Jump to content
Dogomania

Zimowy nos, a kolor biszkopta


Samba

Recommended Posts

Hej :)

Moja psica jest raczej z tych ciemniejszych biszkoptow, ale nos cala zime i w ogole wieksza czesc roku ma rozowy. Zauwazylam, na kilku przykladach, ze bardzo jasniutkie biszkopciki, takie prawie biale, maja czarne nosy. Czy to jest jakies "prawo zachowania pigmentu"?

:D

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj ( choc nie zawsze) po zimie kolor nosa wraca do normy czyli do czarnosci ;-)

By stalo sie to szybciej mozna psu podawac algi ale nalezy sie liczyc z tym ze poza nosem zciemnieje nieco takze siersc.

Zimowy nos nie ma wplywu na ocene przez sedziego. W srodku zimy na wystawie w Jaroslawiu moj Chojrak mial nos rozowiutki co nie przeszkodzilo mu dostac CWC, NPwR, BOB. BOGII ;-)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ok, ale za dwa tygodnie ;-)

Wlasnie sie wyprowadzilam na wies, zyje wsrod remontu a komputer w ktorym mam wszystkie zdjecia czeka w garazu w pudle na koniec remontu.

Za dwa tygodnie tez maja mi zainstalowac internet wiec bede mogla dzialac. Z tego tez powodu mojej strony internetowej nie moge modernizowac a bedzie tam kilka fajnych rzeczy ;-)

Puki co moje psy mozna ogladac na stronie www.gilpa.krakow.pl/leminiscatus

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wyciągam ten temat bo mnie nurtuje jedno pytanie. Czy nosy jaśnieją biszkoptom od razu pierwszej zimy ( co np. jak piesek się urodzi w listopadzie). Wiem że to jest uwarunkowane genetycznie ale jestem ciekawa po prostu kiedy zaczynają one jaśnieć... :roll:

Zaznaczam ze strasznie kocham takie różowe noski :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

mam pytanko..wspominacie o algach..czy mam szukać jakiegoś konkretnego preparatu? Jakaś nazwa? Przez jaki czas należy podawać jej, aby cokolwiek podziałało?

Bo z chęcią sprawię, że moja goldenica nabierze troszkę ciemniejszego odcienia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...