Jump to content
Dogomania

kleszcze


czupurek

Recommended Posts

Frontline można kupić tylko w gabinetach lub aptekach wet. Spray 100ml w Poznaniu kosztuje min. 30zł, a 250ml 60-68zł. Kropelki kupilem za 28zł. Ogólnie preparat ten podrożał teraz znacznie, bo zaczął się sezon na kleszcze i większość właścicieli psów dopiero teraz się budzi. Sprzedawczyni w aptece powiedziała mi, że na przyszłość lepiej zaopatrzyć się w tego typu środki zimą - nic sie nie stanie, gdyż i tak mają długi termin ważnościa, a są jeszcze przed podwyżką cen :)

Link to comment
Share on other sites

obroza Beaphara jak dla mnie nie jest skuteczna - stosowana sama. Znajoma ja uzywa i jest zadowolona, ja nie, bo Beta i tak lapala kleszcze. Polecam Kiltixa firmy Bayer - tylko u weta mozna kupic i cena najwiekszej to ok 50 zl. Starcza napewno na 5 miesiecy na kleszcze, moze dluzej. Teraz z braku funduszy kupilam Beaphara (6 zl), ale w maju kupie Kiltixa.

Link to comment
Share on other sites

Teraz testujemy(od dzisiaj) Adwantix Bayer'a.

To coś jakby ulepszony EXspot :wink:

Pisałam o tym przed chwilą na yorkach , ale powtórzę tutaj 8)

Mi również wet polecił Advantix mówiąc , że cena Frontline jest mocno wygórowana w stosunku do jego skuteczności...

Mam nadzieję , że się sprawdzi i żadne kleszczycho nas nie dopadnie! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie wlasnie wrocilam od veta. Postanowilam zastosowac Advantix, bo jak to ujal vet, kleszcze zaczynaja sie uodparniac na Frontline...

Z pewnoscia nas nie naciagal i nie gadal glupot, bo to zaprzyjazniony dobry specjalista.

Aha, i dowiedzialam sie, ze NIE MOZNA uzywac np. Advantix (Frontline)+obroza. Bo po 1 jedno w zupelnosci wystarczy a po 2 pies moze sie zatruc nadmiarem tego swinstwa na sobie!

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze-od weta wiem,że nie wolno stosować równocześnie dwóch środków

Zarowno stosowanie tylko Frontline,jak i samej obrozy nie dalo oczekiwanego efektu,wiec zaczelam stosowac oby dwa na raz...

Nie mialam pojecia,ze tak nie wolno robic :oops: moj blad :(

A ten Adwantix Bayer'a w jakiej jest cenie? i jeszcze jedno pytanie: skuteczniejszy jest Kiltix czy Bayer?

Link to comment
Share on other sites

Nie kwestionuje tego, ze Frontline jest oka! Sama stosowalam go od kilku lat, ale akurat nadazyl sie moment ze moge wyprobowac cosik nowego. Poki co jest jeden gigant plus. czika ma bardzo wrazliwa skore, a na Advantix zareagowala super, zero sladu alergii.

Wiem, ze cena jednej dawki uzaleznina jest od masy pieska. Za moja orcje (pies 4-10 kg) zaplacilam 15 zl.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nic nie działa w 100% na moim poprzednim i obecnym nie sprawdził się Kiltix,krople odradziła mi wetka,że są szkodliwe i działają przez trzy tygodnie i nie powinno się ich powtarzać przed upływem 2 mies. wszystkie "posypki" czy aerozole też nie są obojętne dla psa. Wyczytałam w świetnej książce dr. G.Wolffa "Zdrowy pies dzięki homeopatii",żeby podawać homeopateczny preparat z siarki Sulfur D6 co teraz czynię, a jeśli pies toleruje to można dawać codziennie ząbek czosnku i odrobinę drożdży piekarniczych,powoduje to odczyn sóry niemiły dla pasożytów. Mieszkam przy lesie i niestety po spacerze przeglądam goldenią sierść,bo kleszcze przynosi,ale żaden jeszcze się na nim nie opił więc ta siarka chyba działa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...