Jump to content
Dogomania

Owczarek Szkocki Collie - Blue Merle


Guest bloodian

Recommended Posts

Guest bloodian

Witam, Nie mam zielonego pojęcia o hodowlach, a chcę po prostu kupić sobie pieska rasy collie :) Od czego zacząć ? Mieszkam w Krakowie. Czy jest szansa na zdobycie Collie w barwie Blue Merle gdzieś w Polsce ? Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Tak jest szansa na takiego pieska. Zadzwoń do oddziału ZKwP w twoich regionach i dopytaj o hodowle w okolicach jeśli odległość ma dla ciebie znaczenie, jeśli nie ma znaczenia to zapytaj o hodowle, które posiadają pieski w danym kolorze w Polsce ;) 

Radzę też się zapisać na forum owczarka szkockiego :)

Link to comment
Share on other sites

No i przed zakupem pojedź do hodowli , zobacz w jakich warunkach sa maluchy , jak wyglądają rodzice i jak sie zachowują bo nie tylko z wyglądem trzeba żyć ale i z charakterem :) Generalnie w hodowli powinno byc czysto , psiaki powinny byc przy człowieku i nie powinny sie bać obcych . No i ja bym nie kupiła psa z hodowli gdzie co miesiąc jest miot bo uważam ze przy takim natężeniu nie da sie poświecić odpowiedniej ilości czasu maluchom .

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłem do ZKwP, przeczesałem internet i dalej nie potrafię znaleźć informacji o hodowli gdzie mógłbym kupić blue merle :( 

 

Musisz obserwować różne hodowle i patrzeć na skojarzenia, bo żeby była szansa na merle, w danym kryciu jedno z rodziców musi być merle. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...