Jump to content
Dogomania

Anglia


larissa

Recommended Posts

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=DarkGreen][B]toffik[/B][/COLOR] [COLOR=DarkSlateGray]- taka osoba (często podróżująca) może mieć w polsce zaprzyjaźnionego weta, który znając sytuację po prostu wbije jej pieczątkę w paszport, że pies odrobaczony... tabletki można wziąć "na zaś"[/COLOR]...

[COLOR=DarkSlateGray]...do psa stosują się przepisy kraju w którym mieszka na stałe, więc skoro mieszka w uk to nie musi być szczepiony co roku tylko ze względu na polskie przepisy, to już było na tym wątku poruszane kilka razy (mail od ministerstwa jak dobrze pamiętam)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaCz.']Wyjezdzajac z UK nie musisz psa odrobaczac, tylko wracajac z powrotem.[/QUOTE]Właśnie dzwoniłam do PL. Mam informację od weta, że przed wyjazdem z UK muszę iść z nim na badanie, odrobaczyć go i mieć wpis w paszporcie.

Link to comment
Share on other sites

Dzwonilas do weta do Polski a nie w Anglii? Podejrzewam, ze wet nie wiedzial i powiedzial ze masz odrobaczyc w razie czego.Ja z moim psem juz wyjezdzalam do Polski i z powrotem i wiesz mi, ze nie trzeba psa odrobaczac wyjezdzajac z UK do Polski. Tylko z Polski do UK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AniaCz.']Dzwonilas do weta do Polski a nie w Anglii? Podejrzewam, ze wet nie wiedzial i powiedzial ze masz odrobaczyc w razie czego.Ja z moim psem juz wyjezdzalam do Polski i z powrotem i wiesz mi, ze nie trzeba psa odrobaczac wyjezdzajac z UK do Polski. Tylko z Polski do UK.[/QUOTE]Aniu, dzwoniłam do Polski, bo tu pies nie jest nawet zarejestrowany, nie byliśmy u żadnego weta z wizytą, nie jest tu zgłoszony. Dzwoniłam do weta, który go czipował, załatwiał paszport itd.Czy Twój pies jest tu zarejestrowany?

Link to comment
Share on other sites

Co dla Ciebie jest rejestracja?
Skad ten wymog o odrobaczeniu przy wyjezdzie z UK?
Chyba po prostu nie bardzo rozumiesz, co tu wiekszosc pisze. Wymagana jest wizyta u weta, odpchlenie i odrobaczenie 24-48 godzin do przekroczenia odprawy we Francji. Ale gdzie sobie zrobisz te wizyte, w Pradze, Rzymie, czy Konskiej Wolce, to juz nie ma znaczenia (poza uprawnieniami weta).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Co dla Ciebie jest rejestracja?
Skad ten wymog o odrobaczeniu przy wyjezdzie z UK?
Chyba po prostu nie bardzo rozumiesz, co tu wiekszosc pisze. Wymagana jest wizyta u weta, odpchlenie i odrobaczenie 24-48 godzin do przekroczenia odprawy we Francji. Ale gdzie sobie zrobisz te wizyte, w Pradze, Rzymie, czy Konskiej Wolce, to juz nie ma znaczenia (poza uprawnieniami weta).[/QUOTE]Karjo, tak jak pisałam wcześniej - taką informację podał mi wet. Rozumiem co tu większość pisze, nie mam problemów z logicznym czytaniem. Myślę, że jak większość z Was martwię się o swojego psa i chciałabym z nim bez problemów dojechać naswięta do PL. Bedę pierwszy raz wyjeżdżała z nim z Anglii stąd moje wątpliwośći. Pisząc rejestracja miałam na myśli zgłoszenie psa u tutejszego weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Być może nie jest dobrze zorientowany. Chociaż wie, że już jesteśmy tu i będziemy jechać na święta do Polski.
To jescze jedno pytanie z zakresu mało inteligentnych :D - czy jak do jadę do eurotunelu, oczywiście w Anglii to też muszę się zgłosić z psem do odprawy tak jak to zrobiłam we Francji?

Link to comment
Share on other sites

toffik ja rowniez wybieram sie do Polski na swieta i wierz mi, ze nie bede jej odrobaczac przed wyjazdem poniewaz nie jest to konieczne. Tak jak napisala karjo2 twoj wet Ci podal procedure wyjazdu do UK, a nie z UK do Polski.
Jak pierwszy raz stad wyjezdzalam to zadzwonilam tutaj do 2 wetow i obydwoje potwierdzili, ze nic nie musze miec nawet zaswiadczenia, ze pies zdrowy i zdolny do podrozy.

Link to comment
Share on other sites

[B]toffik[/B] nie chce juz tutaj mieszac, dziewczyny ci napisaly, tylko chcialam przypomniec, ze to odrobaczenie/odpchlenie musi byc z odpowiednim odstepem (min.24h max.48h) przed przekroczeniem granicy FR>UK, bo pisalas wczesniej, ze jedziesz "doslownie na 3 dni". Nie wiem, czy w te 3 dni wliczasz tez podroz, ale policz sobie godziny, moze bedziesz musiala zrobic to odrobaczenie/odpchlenie zaraz po przyjezdzie do PL ;). Zycze spokojnej podrozy i milego pobytu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toffik']Być może nie jest dobrze zorientowany. Chociaż wie, że już jesteśmy tu i będziemy jechać na święta do Polski.
To jescze jedno pytanie z zakresu mało inteligentnych :D - czy jak do jadę do eurotunelu, oczywiście w Anglii to też muszę się zgłosić z psem do odprawy tak jak to zrobiłam we Francji?[/QUOTE]
O ile dobrze pamietam, to sa wyznaczone punkty odprawy podroznych ze zwierzakami, aa i nie wynika to ze wzgledow epidemiologicznych, specjalnych pozwolen itp. ;). Raczej ze wzgledu na podzial zblizony na TIRy, osobowki, autokary, na wygode odprawiajacych i odprawianych.
Jesli jest inaczej, zaraz mnie ktos poprawi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP'][B]toffik[/B] nie chce juz tutaj mieszac, dziewczyny ci napisaly, tylko chcialam przypomniec, ze to odrobaczenie/odpchlenie musi byc z odpowiednim odstepem (min.24h max.48h) przed przekroczeniem granicy FR>UK, bo pisalas wczesniej, ze jedziesz "doslownie na 3 dni". Nie wiem, czy w te 3 dni wliczasz tez podroz, ale policz sobie godziny, moze bedziesz musiala zrobic to odrobaczenie/odpchlenie zaraz po przyjezdzie do PL ;). Zycze spokojnej podrozy i milego pobytu![/QUOTE]To wszystko wiem, bo już to przerabiałam jadąc tutaj. Te 3 dni to jest bez podróży. Niestety nie mamy innej możliwości wyjazdu. Dopiero w sobotę będziemy w domu, a we wtorek wieczorem lub w środę rano będziemy wyjeżdżać z powrotem. Dlatego minn. dzwoniłam do weta, żeby z nim wszystko obgadać, bo już zastanawaialiśmy się, czy w ogóle jechać. I właśnie on podczas tej rozmowy powiedział mi o tym odrobaczaniu przed wyjazdem z UK, dlatego też tak spanikowałam ;)

[quote name='karjo2']O ile dobrze pamietam, to sa wyznaczone punkty odprawy podroznych ze zwierzakami, aa i nie wynika to ze wzgledow epidemiologicznych, specjalnych pozwolen itp. ;). Raczej ze wzgledu na podzial zblizony na TIRy, osobowki, autokary, na wygode odprawiajacych i odprawianych.
Jesli jest inaczej, zaraz mnie ktos poprawi.[/QUOTE]
Czyli pewnie jest tak jak we Francji, że najpierw odprawa zwierzaka, a dopiero później można przejechać przez bramki. Jadąc teraz po raz pierwszy mieliśmy śmieszną sytuację :D Nie wiedzieliśmy, że najpierw trzeba"zaliczyć" odprawę pieska, no i szturmam na bramki. A tam lipa, nie da rady przejechać, numery nieprawidłowe, pisze jakieś głupoty. No i co teraz? Stres jak nie wiem, ale wcisnęliśmy guzik - pomoc i odezwała się pani. Na co mój mąż inteligentnie stwierdził, że to na pewno automat :D Ale pani powtórzyła pytanie, zapytała czy jedzie z nami pet( na co córka oburzyła się i powiedziałą, po polsku oczywiście, że my nie palimy i żadnych petów nie mamy :D ), kazała się cofnąć i odprawić psa. Na szczęście wszystko udało się załatwić na czas i zdąrzyliśmy na pociąg.

Link to comment
Share on other sites

toffik ja rowniez potwierdzam to, co pisza dziewczyny. Wyjezdzalismy stad juz kilka razy i NIGDY nic nie podawalam mojej psicy wyjezdzajac, tylko wracajac. A moze zmien weta -- nie dosc, ze nie zna procedur i wciska Ci kit to jeszcze Twoj pies malo nie schodzi z tego swiata po tym, co wet mu podal..............

Link to comment
Share on other sites

kochani ...
widzę że temat przejazdów znów aktualny i gorący

Dahme przyjeżdża 2 kwietnia
o ile załatwię*transport, bo firma z którą miałyśmy jechać - matspeed
poinformowała że mają urlop w tym czasie i nie jadą (mimo mojej wcześniejszej wstępnej rezerwacji)
teraz z kolei załatwiałam z firmy Expresbus Podkarpacie - prosili o szczegółowe dane ale potem kompletnie mnie olali

Bardzo was proszę kto zna jakąś sprawdzoną firmę, która zabierze mnie i psa spod Katowic do Londynu.
Pisząc sprawdzona - nie mam na myśli takiej która działa idealnie - a taką z którą ktoś jechał
i może mi powiedzieć z dwa słowa jak było.
Artur - Osho polecił mi firmę Polang - ale oni sobie liczą 900 zł za nas obie. Wiem że da się*o wiele taniej.

Pozdrawiam gorąco.

Link to comment
Share on other sites

Hmm ja jechałam z firmą Polang...ale cóż ja trafiłam na idiotów bo innaczej ich nazwać nie można może miałam pecha, bo gdy my jechaliśmy z P do UK to wszystko się zapowiadało fajnie a mało się nie skończyło oskarżeniem o przemyt i kierowcy prawie nic po angielsku nie mówili i musiałam wszystko tłumaczyć sama i nawet sam szef stwierdził że nigdy nie zgłaszali zwierzaków do odprawy i wszystko zawsze było dobrze, ehh nikomu nie życzę takiej podróży a tymbardziej zwierzakom, trzy razy promem w tą i nazad to trochę za dużo...
No i my za 2 osoby,psa i fretkę zapłaciliśmy 1300zl (za osobę wołali 400 i zwierzaki 500)
Dahme kiedy jedziesz do PL?my jedziemy teraz w maju i chyba z autobajerem albo speedtrans/ ci drudzy nie mają strony internetowej tylko maila.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkSlateGray]że nigdy nie zgłaszali psa do odprawy to bzdura bo mnie sami podwieźli pod biuro pet travel scheme więc musieli robić to już przede mną...

znasz nazwisko kogoś z kim jechałaś? bo może maja kilka busów? znaczy ja wiem że maja conajmniej dwa...

edit: aczkolwiek my jechaliśmy eurotunelem a nie promem, więc akurat na temat co robią przy przeprawie promem to nie mam wiedzy
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...