Jump to content
Dogomania

Ile tygodni mosi miec szczenie?


Rocki

Recommended Posts

A zdecydowalem sie wziasc malego drugiego dnia siodmego tygodnia to bedzie chyba oki prawda

Czyli 6 tygodni+2 dni, czy 7 tygodni + 2 dni?

Bo jesli to pierwsze, to znaczy, ze wysluchales rad i zrobisz po swojemu. Cierpliwosci, chlopie, bedziesz mial jeszcze kilka, albo i kilkanascie lat, zeby sie psiakiem nacieszyc, a pierwsze tygodnie sa nie do odrobienia...

Link to comment
Share on other sites

Rocki- cierpliwości, nacieszysz się jeszcze szczeniakiem wystarczająco. Jeszcze nie raz będziesz miał go serdecznie dość :wink:

Niech go matka trochę wychowa!

Ja moje szczeniaki zabrałam od matki jak miały trochę ponad 6 tygodni, zabrałam bo musiałam, ale starałam się aby zostały przy matce najdłużej jak to było możliwe.

Jeśli możesz- to poczekaj nawet powyżej 8 tygodnia. Dla Ciebie to chwila, a dla szczeniaka ogromna różnica. Widziałeś szczenięta tuż po porodzie-głuche i ślepe? Widziałeś jak zmieniają się praktycznie z dnia na dzień? U tych maluszków każdy dzień ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja wyczytałam w pewnej mądrej książce,że korzystniej dla szczeniaka jest zabrać go w 7 tygodniu niż w 8 ale dlaczego to mnie zabijcie ale nie wiem :evil:

bo w 8tygodniu zaczyna sie faza lekowa szczeniecia i trwa bodajze do 9...Tak wiec wszedzie pisze ze albo brac w wieku 7tyg albo 9 8)

Tak wiec Rybkad nikt Cie mordowac nie bedzie :wink:

Link to comment
Share on other sites

podobno lepiej dla szczeniaka gdy tzw. fazę lękową przejdzie już w nowym domu.

i dlatego doradzam o blaganie aby zabrac w 7 ew.ciut po 7 :roll:

Jednak wlasnie wydaje mi sie ze wielu hodowcow obawia sie iz ktos wlasnie w fazie tego leku cos zle zrobi i dlatego tak niechetnie psa wydaje :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Możemy zabrać psa do nowego domu, kiedy skończy 7 tygodni.

Im dłużej szczenię przebywa z matką i rodzeństwem, tym lepiej przyswaja sobie psi język. Piesek zbyt wcześnie oddzielony od matki i rodzeństwa ma w późniejszym życiu problemy w kontaktach z innymi psami, czego skutkiem mogą być zachowania agresywne. Pieskowi brakuje też dyscypliny, którą narzuca szczeniakom matka, w wyniku czego właścicielowi będzie trudniej zdyscyplinować swojego psa.

Z drugiej strony - im dłużej szczenię przebywa ze swoją psią rodziną, tym trudniej jest mu się nauczyć ludzkiego sposobu komunikowania. Psy takie przedkładają towarzystwo innych psów nad towarzystwo swojego pana, bywają tchórzliwe i agresywne.

Obecnie uważa się, że 7 tygodni to najlepszy kompromis między powyższymi sytuacjami.

/na podstawie ksiazki "Szczenie doskonale"/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

najwcześniej: 7 tygodni
jeśli zależy ci na dobrej socjalizacji z psami, ludźmi itp., zapisz pieska do przedszkola, gdy tylko zakończy się jego kwarantanna

psiaki nieśmiałe lub bardzo wrażliwe na nowe bodźce warto jeszcze w okresie kwarantanny ładować do plecaka i wychodzić z nimi na krótkie spacerki po okolicy :razz: - tak postępuje np. wielu odpowiedzialnych właścicieli owczarków belgijskich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...