nawet jesli psy są z właścicielami), bo sprawia im to frajdę i mogą sobie poćwiczyć celność. Taka jest smutna prawda. :shake:

Podobno wewnętrzne przepisy łowieckie są nieco inne niż ustawa, czyli niezgodne z prawem, bo ustawa jest aktem nadrzędnym i wszystkie inne akty powinny być z nią zgodne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też walczę w podobnej sprawie z myśliwym, który zabił mi psa. Czekam na dochodzenie policji, na PZŁ i nadleśnictwo nie ma co liczyć. Znając ich "tradycję" gość dostanie naganę. Policja i sądy to już coś innego. Są wyroki skazujące za takie zabójstwa. Co prawda w zawiasach ale jednak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...