Jump to content
Dogomania

Zapaść tchwicy.


iwa

Recommended Posts

Witajcie,

wszystko zalezy jakimi metodami posluzyl sie wet.Jezeli wykonany byl RTG to biorac pod uwage wielkosc yorka na kliszy mamy prawie calego psa.Widac oprocz krtani ,tchawicy rowniez sylwetke serca,stan oskrzeli i pluc.Specyfika tej choroby jest podatnosc na schorzenia drog oddechowych.Spowodowane to jest miedzy innymi zalegajaca gesta flegma ,ktora jest doskonala pozywka dla bakerii powodujacych stany zapalne gornych i dolnych drog oddechowych.A kazda infekcja dodatkowo obciaza i tak juz mocno obciazone serce

To musial widziec wet odczytujacy zdjecie .I w rezultacie zaordynowal antybiotyk .I w tym wypadku postapil wlasciwie .

Ines tez miala podawane antybiotyki (Synolx )i syropy rozrzedzajace wydzieline.Dodatkowo wet wspieral leczenie homeopatia .

Na jakis czas przynosilo to poprawe.

Dodam tylko ,ze wet do ktorego wowczas chodzilismy nie zalecal antybiotykow na wyrost .Wiedzialam ,ze podawal je tylko wtedy kiedy zachodzila bezwzgledna koniecznosc.

Ciesze sie bardzo ,ze Rokus przestal kaszlec to szalenie wazne .

Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka Rokusiowi-ania, Ines i Murzynek.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pomógł Rockiemu anytbiotyk to znaczy, że jego kaszel nie był spowodowany zapadniętą tchawicą tylko infekcją spowodowaną przez bakterie.

Ja nie napisalam, ze ma zapadnieta tchawice tylko, ze ma z nia problemy.

Link to comment
Share on other sites

iwa,

Hmmm ... mozesz wytlumaczyc roznice pomiedzy

Bylismy dzis u weta. Pan zbadal Rockiego i powiedzial, ze faktycznie ma splaszczona tchawice

a

Ja nie napisalam, ze ma zapadnieta tchawice tylko, ze ma z nia problemy

Czy to oznacza, ze weterynarz z wczesniejszej diagnozy "splaszczonej tchawicy", ktora jak mniemam jest tzw. "zapadnieciem tchawicy" wycofal sie? Bo jesli tak i jesli to tylko infekcja (czylie te problemy), to oznaczaloby ze mozecie wrocic do pelnej aktywnosci a nawet zaczac trenowac agility :-)

Prawde powiedziawszy byloby suuuper :-) Nic tak bardzoe nie cieszy jak pelny powrot pieska do zdrowia.

Ucaluj Rockiego od nas i zycz mu szybkiego przepedzenia bakterii :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, ze nie mam pojecia o medycynie i roznicy pomiedzy splaszczona tchawica a jej zapadnieciem. (jestem informatykiem - ekonomista). Wiem tylko tyle, ze tchawica Rockiego nie jest calkiem zdrowa. jest bardziej plaska niz u wiekszosci psow i nie nalezy go przemeczac. "Zbiera mu sie sluz ktory dodatkowo podraznia tchawice" - slowa weta (zjawisko negatywne - w moim rozumieniu) dlatego dostal antybiotyk. Jutro jade znowu do weta wiec sie dopytam dokladnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam serdecznie,

Jestem świeżo upieczoną właścicielka 7,5 tygodniowej Yoreczki Gabi. Mała jest z nami od 3 dni, jest po dwukrotnym odrobaczeniu i pierwszym szczepieniu. Wszystko wydaje się być w porządku, zaniepokoił mnie jednak pewiem fakt. Otóż sunia wydaje dziwne dźwięki przypominające charczenie, czy tez jak określiła to założycielka tego wątku "chrumkanie" , nie jest to jednak kaszel ani krztuszenie. Zauważyłam, że ma to miejsce bezpośrednio po jedzeniu i przechodzi po kilku minutach. Początkowo się nie przejmowałam i pomyślałam sobie, że u takigo malutkiego szczeniaczka to normalne, tymbardziej, że jak je ma cały pyszczek i nosek w jedzonku. Jednak wczoraj się zaniepokoiłam, bo trwało to znacznie dłużej, wydawało mi się również, że sunia ma świszczący oddech, jakby miała zapchany nos (nie ma kataru, ani żadnej wydzieliny).Gdy Gabi zasnęła oddech miała normalny, po obudzeniu znów pojawiło się to chrumkanie, później znów spała i jak się ponownie obudziła :) już nie wydawała takich dźwięków.
Czytałam dużo o zapaści tchawicy i jestem już strasznie przewrażliwiona.
Bardzo Was proszę o opinie, czy to mogą być oznaki tej choroby? Czy ktoś miał podobne problemy z tak małym szczeniakiem?

Link to comment
Share on other sites

Z opisu jaki przedstawiłaś, widzę, że "kaszel" podobny do tego jaki miał mój Shaggy. A właściwie nie kaszel, ale dzwięki jakby pies odksztuszał coś. U nas trwało to ok 3-4 tyg. Nie codziennie. Zaczeło sie dosyć ostro (myślałam, że coś mu w gardle stanęło i nie może tego odkrztusić), a poem to już sporadycznie... Czasem raz na dzien, czasem co kilka dni. Teraz jest dobrze. U weta byłam z tym 5 razy, co wizyta to inna diagnoza! A to kaszel kennelowy, a to zapaść tchawicy, a to znowy pies jest zdrowi tylko chce zwrócic na siebi moja uwage i dlatego tak chrumka.... Zostawili go nawet na jednodniowej obserwacji, robili zdjecia rtg. I nic! Nie wiedza co to (albo lepiej napisac- czego sie kobieto przyczepilaś do tego biednego psa, jak jest ok) No i zwariowałam. Zdjęcia rtg nie wykazały zapasci tch., choć tak naprwde nie wim, czy sa to w stanie wykazac u 3-mies. psa? Ale jestem skłonna przychylic sie do opini weta, który stwierdził, ze to kaszel kennelowy był. Mysle, zebys lepiej poszla do lekarza i opisala mu objawy - powinien cos zaradzic. Idz lepiej bez psa na poczatku - bo jesli to kaszel kennelowy, to jest on bardzo zarazliwy dla innych zwierzat (nie ludzi). Długo sie go leczy, ale jest stosunkowo niegrozny?? A o reszte pytaj weta. Pozdrawiamy,

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mój pies miał zapaść tchawicy i to bardzo ciężkie stadium.
Niestety miał, już nie żyje. Przeżył 10 lat!!!!
Był bardzo szczęśliwy, ale "dmuchaliśmy i huhaliśmy", żeby tylko uniknąć przeziębienia, grypy, upałów, mrozów itp. itd.

Nie wiem jakie właściwości mają antybiotyki, ale parę razy uratowały mu życie. Pies z zapaścią tchawicy jest podatny szczególnie na infekcje.
Jak już do niej dojdzie, to zaczyna się horror dla pieska.
Antybiotyki za każdym razem eliminowały to czego przyczyną była infekcja i dzięki temu Misiu przeżył 10 wspaniałych lat.
Niestety, ostatnią walkę z grypą przegrał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...