Jump to content
Dogomania

Afrykańskie ślimaki - młodzież szuka dobrych domków.


supergoga

Recommended Posts

czy ktos wie dokladniej jak wyglada i jak dlugo moze trwac ten letarg, w ktory czasem slimy zapadaja? :roll:

bo ja mam chyba niedobra wiadomosc :shake: tylko nie wiem czy chlopak zwyczajnie poszedl spac czy tez zasnal snem wiecznym...
Wyjechalam na dwa tygodnie i slimy z dokladna instrukcja obslugi poszly do tesciow na przechowanie. Przed oddaniem sprzatalam terra bo znowu byly jajca i jeden juz wtedy byl zamkniety w skorupce ale wylazl jak robilam kapanko. A u tesciow podobno od poczatku nie wychodzil i byl malo aktywny mimo codziennego pryskania. Juz przez telefon mi o tym mowili, myslalam, ze panikuja ale okazalo sie, ze niestety to nie panika :shake:
Wczoraj odebralam chlopakow i rzeczywiscie jeden zamkniety gleboko w skorupie, nie wylazl nawet podczas kapieli. No i zapach wydziela nieprzyjemny...
Drugi aktywny jak zwykle zasuwa po calym terrarium, dynda z sufitu, zajada ze smakiem itd.
Nie mam pojecia co sie moglo stac :shake: przeciez one byly mlodziutkie :shake: fakt, ze zima wiec mleczyka nie bylo ale dieta urozmaicona:salata, owoce, ogorki, cukinia, melony, parzone platki owsiane, ostatnio nawet arbuza przed moim wyjazdem dostaly. Oczywiscie wszystko ze sklepu ale zawsze myte bo pewnie pryskane.
czy cos mu moglo zaszkodzic?
a moze byl na cos chory? od kilku miesiecy nie potrafil sobie odbudowac ubitego rozka skorupy mimo stalego dostepu do sepii...

Dalam go do osobnego pudelka zanim sie nie upewnie, ze naprawde odszedl :-( podobno jak go tesciu kilka dni temu podniosl to wylala sie ze skorupy jakas brudna, smierdzaca woda. Tlumacze sobie, ze moze gdzies wplywala do srodka przy pryskaniu ale... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety obawiam się że musisz go pochować. Też miałam kiedys taki przypadek. Nie wiadomo dlaczego, ale raz się tak zdazyło dawno temu.
U nas też smutno - odszedł nasz nestor - ukochany Agi Wodogrzmot. - Smutno bez byczka.

A u mnie jeszcze 2 młodzieżowce, już spore czekają na domki!!!

Link to comment
Share on other sites

Niestety obawiam się, ze dziewczyny mają rację :(

Supergoga, a jak tam się miewa żółtek? :) Mieszka już z fulicami?
Ja mam obecnie 4 ślimacze terraria, ale muszę założyć piąte bo zostały mi do rozdzielenia jeszcze 2 iredalki, które już podrosły na tyle, że niebawem mogą zacząć się rozmnażać;)

Link to comment
Share on other sites

Niestety nasz iredalek odszedł. Aga wylewała łzy - tak o niego dbała. Nie wiem czemu - niezbyt rósł i odszedł. I nie mamy iredalka. Bardzo mi było go żal, bo raczej małe ślimki nam nie umierały - co po tym wątku było widać. A ten maluszek nie chciał chyba z nami być. Musiałam go pochować.
3 fuliki mieszkaja same.

Link to comment
Share on other sites

a u mnie jeden bialasek poszedl do szkoly i jeden zostal u mnie:D
no i mam 2 olbrzymy, bo jedna osoba ktora chciala chyba zrezygnowala pisalam jakis czas pw, ale zrezygnowalam i sa u mnie
doszedl jeszcze jeden mikrus z bloku sciagniety ;)
sobie zyja spokojnie...niedawno wiecej zaczely jesc, przebudzily sie;)
w mojej galeri w podpisie link na ostatniej stronie sa fotki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Niestety nasz iredalek odszedł.[/QUOTE]
Ojej to strasznie przykro :(, moje mają się całkiem dobrze, każdy mieszka z kilkoma fulicami. Co do rośnięcia to one w ogóle są dużo mniejsze niż a. fulica to i tym, że wolno rosną nie ma co się przejmować - taki o skorupie ok. 2 cm już jest dorosły i się rozmnaża.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cos tu bylo na watku o winniczkach ale teraz nie moge na to trafic. Znalazlam dzis rano mlodzika z porozbijana skorupka. Nie rozdeptany tylko przypuszczalnie kopniety lub rzucony. Dostal tymczasowe lokum w sloiku. Dolaczyc go do mojego jedynaka czy lepiej trzymac osobno az sie wykuruje i odbuduje skorupe a potem wypuscic?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Można trzymać razem ślimaki.[/QUOTE]
No tak ale jak ten ma mocno uszkodzoną skorupę to nie wiem czy to dobry pomysł, dołłączać go do olbrzyma...
Poza tym ja nie wrzucam naszych ślimów bo się boję że mi coś przywlecze i nie daj Boże zarazi moje bestie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']No tak ale jak ten ma mocno uszkodzoną skorupę to nie wiem czy to dobry pomysł, dołłączać go do olbrzyma...
Poza tym ja nie wrzucam naszych ślimów bo się boję że mi coś przywlecze i nie daj Boże zarazi moje bestie ;)[/QUOTE]

Masz rację, moje przyszły w całości.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam za OT, ale bardzo stary i chory na raka Astek czeka w schronisku na swoją szansę :(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/186633-B.schorowany-i-stary-ASTEK-w-schronisku-!-Potrzebny-spokojny-k%C4%85t-na-stare-lata-!?p=14781803#post14781803[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znalazłam dzisiaj na ulicy "pędzącego" ślimka ale on jakiś taki inny niż te ślimolki ,które często spotykam po deszczu...wygląda jak pomrów ale nie jest brązowy tylko w paski jak tygrysek:crazyeye::crazyeye:
Może ktoś wie co też to za stworek? niestety nie umiem wklejać fotek....a szkoda bo ślimek śliczny;)

Link to comment
Share on other sites

fajny ten tygrysek :)

[img]http://img827.imageshack.us/img827/5223/dsc02726m.jpg[/img]


ano wlasnie moje tez jajcowaly i efektem jest duuuuzo dzieciorow... jeden dorosly odszedl za TM juz ze trzy miesiace temu a drugi ciagle jeszcze sklada jaja. Zupelnie sie tego nie spodziewalam i nie dopilnowalam a poza tym upaly i duza wilgotnosc spowodowaly, ze wylegly sie po kilku dniach a przeciez takich "narodzonych" juz nie zamorduje :(
dlatego pilnie szukam domow, duuuuuuzo domow

Link to comment
Share on other sites

To szczerze podziwiam. Ja nie mogę. Nie wiem dlaczego, ale obrzydzają mnie w sposób niesamowity. Co dziwne te ze skorupkami, zupełnie nie. Lubię jak mi pełzają na ręku. Ale tych pomrowów nie tknę. Już nie wspomnę, że pomrowy to żarłoki. W ciągu nocy obżarły mi duży krzak georginii.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i masz! Stało się! Ślimaczarnia podczas moich wakacji złożyła cichcem jajka, odkryłam je dopiero wczoraj wieczorem, sprzątać już nie miałam siły no i dzisiaj już są na świecie nowe pokolenia. Całe szczęście "tylko" jakieś 20 sztuk bo reszta nie zdążyła jeszcze. Z wyrzutami sumienia jajka wywaliłam no a maluszki są i zobaczymy czy wszystkie wyrosną. Jakby kto chciał ślima to zapraszam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...