Jump to content
Dogomania

Fundacja Medor - Zgierz - woj.łódzkie , potrzebna pomoc w ogłoszeniach !


Borówka16

Recommended Posts

Dla mnie to wy jesteście pseudofundacją :mad:

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/814075_amstaf_suczka_lola_z_fundacji_medor.html[/url]

od kiedy to fundacje handlują psami ???!!!!!1

i moja rozmowa z panią z medor

Salcia 21:04:26
mam pytanie

6574292 21:04:33
tak

Salcia 21:04:37
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/814075_amstaf_suczka_lola_z_fundacji_medor.html[/url]
6574292 21:04:47

:)
Salcia 21:04:59
czy tak postępuje fundacja która zwie sie przyjaciele zwierząt ?

Salcia 21:05:07
zamiast szukać domu chcecie na niej zarobic

6574292 21:06:04
szukamy domu nie jestem zwolennikiem dawania zwierzaka za zł

Salcia 21:06:27
o ile mi wiadomo fundacja nie ma w ogóle prawa handlowac psami -to działalność charytatywna

6574292 21:06:38
poprostu

6574292 21:06:54
a zabiegi sterylizacji kosztuja

6574292 21:07:11
musimy miec pieniazki na inne psiaki

Salcia 21:07:19
wszystkie fundacje ponosza takie koszty straż dla zwierząt tez ale nikt nie handluje psami !!!

6574292 21:07:52
utrzymujemy sami i za wszystko musimy płacic

Salcia 21:08:02
tak jak wszystkie fundacje !!

6574292 21:08:09
leklarz nie robi nam nic za darmo

6574292 21:08:29
jesli pani zna takiego to prosze o adres

Salcia 21:08:32
a czy ty uwarzasz że inne fundacje lub straż dla zwierząt ma weta za darmo ??!!

6574292 21:08:43
chetnie skorzystam

Salcia 21:09:07
czy czyta pani co ja pisze ???

6574292 21:09:09
nie ma problemu

Salcia 21:09:22
żadna fundacja nie ma nic za darmo ale tez żadna nie handluje z tego powodu psami !!!!!

6574292 21:09:24
wy robicie tak my tak

6574292 21:09:43
taki jest pani punk widzenia'

Salcia 21:09:50
to dlaczego kundelkami nie handluijecie za 200 zł

6574292 21:10:03
potem ktos wezmie za zł i wyrzuci za z l

Salcia 21:10:23
dlaczego kundelkami nie handlujecie !!!???

6574292 21:10:36
u nas kundelek tez kosztuje

6574292 21:10:39
100

Salcia 21:11:40
i chce mi pani powiedzieć że kasy nie macie i musicie walczyć na krakvecie o nią z fundacjami które psy ratowane oddają za darmo ;o

6574292 21:14:33
walczymy jak kazdy

6574292 21:14:52
a kto wygra zadzecyduja ludzi

Salcia 21:15:12
to jest skandal co wy robicie -prosze sobie poszytac o założeniach fundacji

Salcia 21:15:23
zarabiacie na psach i tyle

6574292 21:15:24
do widzenia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 917
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salamanka wystarczy zadac pytanie, czy Fundacja "Medor" prowadzi dzialalnosc gospodarcza?

Nie moge znalezc statutu fundacji oraz skladu zarzadu i rady - bo tak latwo by mozna samemu wyczytac czy moga wprowadzac oplaty czy nie.
W wiekszosci przypadkow nie moga, bo jest to niezgodne z prawem ale moze fundacja ta akurat sie postarala o zezwolenia.

Link to comment
Share on other sites

doddy postarała się czy nie -nie takie są założenia fundacj działających w naszym kraju.
Każda fundacja ponosi ogromne koszty związane z ratowaniem i leczeniem zwierząt ale żadna z nich nie handluje zwierzakami- dla mnie to jest zwykły handel psami a nie ratowanie ich - jakim prawem ktoś taki nazywa się przyjacielem zwierząt :mad: przepraszam ale jestem mocno wzburzona tym ogłoszeniem i rozmową z ta Panią

i co to za cennik

"psy - 50 zł
suczki - 100 zł"
no i rodowodowe za 200zł

przecież sterylizacja kosztuje tyle samo co rodowodowego i nie rodowodowego ;/ więc po co taki cennik wprowadzają jak tylko chodzi o zwrot kosztów

Link to comment
Share on other sites

A ja mam inną propozycję. Może każdy z Was zamiast odrazu oczerniać fundację Medor sam założy swoją i zobaczy ile czasu i pieniędzy się w nią wkłada. Niektóre fundację utrzymuje się z własnych środków. Ale nie każda fundacja składa się z ludzi bogatych, których na jej utrzymanie stać. Niektóre fundację tworzą ludzie biedni, często wkładając w nie i tak ostatnie grosze. A jeżeli sytuacja w fundacji jest ciężka to chyba lepiej wydawać psy za jakieś pieniądze za które można pomóc następnym niż pozwolić aby psy głodowały tylko dlatego, że fundacja powinna psy oddawać za darmo.

[B]Ludzie dajcie spokój. Zamiast pomagać jeden drugiemu, wspierać się ciągle są wycieczki personalne i oskarżanie się wzajemnie. Powinniśmy działać dla dobra zwierząt. A niestety zbyt często zapominamy o nich, bo nasze niechęci do ludzi biorą górę nad pomocą. WSTYD!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z Anashar, poznajcie temat zanim zaczniecie oczerniać i robić Fundacji koło ogona. Proponuje przejechać się do Zgierza, porozmawiać z Panią Elą, zapytać a nie rzucać takie hasła. Czy ktoś zastanowił się nad tym, że czymś takim robicie na złość nie fundacji, tylko zwierzętom tam przebywającym?
Ludzie z zewnatrz czytając coś takiego nie będą się zastanawiać po prostu ocenią fundacje negatywnie. Tylko dlatego, że pewna osoba przeprowadziła dialog na gadu gadu i odważyła się zaatakować.

Na pewno znacznie trudniej jest wyadoptować psiaka który kosztuje tyle pieniędzy, ale się to udaje. Wiele zwierząt z Medoru znalazło domy bez względu na koszt adopcji.
Czy ktoś próbował się dowiedzieć na ile psów ma fundacja podpisaną umowe z gminą? A ile psow przybywa do fundacji? Czy ktoś pyta pyta skąd fundacja bierze pieniądze by utrzymać psiaki?

[B]Ręce mi opadają, boli ludzka zadziorność i szukanie dziury w całym. Coraz częściej spotykam się z tym na Dogo. Jedni pomagają calym sercem inni to tylko krzykacze wprowadzający zamęt. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Maciej nie nazywaj tego czepianiem sie.
Ja i tak bym chetnie przeczytala statut tej fundacji. Uwazam, ze statut powinien byc dostepny u kazdego na stronie oraz wladze fundacji. By wiedziec na co sie daje pieniadze oraz kto jest za te fundacje odpowiedzialny.
To nie jest czepianie sie a raczej normalna prosba o umieszczenie tego na stronie.

Co do pobierania oplat za psa wyadoptowanego - to jest warte dowiedzenia sie. Wiem, ze czesto bylo to podciagane pod handel i bylo nielegalne. Na paluch np. byl nielegalny cennik bo zalezal od wagi psa. Miasto zakazalo pobierania oplat.

Jesli Fundacja Medor nie ma nic do ukrycia, zamiesci statut i wszelkie dane oraz na spokojnie wyjasni na jakiej podstawie pobiera oplaty, bo dlaczego to robi to chyba wszyscy wiemy bo to raczej logiczne.

Nie macie co pisac, ze to naskakiwanie i robienie kolo piora - to podstawowe pytanie.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie tak jak piszesz
Straż dla zwierząt statut na stronie swojej ma i mozna przeczytać-oni nie handluja psami .
Inne Fundacje tez maja statut na stronach -one tez nie handluja psami .

Każda jedna fundacja pozyskuje środki sama nikt jej nie pomaga a jednak nie handluja psami tylko oddają za darmo -można dac w umowie adopcyjnej że nowy opiekun jest zobowiązany wysterylizować psa i nie piszcie mi że ludzi nie stac bo jak nie stac ich na sterylizację to nie stac tez będzie na utrzymanie psa - i takiej osobie ja bym psa nie dała pod opiekę !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']Maciej nie nazywaj tego czepianiem sie.
Ja i tak bym chetnie przeczytala statut tej fundacji. Uwazam, ze statut powinien byc dostepny u kazdego na stronie oraz wladze fundacji. By wiedziec na co sie daje pieniadze oraz kto jest za te fundacje odpowiedzialny.
To nie jest czepianie sie a raczej normalna prosba o umieszczenie tego na stronie. [/QUOTE]
To jest czepianie się. Ponieważ możnaby się bezpośrednio z fundacją skontaktować i poprosić o pokazanie ich statutu zamiast oczerniać ich na forum, że handlują psami. Właśnie przez takie zachowanie ludzie tracą zaufanie do fundacji. Może oni nie wiedzieli, że statut powinien znajdować się na stronie?


[quote name='salamanka']
Każda jedna fundacja pozyskuje środki sama nikt jej nie pomaga a jednak nie handluja psami tylko oddają za darmo -można dac w umowie adopcyjnej że nowy opiekun jest zobowiązany wysterylizować psa i nie piszcie mi że ludzi nie stac bo jak nie stac ich na sterylizację to nie stac tez będzie na utrzymanie psa - i takiej osobie ja bym psa nie dała pod opiekę !!![/QUOTE]
Nie popadajmy w skrajność Salamanko. Środki fundacji tak naprawdę zależą od majątku osób jej prowadzących i jej sławy. Fundacja w której reklamę można włożyć swoje pieniądze może bardzo pomóc jej się wybić ponad inne. Medor jest małą fundacją w małym mieście która jest mało znana. Ale za coś muszą pozyskiwać pieniądze na pomoc innym psom, skoro własne miasto im pomocy odmówiło. Inna sprawa, że pozyskiwanie środków w ten sposób może być niesmaczne ale skoro tak robią jest niewątpliwie konieczne. Znam kilka osób z tamtejszej fundacji i wiem, że mimo niejednokrotnie ciężkiej sytuacji finansowej u siebie i tak wkładają ile mogą w pomoc psom. I to jest dla mnie wystarczającym dowodem na to, że chcą pomóc. A oczerniania publicznego nie znoszę. Wycieczki personalne powinny odbywać się prywatnie. Zawsze można zadzwonić, telefony ich są podane. Po co wyciągać takie uwagi publicznie?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Może oni nie wiedzieli, że statut powinien znajdować się na stronie?[/quote]

Nie musi, ale lepiej jak sie znajduje bo wtedy wlasnie fundacja jest bardziej wiarygodna.

Co do oczerniania, nie to bylo moim zamiarem jesli chodzi o jasnosc - ja lubie zadawac pytania, poniewaz uwazam ze taka role spelnia forum dyskusyjne.
Wystarczy odpowiedziec i jak wszystko jest ok to przeciez bedzie po problemie.

Zeby bylo jasne, jesli Fundacja Medor chce pobierac oplaty i robi to zgodnie z prawem to ja to przyjmuje do wiadomosci i tyle.
A ze moje moralne zdanie jest inne to przeciez moje prywatne zdanie - a skoro nie o tym jest watek (czyt. wyrazaniu prywatnej opinii o stosunku do oplat w schroniskach) to nie roztkliwiam sie.

Jeszcze mam pytanie kolejne z ciekawosci - czy Fundacja Medor ma zarejestrowane prowadzenie schroniska i musi spelniac przepisy o prowadzeniu ich?

Link to comment
Share on other sites

Nie umiem udzielic odpowiedzi na pytania, bo ja w Medorku tylko pomagam, a nie jestem właścicielem. [B]Niemniej jednak, chodzi o to co napisała Salamanka,właśnie o atak.[/B] Nie sądze, żeby zechciała zagłebić się w temat i dociec szczegółów u źródeł. Lepiej rzucić hasło i wzbudzić podejrzenia co działalności Fundacji.
Ja znam tych ludzi, wiem jak pracują i jak są zaangażowani.

Doddy w Twoich pytaniach nie ma nic złego, każdy może być ciekawy.Jednak to w jaki sposób zaatakowała Salamanka jest poniżej pasa.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue][I][B]Kochani życzę Wam
12 miesięcy zdrowia
53 tygodni szczęścia
8760 godzin wytrwałości
525600 minut pogody ducha
i 31536000 sekund miłości
W NOWYM 2008 ROKU.
Wszystkim medorkowym psinkom życzę wymarzonych domków

DO SIEGO ROKU!!!![/B][/I][/COLOR]

[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/6829/happynewyearxx1.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko, że jednak Fundacja Medor nie chce się ustosunkować do wyżej napisanych postów...
Ale cóż jak widać jednak umyślnie tego nie robią...

Niestety zaufania do Waszej działalności straciłam... Bynajmniej Wasza postawa nie budzi zaufania.

Z góry uprzedzam, że jest to tylko i wyłącznie moje osobiste stanowisko.
Jak dla mnie mieliście dużo czasu na odpowiedź, nie ponaglałam, nie pisałam. Jednak powyższy post jest dowodem na to, iż moje posty czytaliście - i umyślnie nie odpisywaliście.

Nie musicie się ustosunkowywać do tego ani poprzednich postów - szkoda Waszej energii i cennego czasu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...