Jump to content
Dogomania

Biały pudel miniaturka!Zenek wreszcie znalazł kochający dom w Gdyni u Ali35! :)


modliszka84

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj mój TZ popełnił wielki nietakt. Kupiłam parę dni temu puszkę Chappi , trzymałam ją tak na ,,w razie czego", bo gotuję Zenkowi .Ja byłam w pracy, a mój mąż uznał , że ,,w razie czego'' nadeszło...Zenek chętnie spałaszował Chappi z puszki, ale jak jego żołądek zaskoczył , co mu zaserwowano, oburzył się ..Zenek zwrócił więc wspomniane wcześniej Chappi , w równych trzech częściach ,na kanapę:multi:chwilkę później jak je zjadł.Wyczyściłam , ale zostały mokre plamy , usiadłam na tej rogówce , między plamami.Do pokoju wchodzi Zenek , wołam go żeby posiedział sobie ze mną. Zenek wskoczył i natknął się na plamę , powąchał i balansując po mnie przskoczył na drugą połowkę rogówki, a tam zonk... dwie kolejne plamy;). Zenek zeskoczył zdegustowany z rogówki , spojrzał na mnie i jego oczy powiedziały mi wszystko;): w takich warunkach on przebywać nie będzie:evil_lol:Ulokował się w łóżku mojego syna ,razem wariują , bo syn ma wirusową infekcję i przez tydzień ma nie chodzić do szkoły. moja reakcja na tę wiadomość:shake:mojego syna:multi:Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[B]ala35[/B] dawno się tak nie uśmiałam z relacji z nowego domku :lol::lol::lol: . Jeszcze Dorixx jest w tym dobra, by radośnie opisywać destrukcyjne wyczyny Zuzi, więc dochodze do wniosku że właściciele małych białych piesków maniacko kochają wszystko co zrobią ich maskotki :evil_lol: Cokolwiek by to było... Jest słodkie. Jak mały biały piesek. :p

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejszy dzień był dla nas wszystkich koszmarny, a najbardziej dla Zenka bo udaliśmy się do weterynarza.Zenek nie dał sobie zbadać łapki , więc dostał ,,głupiego jasia" .Zenuś ma zwichnięte rzepki w obu tylnych nóżkach i i rtg pokazał zwichnięcie biodra w kierunku dogłowowym i tym biodrem trzeba się zająć w pierwszej kolejności:placz:dostał zastrzyk przeciwzapalny , przeciwbólowy i tabletki przeciwbólowe na kilka dni , aż do operacji , która została umówiona na środę 12 grudnia o 14:00.Teraz doszedł już do siebie, śpi.Mamy książczeczkę zdrowia:multi:, dostalismy tabletkę na odrobaczenie, i Zenuś ma czyściutkie uszka , które pani doktor spokojnie wyczyściła, wyciągając z nich kilogram brudu, podejrzewała nawet świerzbowca, ale obejrzała pod mikroskopem i ufff chociaż to ominęło Zenka.Nauczyłam Zenka komendy siad , wprawdzie chętniej wykonuje ją jak widzi , że mam smakołyk w ręku , no ale zawsze to coś;).pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ciocie , trzymanie kciuków wskazane, dzisiaj operacja.Pacjent na szczęście nic nie wie, to się nie stresuje;), zdziwiony jedynie , ze nie dostał śniadania:cool3:.Mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze, wzięłam dwa dni urlopu na opiekę nad moim niuńkiem.Napiszę wieczorem jak poszło.

Link to comment
Share on other sites

uffff , jesteśmy po operacji .Zawieźlismy Zenka na umówioną godzinę 14:00, dostał jasia , zanim zaczął działac , trząsł się biedaczek u mojego męża na rękach,został jeszcze raz ortopedycznie zbadany , znieczulony , zasnął przy nas.Po szesnastej był już po , operacja się udała, ale pan doktor chciał go poobserwować u siebie , aż Zenek zacznie chodzić. Zadzwonił po godzinie , że Zenek jeszcze nie chodzi , ale możemy juz zabrać go do domu. Zenek czekał na nas w takim pooperacyjnym pokoiku, leżał na kocyku , podniósł główkę jak nas zobaczył , poglaskalismy go i wyszliśmy , żeby porozmawiać z lekarzem o zaleceniach pooperacyjnych , a za nami Zenek na wlasnych nóżkach poczłapał:-o, myslał moze biedaczek , że go tam zostawimy.Po drodze do domu w samochodzie , leżał i obserowował gdzie jedziemy , jak weszliśmy do domu, zobaczył że jest u siebie w domku , uspokojony że wrócił do siebie , zasnął kamiennym snem i odsypiał.Bylismy juz na maluteńkim siusiu,Jutro wizyta kontrolna , Zenek ma zostawiony venflon , żeby jutro podać mu jeszcze dozylnie srodek p/bólowy. Operacja polegała na wycięciu tej wystającej kości, prace biodra mają przejąć mięśnie ,mamy ćwiczyć powolne chodzenie , żeby Zenek nie kicał na 3 nożkach , tylko uzywał tez tej zoperowanej, może też za parę dni ćwiczyć w wodzie w wannie tzn trzeba go trzymać a on powinien pracować łapkami, żeby odbudować ten mięsień, który nieużywany zanikł. Doktor powiedział , że ten uraz powstał albo wskutek wypadku komunikacyjnego , albo kopania:angryy:.. był też zszokowany , że Zenek z takim urazem chodził , bo jak powiedział :"pies z takim urazem wyłby z bólu i leżał."Zenuś głaskany i tulony dochodzi do siebie.Wszyscy go obserwujemy , że nie majstrował przy ranie i nie wygryzał szwów,których na 11.dostał kołnierz , ale mu nie zakładamy , żeby go nie stresować.Niestety jutro na chwilę muszę mu zalozyć , żeby się przyzwyczaił , bo w piatek idę juz do pracy i Zenek zostanie parę godzin sam:-( Dziękujemy wszystkim ciociom za miłe słowa i trzymanie kciuków,pomogło:multi:pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Uff, dobrze się udało. Biedactwo, nawet nie dawał po sobie poznać, że go to bolało :-(

Ala, w sprawie rehabilitacji łapki możesz napisać do Zurdo z dogo. Zurdo ponad rok temu adoptowała ode mnie ze schroniska sunię collie po wypadku, która także miała chyba podobny uraz. W każdym razie, bardzo ważna jest praca tą łapką...

trzymam kciuki i ściskam :calus:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]Sparalizowana sunia zostanie uspiona!!! :placz:[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=red][B]Potrzebny DT natychmiast!!!! HELP!!![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=100800[/URL]

[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/3659/ciagutka5ds5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...