Jump to content
Dogomania

sucha karma,czy zmieniac firmy?


monia007

Recommended Posts

witam
bardzo prosze o rade
mam dwa pytania,wiele czytalam na ten temat i znalazlam zupelnie odmienne zdania.
mianowiecie czy to prawda,ze sucha karme trzeba co jakis czas zmieniac?
tzn.firme.
wyczytalam opinie weterynarza,ze trzeba zmieniac firmy zeby psiak mial "niemonotonna" diete.
ja swojemu 10-o miesiecznemu owczarkowi daje czasami cos co sama przygotuje.czy musze zmieniac mu firme np.z puriny na royal itp
drugie pytanko to wyczytalam ostatnio,ze podobno karma dla szczeniat ras duzych to nie najlepsze rozwiazanie dla owczarka niemieckiego,bo za szybko rosna?
nasz owczarek ma juz 10 miesiecy i wychowal sie wlasnie na purinie pro plan dla szczeniat duzych ras i jego waga i wzrost jest jak najbardziej dobry,ale dostalam ostatnio porade,ze nie zaszkodzi zmienic mu na samo"puppy",z kolei inna rade dostalam tez od weta,ze lepiej jak bedzie na "large".no wiec jak to wkacu jest,bo juz sama nie wiem.
dziekuje z gory za kazda rade.
pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.Ja też mam ONka ma 6m-cy.Karmie go Nutra nuggets large dla ras dużych.Jeżeli chodzi o szybki wzrost owczarka to podobno jest taki po takich karmach jak Royal,Eukanuba.Nie wiem jak jest w przypadku karmy,którą Ty podajesz swojemu pupilowi.Mi wet polecił tą karmę i do tego witaminy.Jeżeli chodzi o zmianę karmy na inną to wydaje mi się,że nie ma takiej potrzeby zmieniać no chyba,że pies dostaje na nią uczulenie.Słyszałam też,że nie można często zmieniać karm ,bo pies może zacząć wybrzydzać.Pozdrawiam.Ładnego masz ONka wymiziaj go od nas.
A to nasz Fador [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/3576/hpim0811gm9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

mi weterynarz zalecil,ze przy purinie pro plan nie trzeba juz dodawac zadnych witamin ani wapna,wrecz nie mozna,bo ta karma zawiera wystarczajaco,skolei royala mi nie polecil dla ONka,bo ponoc czesto maja na ta karme uczulenie,
niewiem czy to prawda ale Rocky dostaje purine i jest wszystko wporzadku tylko wlasnie nie rozumiem czemu nie jeden weterynarz zaleca by zmieniac co jakis czas lub mieszac,skoro psiak ma sie dobrze na jednej i smaczek tez pasuje.
nie wiem tez co do tego szybkiego wzrostu bo skoro purina tak jak i royal jest wypasiona pod wzgledem dodatkow to moze faktycznie juz teraz lepiej przestawic go na karme "puppy".Podobno taki 10-o miesieczny juz nie powinien dostawac az tyle dodatkow bo teraz juz wzrost przychamowal,a ponoc co za duzo tez nie zdrowo.

Link to comment
Share on other sites

Witam wet powiedział mi tak,że jak zdecyduje się karmić mojego psiaka karmą tzw wypasioną jaką jest m.in.Royal,Eukanuba to nie trzeba dodawać witamin,a jeżeli zdecyduje się na karmy bardziej gołe m.in.Nutra Nuggets to należy dodawać wit.Ja osobiście słyszałam,że nie należy zmieniać karmy jak nasz psiak dobrze ją toleruje,bo to daje mu pole wyboru,a co za tym idzie pies może zacząć wybrzydzać.Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie nie mam pojecia co sie stalo z tym zdjeciem......hehe
to nic wstawie troche inne.....troche odpoczynku
co do karmy to dzieki za rade, masz recje lepiej nie zmieniac,w szczegolnosci jak ma sie dobrze i niekombinowac.
mysle,ze pozostane rowniez przy tej karmie "large",przynajmniej do 12-o mies zycia a puzniej zobaczymy[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images32.fotosik.pl/63/a9849d7dfab3e21b.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

niuski jedza od ponad dwóch tygodni krokiety tego kobersa , jedyna zauwazalna zmiana po przejsciu na te karme , to jedna kupa wiecej dziennie u suczy , i wieksze niz zwykle koopska u psa . ale juz sie stabilizuje widze i nie co dzien wydalmy wiecej niz do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

moje dzieki memu szanownemu mezowi:roll: jadly grau juz chiba 3 miechy.probowal mi wrzucic do czeski znowu grau'a ale zrobilam strajk i w brzuszkach bedzie energy hochleistung koebers'a.no apotem znowu grau:lol:,jakas acana extreme i orjien tez sie trafi.juz dawno nei karmilam takdlugo jedna karma-trzy miechy ho ho.:cool1:
przewaznie zmieniam co worek:lol:.
koebers jest bardzo ok dlaonow-podobnei jak grau tylko ze z grau jest problem-termin przydatnosci.psy w neugalmsbull jedza grau na zmiane z orjienem.suki spiai pracuja caly czas przy owcach.psy maja normalna prace treningowa[bieznia,cwiczak].

Link to comment
Share on other sites

Ayshe.. poradz.. moje zjadly juz ok 4 workow orijen.. byla w tym wersja rybna.. jedza teraz nadal karme... wygladaja, czuja sie i sprawuja swietnie, ale trzeba kupic nowa...
orijen podrozal.. fajne promocje sie skonczyly.. nie ukrywam, ze tym razem nie chce przekroczyc sumy 200zl kupujac karme dla nich.. i teraz co kupic? bo to maja byc raczej 2 worki karmy (maly senior i duzy adult)

wrocic do sprawzdonego kiedys pro plana z lososiem? a moze acana? ale tu nie mam pomyslu jaka.. szczegolnie jesli chodiz o mala kluske.. nie bedzie to za duzy "spadek" z orijena na zwykly senior lub light? (dodam, ze ona przytyla mi 0.5kg.. ale to wina dokarmiania przez ludzi w domu....)

Link to comment
Share on other sites

nooo jeszcze maja orijena do konca meisiaca.. i jadly tylko orijena;p

ee kobers dla obydwu? nie pdooba mi sie, ze ta wersja jest platkowa... mamy probki...

chyba wezme acane light lub senior dla malej.. a dla Cek jakas inna;p i damy nerkom dychnac damy;p

edit: acana z jagniecina ma ilosciowo tyle samo bialka i tluszczu co ten kobers.. wiec zamowie cos o podobnym skladzie...

ale czy to nie bedzie teraz cos zbyt naglego jak znowu wroca na karme ze zbozami?:> i zbey mala kluska mi nie utyla bardziej... z ruchem tez musimy uwazac.. tzn 4-5 godz spaceru jest ok.. ale nie codziennie tyle da sie zrobic.. a biegac nie moze bo kuleje na lapke( ze 3 razy byla pwoazna kontuzja)

Link to comment
Share on other sites

marmara-proponuje zrobic badania [mocznik itd]funkcjonowania nerek i wtedy podjac decyzje czy widac zmiany juz czy jeszcze nie.
moje psy sa na orjienie.ale ow orjien dostaja na zmiane z grau.
karma platkowa jest inaczej przyswajana i "przerabiana"przez uklad pokarmowy.jest bardziej lajtowa niz jednorodne granulki.mocniej odciaza psa.jest duzo karm o zmniejszonym bialku.mysle ze worek dla odsapy wystarczy albo po prostu zrob badania.zawsze wybor nalezy do ciebie.
Juliuszka-generalnie karmy o bardzo duzym bialku obciazaja nerki.tak po prostu dizala organizm.;)

Link to comment
Share on other sites

na badania to juz pieniazkow brak.. jesli chce kupic porzadne buty bo glany tej jesiennej pogody czy zimy nie przezyja.. a ubuty sa b. wazne zeby moc biegac z psami po polach;p inaczej bym nie kupowala;p

zamowilam acane z jagniecina... i zrobimy raczej dluzsza przerwe.. tzn ze 2-3 worki tej acany..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']nooo jeszcze maja orijena do konca meisiaca.. i jadly tylko orijena;p

ee kobers dla obydwu? nie pdooba mi sie, ze ta wersja jest platkowa... mamy probki...

[/quote]


nie kazdy kobers jest platkowy ;) bodajrze ze 3 sa w wersji typowej - granulki jak kazda inna karma ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...