Jump to content
Dogomania

wady dyskwalifikujące


Zabka

Recommended Posts

Jeśli na jakiejs wystawie pies dostanie ocene "dyskwalifikującą" to ZK nie zakazuje psu uczestnictwa w wystawach, chociaz nic nie zdobędzie. Ale jeśli np. to jest wada dotycząca dyskwalifikującego umaszczenia i na następną wystawę pies jest ufarbowany i ma kolory zgodne z wzorcem to czy ZK nie reaguje, że tydzien wcześniej nie dopuszczono go do hodowli a teraz już jest wszystko oki? Chciałabym wiedzieć, czy o tym jest informowany oddział do którego należy taki pies

Link to comment
Share on other sites

Myślę że nie jest ale jeżeli jesteś na 100%pewny że pies został zdyskwalifikowany za złe umaszczenie i umiał byś to udowodnić to musisz to zgłosić do Z.K. a wtedy oni mogą napisać do z.k. w którym odbywała się ta wystawa aby przesłali im dokumentację z wystawy.Ale jest to wiele boju i nie zawsze są pozytywne efekty.

Link to comment
Share on other sites

Organizator wystawy ma obowiązek przekazać sprawozdanie z imprezy wraz z katalogiem powystawowym do ZG oraz kopie kart ocen do klubu rasy lub grupy ras w terminie do 45 dni od daty zakończenia wystawy.

A zatem informacja trafia na pewno zarówno do ZG jak i klubu. Pozostaje jednak pytanie co na to władze.

No i czy to na pewno była dyskwalifikacja za cechę trwałą, a nie np. za zachowanie :-?

Link to comment
Share on other sites

Brawo!

Trochę miałam stracha, że podchwycisz ten pomysł z bandażowaniem. Mnie sie to wydaje niewporządku wobec zwierzaka, ale również wobec potencjalnych nabywców szczeniat po takim "poprawionym" psie czy suczce.

No a psa się kocha nie za "prawidłowy" ogon lecz za całokształt :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...