Jump to content
Dogomania

Finlandia-zajrzyjcie ponownie!!!


Mona

Recommended Posts

Czy wiecie ile może kosztować Collie w Finlandii?Planuję kupienie tam psiaka za jakiś czas :lol: ale już teraz chciałabym się wywiedzieć...Słyszałam że tamtejsze Collie są strasznie drogie...Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.Albo może ktoś importował psa ze Skandynawii?Opiszcie swoje doświadczenia,na co zwracać uwagę,czy lepiej nadać na cargo a może samemu się po niego udać?itp. Piszcie jeszcze co myślicie o suni ze zdjęcia...Pozdrawiam

sunia.jpg

a tu już starsza o około 3 tygodnie

girl-wf3w5.jpg

girl-wf3w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czy wiecie ile może kosztować Collie w Finlandii?Planuję kupienie tam psiaka za jakiś czas :lol: ale już teraz chciałabym się wywiedzieć...Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.Pozdrawiam

O Finlandii to wie tylko jedna osoba.... :lol:

Wiem, że w Niemczech tez są dobre collie krótkowłose.......

Kiedyś bardzo slynna była hodowla v.Ihlpol a teraz to nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Mona, a co my mozemy powiedziec na widok zdjecia zaprezentowanego przez Ciebie? Czego konkretnie oczekujesz? Ocena pod wzgledem eksterieru ( :o ), umaszczenia? Przeciez wiesz, ze to niemozliwe, bo to chyba niemal kilkudniowe malenstwo. Mnie osobiscie taki kret nie wzrusza - i to nie jest wcale zalezne od rasy, po prostu wole "podlotki" :wink:

Odnosnie ceny, czy tak trudno jest napisac maila do finskiej hodowli? Chyba nie. Nawet jak nie znasz jezyka, to wydaje mi sie ze kazdy hodowca swietnie mowi po angielsku, a z tym juz chyba nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to czy psiaczek ogólnie jest ładny,przecież wiem że nie da się go jeszcze ocenić.Jak tylko pojawią się jego nowe fotki to wstawię.Poza tym nie wiesz może po co mam zawracać głowę hodowczyni skoro wiem że nie kupię psa przez najbliższy rok :-?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi o to czy psiaczek ogólnie jest ładny

Kazdy pies jest ladny.

.Poza tym nie wiesz może po co mam zawracać głowę hodowczyni skoro wiem że nie kupię psa przez najbliższy rok

Po co? Pytasz sie po co? Fakt, ja skontaktowalam sie z hodowca mojej malej 6 miesiecy przed zakupem, nie jest to rok, ale mysle ze roznica niewielka. Chcesz sprowadzic szczeniaka z Finlandii, tak? I kiedy masz zamiar skontaktowac sie z hodowca? Tydzien, miesiac przed kupnem? Myslisz, ze taki czlowiek, prowadzacy swietna hodowle sprzeda szczeniaka do obcego kraju, po tygodniowej znajomosci? Jezeli w ogole bedzie mial co sprzedac, gdyz wydaje mi sie ze finskie pieski sa dosc popularne.

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że taki hodowca potraktuje mnie poważnie,jak do niego napiszę?

Już Noelani mi pisała że dobrze wcześniej nawiązać kontakt,bo może wpłynąć to na jakość lub cenę wysyłanego szczenięcia.Poza tym ta hodowla która mnie interesuje(z tego co zauważyłam)ma przynajmniej 1-2

miotów rocznie i chyba nie mają strasznego popytu bo zwykle jakieś szczenię u nich zostaje...Ale dalej zniechęcają mnie ceny!!!Jak usłyszałam

że tam Collie może kosztować dobre kilka tyś.zł+np:przelot :o :o :o to mało nie spadłam z krzesła...

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że taki hodowca potraktuje mnie poważnie,jak do niego napiszę?

Już Noelani mi pisała że dobrze wcześniej nawiązać kontakt,bo może wpłynąć to na jakość lub cenę wysyłanego szczenięcia.Poza tym ta hodowla która mnie interesuje(z tego co zauważyłam)ma przynajmniej 1-2

miotów rocznie i chyba nie mają strasznego popytu bo zwykle jakieś szczenię u nich zostaje...Ale dalej zniechęcają mnie ceny!!!Jak usłyszałam

że tam Collie może kosztować dobre kilka tyś.zł+np:przelot :o :o :o to mało nie spadłam z krzesła...

No więc tak...ja z hodowlą z której sprowadzam kolaka nawiązałam kontakt rok temu.Zaklepana jest od tamtego czasu dla mnie śniada sunia(a miał byc tricolor...).Hodowla jest jedna z lepszych w Europie według mnie i pieski też nnie kosztuja mniej niż pare tysięcy.To jest norma tylko nas to szokuje bo poziom polskich collie jest ledwo średni....chodź ostatnio u wielu hodowców pojawiły sie importy które moga to w najblizszych latach zmienic.I co jeszcze....jeśli chodzi o cenę to sądzę, że lepiej wydać duzo kasy na takie zwierzę i mieć z tego satysfakcję i korzysci hodowlane niz kupic tanio i byle co....

P.S.Kazdy dobry hodowca potraktuje poważnie potencjalnego przyszłego właściciela jego szczeniaka....... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że taki hodowca potraktuje mnie poważnie,jak do niego napiszę?

Już Noelani mi pisała że dobrze wcześniej nawiązać kontakt,bo może wpłynąć to na jakość lub cenę wysyłanego szczenięcia.

Poza tym ta hodowla która mnie interesuje(z tego co zauważyłam)ma przynajmniej 1-2

miotów rocznie i chyba nie mają strasznego popytu bo zwykle jakieś szczenię u nich zostaje...Ale dalej zniechęcają mnie ceny!!!Jak usłyszałam

że tam Collie może kosztować dobre kilka tyś.zł+np:przelot to mało nie spadłam z krzesła...

Potraktuje Cie powaznie. Rozbawilo mnie niesamowicie, ze "szczeniak zawsze zostaje". Zauwaz, ze jezeli mioty nie sa zbyt czeste, to czasem warto zostawic szczeniaka z dobrego skojarzenia. Zaufaj mi, taka hodowla wie jak sprzedac szczeniaki, i jezeli zostawia to widocznie ma taka potrzebe.

A skoro ceny Cie zniechecaja? Coz, nic nie poradzisz. Odkladaj pieniadze, albo wybierz psa tanszego. Wez pod uwage, ze utrzymanie collie jest rowniez wiaze sie z pewnymi kosztami. Szkolenie, karma...

Link to comment
Share on other sites

A zauważyłaś że napisałam ,,zwykle''a nie ,,zawsze'' a to jest malutka różnica... Aha Diana14 jeśli można wiedzieć to w jakiej hodowli kupujesz?

Poza tym z tą ceną to faktycznie był dla mnie lekki szok,bo u nas to zwykle jest około 1500 zł.Ale jak się coś chce to trzeba pocierpieć :cry:

Jestem uparta i jakoś uskładam tą kasę bo bardzo zależy mi na Collie właśnie z Finlandii... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...