Jump to content
Dogomania

Z jaką rasą psa mógłby być trzymany Golden Retriever?


redrii

Recommended Posts

Mam 3 letniego Goldena. Był typowym kanapowcem, jednak po przeprowadzce do domu jednorodzinnego z własnej woli całe dnie przesiaduje na dworze. Ostatnio postanowiłam, że kupię jeszcze sukę - lubię te zwierzęta, a mój Golden miałby towarzyszkę. Nie chcę Goldenki, ponieważ w najbliższym czasie nie mam zamiaru otwierać hodowli ;) . Myślałam więc o jakiejś innej rasie, oczywiście suczka zostałaby poddana sterylizacji. Z jaką rasą najlepiej 'dogadywałby' się Golden? Czy może różnica wieku pomiędzy psami zatrze jakąkolwiek możliwość zajścia w ciąże przez sukę?

Z góry dziękuje za pomoc ;-)

Link to comment
Share on other sites

moja sunia goldenka mieszka z sunią novą scotią dogadują się bezproblemowo różnica wieku ok 3lat - ale tak wogole to myślę ,że nie da się określić rasy i zagwarantować,że psiury będą się dogadywać moim zdaniem zależy to do odpowiedniego wprowadzenia nowego psiego towarzysza i nie zaniedbywania 'weterana' pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ciężko powiedzieć - myślę że większość ras się nada, ale ja szukałabym towarzysza/towarzyszkę, która jest z tej samej grupy, z sensownym temperamentem, z dobrej hodowli. Może faktycznie któryś retriever? Wtedy i pływanko wpólne, i mniej więcej charakterek ;) - sama mam teraz dwa Tollery właśnie, z odstępem roku miedzy nimi i bardzo sobie chwalę taki układ - w domu piesy ze sobą szaleją, oba uwielbiają aportowanie, pewnie na wiosnę będzie wspólne pływanko, dogadują się ze sobą rewelacyjnie - w Twoim przypadku moze być i Tollerka, ale też labeczka, czy flatka - do wyboru do koloru :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Rasa raczej nie gra roli, tzn. jeśli golden jest strasznie "żywy", nieostrożny, to warto zrezygnować z kupna małej, delikatnej rasy takiej jak np. chihuahua. ;) Jeśli to kanapowiec, indywidualista, nie lubiący kolegów z ADHD (mojego psa 'irytują' np. takie typy :lol:) , to nie kupuj rozbieganego, niezrównoważoneg psychicznie belga. Oczywiście pod względem siebie również musicie wybrać psa! Tak by nie był udręką dla Was (chyba, że już tak ześwirowaliście - w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) - że wszystko robicie pod goldena, tzn. pies śpi na poduszcze a Wy w jego nogach hihi:lol:). :)
Myślę tak jak dziewczyny, że warto poszukać kogoś w retrieverach, spanielach... czy golden był Waszym pierwszym psem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę że rzeczywiście nie rasa gra role, ale wychowanie. Ja np częto chodzę z Magią do jamnika Rafika, potrafią razem wariować trzy godziny, potem odpoczywają kilka minut i od razu znowu trzy h.
Świetnie się dogadują, a dodajmy że jamnik jest po wypadku i spokojnie się z nią bawi, wystarczy że leciuśko piśnie, Magia natychmiast odskakuje. Tak więc można nawet zakupic chichuachua, ale ważne jest wychowanie no i temperament obu psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrobilmym tak:
- plec przeciwna
- rasa NIEAGRESYWNA (golden nie zagryzie, ale moze byc zagryziony)
- podobny rozmiar pozmoze
- najlepiej cos z mysliwskich, zeby wspolnie za pilkami biegaly
- ja jestem czlowiek otwarty, inteligentyny, itd... ale zdania pt "nie nastepny golden" nie zrozumiem nigdy. wniosek: kup drugiego. nim zburza dom bedzie sporo smiechu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...