Jump to content
Dogomania

Anioły i Demony


lolka75

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lolka75']no zebys wiedziala ze towarzycho jest nie do zniesienia:shake:. [/quote]
taaak ??? a przepraszam, w którym to momencie dało się owo towarzystwo tak we znaki ???
[quote]Ostatnio na forum samojedowym napisala posta kobieta ktora chciala sie dowiedziec czym sie roznia linie hodowlane samojedow. Od razu wiedzialam ze nikt jej nie odpowie:-(..... (oh, przepraszam....dostala odpowiedz zeby sobie poskakala po stronach hodowli z roznych krajow i bedzie wiedziala:angryy:). [/quote]
wiesz, raczej ciężko jest odpowiedzieć tak od ręki na tego typu pytanie ... Typów jest kilka i nakreślenie ich oraz wskazanie różnic między nimi to materiał spokojnie kwalifikujący się na prelekcję ;) i wymagałoby sporo czasu odpowiednie i wyczerpujące przygotowanie go. A większość z osób pojawiających się na tamtym forum to ludzie czynni zawodowo ... nie każdy ma czas w domu czy też w pracy na wielogodzinne ślęczenie przed monitorem i opracowanie materiałów, za które nawet nie otrzyma przysłowiowego "dziękuję". A jeszcze mu sie oberwie, że nie tak ujął te czy też inną kwestię ;).
Jeśli ktoś podał taką odpowiedź, to miał na celu nakierunkowanie pytającego na odpowiednie tory ...
[quote]Tam tylko sie chwali osiagnieciami i gratuluje zwyciestw...szczerze albo raczej nie:shake:. [/quote]
.... hmmmm. No może nie do końca ... wystarczy tylko przejrzeć tematy w stecz ... jest sporo o zdrowiu, o pielęgnacji, o żyweniu, o chorobach dotykających Samoyedy ... .
[quote]Mi jest bardzo przykro ze samojedziarze to takie dziwne srodowisko. Rozmawialam z dziewczyna ktora ma chowka i ich forum jest super.....pelne serdecznosci i zgrane... Szkoda... [/quote]
Nie tylko Tobie jest przykro ...
Proponuję jednak prześledzić forum Chow Chow i zagłębić sie nieco w tę rasę w Posce, a od razu wyłapiesz, że wcale tam nie jest tak cukierkowo ... jak się doczyta treści zawarte miedzy wierszami ;)



pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']niestety, zawiść, zazdrość... :roll: i ciągła chęć bycia lepszym od innych... kosztem psów:angryy:[/quote]

czy ja mogę poprosić o przykład na ten truizm ????
Bo jak się tak czyta tego typu stwierdzenia ... to aż dziw bierze, że w większosci słowa takie pochodzą od osób, które same ligitymują się posiadaniem psa rasowego .... . To po co kupujecie psy rasowe ??? ... skoro hodowcy to tacy niegodni ludzie ...




pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cordia']mnie własnie mnie to przeraża, jakby mogli to by mi psa na wystawie oglolili :angryy:. [/quote]
przepraszam ... a kto i kiedy miał ochotę Tobie psa na wystawie ogolić ???? Z tego co sobie dobrze przypominam, to spotkałyśmy się na wystawie Klubowej w tym roku. Sama do Ciebie podeszłam i porozmawiałam ... po tej wystawie odezwałaś się do mnie na SKYPE, bo chcialaś zasięgnąć porady ... odpowiedzi udzieliłam Tobie bardzo wyczerpującej i podobno byłaś z niej bardzo zadowolona ... Dziwi więc mnie teraz Twoja tak ostra wypowiedź ....
[quote]ciagle wszycy chwala swoje hodowle...[/quote]
nie wszyscy wychwalają swoje hodowle ;) ... jest zasadnicza różnica między wychwalaniem swojej hodowli a pochwaleniem się na forum psem czy suką , którą się udalo wyhodować ... ;).
[quote]Ale chodzi mi tu o atmosfere, dlatego jezdze na wystawy gdzie nie ma tego "przepychu" sztucznej przyjazni i pomocy.[/quote]
Wiesz, a mi sie wydaje jednak, że to zbieg okoliczności, że na tych wystawach było niewiele Samoyedów ...
[quote]bo tu sie liczy zdrowe podejscie do sprawy,
a to jak ludzie mowia "robimy to czysto hobbystycznie" to az widac jak nos im rosnie jak u pinokia :eviltong:[/quote]
Wiesz, mojemu nosowi daleko do nosa pinokia ... i napewno daleko mu będzie jeszcze przez długie lata .... .
A przepraszam, jeśli coś sprawia Tobie ogromną przyjemność, a poświęcasz temu większość swojego wolnego czasu i pochłania ogromne niezwracalne pieniądze ... to nie jest to hobby ????




pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadziumia']czy ja mogę poprosić o przykład na ten truizm ????
Bo jak się tak czyta tego typu stwierdzenia ... to aż dziw bierze, że w większosci słowa takie pochodzą od osób, które same ligitymują się posiadaniem psa rasowego .... . To po co kupujecie psy rasowe ??? ... skoro hodowcy to tacy niegodni ludzie ...[/quote]
nie wierzę, że sama takich nie słyszałaś:cool1: ja osobiście nie spotkałam się z niczym takim, bo ani nie wychwalam mojego psa, ani go nie pokazuję nie wiadomo gdzie, mam pełną świadomość że jest niewzorcowy, ale tu nie o to chodzi.
Wiele razy, przechodząc obok lub stojąc przy jakichś ringach słyszałam '' ale ten pies jest strasznie zrobiony, na nierówno obciętą sierść, nie to co mój, bo ja umiem'' - może nie dosłownie, ale sens ten sam.

są hodowcy i hodowcy, ja mam psa od człowieka, który na wystawy jeździ żeby zrobić hodowlankę, żeby rozmnażać tylko te, które są wartościowe, jemu psy nie są potrzebne do tego tylko do polowań, jest to z resztą mój wujek, więc nie rozumiem skąd ten ton? miałam kupić na all z przesyłką bez rodowodu? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']nie wierzę, że sama takich nie słyszałaś:cool1: ja osobiście nie spotkałam się z niczym takim ... [/quote]
No i właśnie w ten sposób rodzą się plotki i pomówienia ... nie niby nie spotkałam, no ale przecież słyszałam od p.Zosi, której opowiadał szwagier p.Marysi, że podobno 3 lata temu na jakiejs wystawie taka blondyna obgadała psa jednej rudej ;).
Każda informacja o złym traktowaniu psow przez hodowcę wymaga zawsze sprawdzenia ... a nie robimy jazdę z cyklu "huzia na Józia" na podstawie przekazu ustnego niewiadomego pochodzenia i jakości "głuchego telefonu" ....
[quote]są hodowcy i hodowcy, ja mam psa od człowieka, który na wystawy jeździ żeby zrobić hodowlankę, żeby rozmnażać tylko te, które są wartościowe, jemu psy nie są potrzebne do tego tylko do polowań, jest to z resztą mój wujek, więc nie rozumiem skąd ten ton? miałam kupić na all z przesyłką bez rodowodu? :cool1:[/quote]
I chwala Twojemu wujkowi, który ma obrany cel i hoduje psy w/g własnego kryterium użytkowania, nie zapominając o uprawnieniach hodowlanych. Naprawde szanuję takich hodowców.

Podobnie jak Ty nie rozumiesz mojego "tonu", tak i mój sprzeciw budzi Twoja wypowiedź zawierająca dosyć wymowne emotiokony .... zwłaszcza w poruszanej kwestii "... kosztem psów ...".

Generalizacja problemu czy też sytuacji nie prowadzi do niczego dobrego ... a wręcz przeciwnie, robie dużą medialna krzywdę wielu innym hodowcom, Twojemu wujkowi też ... bo przecież jest hodowcą w ramach ZKwP.




pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Zwykle nie zabieram głosu w takich sytuacjach, ale..... Nie rozumiem najeżdżania na hodowców, przecież to od nich mamy pieski. Przecież to oni starają się, aby te pieski były jak napiękniejsze i jak najzdrowsze. Oczywiście o pseudohodowlach się nie wypowiadam. Jak można się dziwić, że ktoś chwali się swoją hodowlą, nawet jeśli to robi bardzo głośno? Przecież hodowca chce sprzedać pieska, a żeby go sprzedać, musi go pokazać od najlepszej strony. Jak ma sprzedać, jeśli nikt o jego hodowli nie będzie słyszał? Oczywiście, że nie wszystkie hodowle lubią się między sobą, w końcu stanowią dla siebie konkurencję. Ja też nie utrzymuję stosunków z innymi biurami rachunkowymi, ale czy to znaczy, że moje usługi są gorsze? Na wystawach byłam dopiero dwóch, więc też ciężko mi powiedzieć, jaka tam zawiść panuje, bo się z nią nie spotkałam. Sympatycznie porozmawialiśmy sobie z właścicielami innych Samoyedów, nawet nie wiem, czy byli z hodowli, czy to jacyś prywatni ludzie. Właśnie, na wystawy jeżdżą przecież nie tylko hodowle! Czy to, że chciałabym, żeby mój piesek zdobył najwyższą ocenę, jest jakieś dziwne? Przecież po to tam jadę! Czy jest jakiś konkurs, na który się jedzie, żeby nie wygrać? Wystawa, ba, nawet na dogo mamy konta po to, żeby pokazać swoje psy, żeby się nimi pochwalić! Jestem dumna z moich psów, kocham je, czy to dziwne, że uważam, że są najpiękniejsze? Pokażcie mi właściciela psa, który sądzi, że inny pies jest ładniejszy. Matki mają tak samo ze swoimi dziećmi, wiem, bo matką też jestem. I nawet jak ma pryszcze, to jest dla mnie piękny, i nawet jak przyniesie ze szkoły pałę, to jest najmądrzejszy.
I nikt mi nie powie, że te hodowle z prawdziwego zdarzenia nastawione są tylko na zysk, w życiu się z tym nie zgodzę. To jest tylko i wyłącznie hobby! Wiem, ile zapłaciłam za swojego psa, wiem, ile mnie kosztuje utrzymanie go, więc znakomicie sobie umiem wyliczyć, ile taka hodowla zarabia i czy w ogóle.
A na forumach różnych zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wszczynał kłótnie, ludzie w necie czują się pewni i wszechmocni, a im więcej się taki wykłóca, tym gorzej to o nim świadczy, ci najmądrzejsi omijają pieniaczy z daleka. Uszanujmy zdanie innych i zaraz będzie wszędzie przyjemniej.

Muszę oczywiście dodać, że nie znam się. Psy mam, bo je kocham. Dopiero pierwszy raz w życiu mam do czynienia z rasowymi rodowodowymi. Dopiero teraz wiem, jak powinna wyglądać prawdziwa hodowla - i nasza dokładnie taka jest - a co się dzieje w pseudohodowlach. I naprawdę dziwi mnie to, że ludzie posiadający psy czasem się zupełnie ze sobą nie rozumieją. Przecież wszystkich nas łączy miłość do naszych czworonożnych przyjaciół.

Link to comment
Share on other sites

nie czuje sie zbyt dobrze ale musze odpowiedziec...
niestety wszyscy doskonale widza ze forum samojedziarzy jest paskudne, bardzo nieprzyjazne, bardzo niesympatyczne. Dla osoby, ktora z ciekawosci wchodzi na to forum od razu rzuca sie w oczy ogolna konkurencja sporych hodowli i niestety bardzo duzo zlosliwosci w postach.
Ja osobiscie nie doznalam tego na wlasnej skorze (dzieki silom wyzszym za to)... ale cale forum przesledzilam z uwagi na interesujacy mnie temat:cool3:... i od razu zrobilo mi sie niesmacznie. Bardzo szkoda ze srodowisko milosnikow rasy jest takie...jakby to powiedziec... niesolidarne:roll:.
Moze kiedys bylo sporo ciekawych informacji dotyczacych samych psow... Teraz niestety sa to tyklo gratulacje i wymuszone usmiechy. To jest moja opinia, ale i moich znajomych ktorym niestety polecilam forum ze wzgledu na te wspomniane informacje:roll:. Ludzie nie chca uczestniczyc w zyciu tego forum bo boja sie niemilego przyjecia i zlosliwych komentow.
Mam nadzieje ze wyjasnilam moj punkt widzenia.

i pozdrawiam moje dogociolki:loveu::hand:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Red][B]może delikatnie coś napiszę ...... do momentu do którego nie pojawiamy się z naszym psiakiem jako konkurencja na wystawie to jest fajnie .....a potem :roll: w zaleznosci od osiągnięć psa :razz::razz:


cześć Loluś :calus:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agbar']Lolunia...zadroscilas mi i tez sie zle czujesz:razz:...[/quote]
taaa:loveu:... tylko ja chcialam byc lepsza i mam tak:
- szajbe (ale ja lecze juz od 2 i pol roku)
- zapalenie stawow (lecze od wczoraj...paracetamolem:roll:)
- katar... (nie lecze bo po co:evil_lol:)
i co jestem lepsza:cool1::cool3:

:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]może delikatnie coś napiszę ...... do momentu do którego nie pojawiamy się z naszym psiakiem jako konkurencja na wystawie to jest fajnie .....a potem :roll: w zaleznosci od osiągnięć psa :razz::razz:[/B][/COLOR][/FONT]


[B][FONT=Arial][COLOR=red]cześć Loluś :calus:[/COLOR][/FONT][/B][/quote]
i to najlepiej zeby psiak niewiele osiagal to konkurencja olewa i nie posyla piorunow:evil_lol:
kurcze.... nie wiedzialam ze te srodowiska psiarzy to takie nadambitne ludziska. Ale to samo mam i tutaj. Nawet hodowcy mojego Borysa to dosc aroganckie typy:roll:. Jak ze smiechem wspomnielismy im ze jak sie pojawimy z Borysem na wystawie to moze pokonac tatusia to powiedzieli ze moze i dobrze bo w tej chwili nie maja konkurencji w NL i nie fajnie sie jezdzi zawsze po zwyciestwo:roll:. Kurcze ja to nie wiem czy z moim slabym charakterem mam po co sie pchac w takie przezycia bo nie wiem czy dam rade. Tak chcialabym, moze bardziej dla hodowcow niz dla mnie, ale boje sie bardzo. Kocham moje psiaki, a one sa wrazliwe. Szczegolnie Maxina bardzo odczuwa moje zmiany nastroju i prz\ezywa. A jak widzialam na wystawie jak ludzie bezuczuciowo te swoje psiaki szarpia, klna do nich, wysylaja pioruny.... A po zejsciu z ringu, a szczegolnie jak piesek nic nie wygral kompletnie go ignorujac wsadzaja do klatki. I to wlasnie widac im wieksza hodowla tym mniejsze zaangazowanie uczuciowe wlasciciela...
No coz...to zajecie jednak zarezerwowane jest dla "silnych" a nie dla mientkich:roll:. A ja mientka jestem i leze sobie z Maxina w lozku i patrzymy sobie w oczy:loveu:, a Borys szaleje z Erykiem:multi:

czesc Alusia:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']taaa:loveu:... tylko ja chcialam byc lepsza i mam tak:
- szajbe (ale ja lecze juz od 2 i pol roku)
- zapalenie stawow (lecze od wczoraj...paracetamolem:roll:)
- katar... (nie lecze bo po co:evil_lol:)
i co jestem lepsza:cool1::cool3:

:diabloti:[/quote]

nie wiem czy jestes lepsza..moze sie jeszcze postaraj:razz::evil_lol:

szajbe mam tyz( nie bede leczyc bo mi z nia dobrze)
stawow nie lubie bo ogolnie nie lubie wody
katar mam i wedle statystyk bede miec go jeszcze ze dwa -trzy dni..bo jak pewnie wiesz katar leczony trwa tydzien a nieleczony 7 dni:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agbar']nie wiem czy jestes lepsza..moze sie jeszcze postaraj:razz::evil_lol:

szajbe mam tyz( nie bede leczyc bo mi z nia dobrze)
stawow nie lubie bo ogolnie nie lubie wody
[COLOR=darkred]katar mam i wedle statystyk bede miec go jeszcze ze dwa -trzy dni..bo jak pewnie wiesz katar leczony trwa tydzien a nieleczony 7 dni:diabloti:[/COLOR][/quote]
i dlategoz wlasnie ja mojego nie lecze:multi:...czekam jeszcze 5 dni:shake:

a co do stawow znam swietny kawal ale jest w nim mnogo brzydkich wyrazo i nie wiem czy mozna:oops::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']i dlategoz wlasnie ja mojego nie lecze:multi:...czekam jeszcze 5 dni:shake:

a co do stawow znam swietny kawal ale jest w nim mnogo brzydkich wyrazo i nie wiem czy mozna:oops::roll:[/quote]


zastap brzydkie wyrazy zwierzatkami:razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kadziumia']No i właśnie w ten sposób rodzą się plotki i pomówienia ... nie niby nie spotkałam, no ale przecież słyszałam od p.Zosi, której opowiadał szwagier p.Marysi, że podobno 3 lata temu na jakiejs wystawie taka blondyna obgadała psa jednej rudej ;).
[B]
No i to jest właśnie wygodna odpowiedź. A co dalej napisałam? że słyszałam jak ktoś, nie mam pojęcia kto, mówił sceptycznie o czyimś psie wychwalając swojego. JA słyszałam jak to mówiły... [/B]

I chwala Twojemu wujkowi, który ma obrany cel i hoduje psy w/g własnego kryterium użytkowania, nie zapominając o uprawnieniach hodowlanych. Naprawde szanuję takich hodowców.

Podobnie jak Ty nie rozumiesz mojego "tonu", tak i mój sprzeciw budzi Twoja wypowiedź zawierająca dosyć wymowne emotiokony .... zwłaszcza w poruszanej kwestii "... kosztem psów ...".

Generalizacja problemu czy też sytuacji nie prowadzi do niczego dobrego ... a wręcz przeciwnie, robie dużą medialna krzywdę wielu innym hodowcom, Twojemu wujkowi też ... bo przecież jest hodowcą w ramach ZKwP.


pozdrawiam[/quote]
Polacy taki naród, że generalizuje- ja też, nie ukrywam. Ale sytuacje takie są, były i będą...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...