Jump to content
Dogomania

Jak być najlepszym przyjacielem psa" Mnisi z New Skate


Marca_Besi

Recommended Posts

  • 11 months later...

Taaak, zwłaszcza polecam rozdziały na temat tego jak potrzasać włąsnym psem oraz jak skutecznie bić go w szczękę w ramach dyscypliny. Kolczatka i dławik, to także całkiem niezłe - zdaniem mnichów - metody na zdyscyplinowanie psa. A z tym wiązaniem szczenięcia na noc to już moim zdaniem sadyzm. Faktycznie - "książka, która proponuje zupełnie inne podejście - bliskie sercu każdego prawdziwego miłośnika psów" (fragment recenzji Redlickich). Jedną radę mnichów wzięłam sobie jednak głęboko do serca: nigdy nie poprzestawaj na przeczytaniu jednego poradnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Osobiście nie polecam. ;) Swoją teorię wychowywania psów opierają na metodach tradycyjnych - czyt. siłowych. Używanie dławika czy pilnowanie , abyśmy byli 'alfą' dla psów? To nie te czasy.... :)
Polecam jakąś książkę opartą na pozytywnych metodach szkolenia, np. "Najpierw wytresuj kurczaka" - ta jest genialna!

Link to comment
Share on other sites

Mam ją nawet :)

Skończyłem czytać, kiedy dowiedziałem się, że dawanie tzw "kuksańców" w szczękę "od dołu" zdaje się, to NATURALNA metoda karcenia między psami :evil_lol:

Wcześniej też jakieś ciekawostki były, ale leciałem dalej z ciekawości.


Muszę kiedyś ją dobić do końca - jak na razie jedyna książka, która stoi na mojej półce nieprzeczytana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...