Jump to content
Dogomania

Chester 3-latek w typie amstaffa MA DOM!!!


Thaenda

Recommended Posts

Dzisiaj można powiedzieć, że był pierwszy w miarę spokojny spacer z Chesterem ;) Coraz lepiej rozumie co mu wolno a co nie :)

Na początek oczywiście wybieg i agility, a potem spacer razem z Zetą, Barim, Rosą, Sawą i Gackiem na łąkę. Na łące został przepięty na linkę, trochę pobiegał, pobawił się, powtórzyliśmy komendy i trzeba było wracać do schroniska. Resztę wolontariaty spędziliśmy leniwie pod schroniskiem, Chester nauczył się prości, nie szalał jakoś bardzo, wręcz przeciwnie leżał koło mnie, a nawet i ja się mogłam koło niego położyć - wcześniej było to niemożliwe :D Władował mi się też na kolana i w pewnym momencie wyglądał jak takie duże dziecko :D

Z chodzeniem na smyczy idzie nam coraz lepiej, choć jeszcze dużo pracy przed nami, najgorsze są momenty gdy chce powąchać coś. Zdarzają się już momenty gdy idzie ładnie na luźnej smyczy :)

Link to comment
Share on other sites

Moje duże dziecko  :wub: Dziękujemy za zdjęcia ;) 

 

Zapominała dodać, że odkryłam wczoraj ciekawą rzecz. Wracając do boksu zostaliśmy poproszeni na kociarnię, żeby sprawdzić jak jeden z kotów reaguje na psu i tam okazało się że Chester boi się kotów... Gdy zobaczył kota niby zaczął szczekać ale praktycznie od razu uciekła pod drzwi i chciał wyjść. W życiu bym się nie spodziewała, że tak zareaguje 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawno nie pisałam, bo w sumie nie ma specjalnie o czym. W ostatnie dwa czwartki schronisko odwiedziły dzieciaki ze świetlicy środowiskowej. Chłopak był grzeczny, chodź spacerował ze starszymi dzieciakami, bo te młodsze nie były by go w stanie utrzymać :D A po za tym dalej walczę z nadmiarem energii Cześka i wiążącym się z tym ciągnięciem na smyczy. Powoli nasze spacery stają się przyjemnością zarówno dla mnie jak i dla Chestera, chodź do ideału jeszcze duuuużo brakuję. A on i tak z chęcią cały wolontariat spędzałby na wybiegu gdzie może wariować i biegać do woli. A dzisiaj wyjątkowo spodobała mu się piszcząca piłeczka i biegał z nią w pyszczku i piszczał :D Jego przyszły właściciel będzie musiał poświęcić dużo czasu by poskromić jego energię, ale gdy już to zrobi Chester na pewno okaże się najlepszym przyjacielem, ja już zakochałam się po uszy w tym wariacie :D

 

Głupawka mojego wariata  :wub:

12165944_961695393869143_1667829398_n.jp

 

12166833_961695410535808_74637767_n.jpg  12170739_961695397202476_1414348200_n.jp  12170754_961695403869142_1254995259_n.jp

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj po raz trzeci i już ostatni odwiedziły nas dzieci ze świetlicy środowiskowej. Tym razem trafił nam się 12 letni chłopak i nawet nie źle sobie z nim dawał radę. Myślę, że te 12 lat to minimalny wiek dziecka z którym Chester może mieszkać. W połowie wolontariatu chłopak poszedł pochodzić z Atosem, a Czesiek miał już wyraźnie dość :( Był poddenerwowany, warczał na praktycznie każdego psa, więc więcej już go dzieciom nie dawałam. Poćwiczyliśmy za to komendy, zaczeliśmy się uczyć patrz i ósemki między nogami, niestety nie był się w stanie skupić na nauce, poszliśmy więc po szarpaka i się nim pobawiliśmy, ćwicząc przy tym komendę zostaw. Gdy już dzieci poszły, mieliśmy jeszcze troszkę czasu więc poszliśmy na wybieg. Tam Chester zaczął wariować tak jak nigdy wcześniej, a gdy się już wyszalał wyraźnie mu ulżyło i był już dużo grzeczniejszy ;) Poniżej filmik z Cześkowych wariactw, niestety w nie najlepszej jakość :(

https://www.youtube.com/watch?v=UJ0dVSV4HVE&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Chester pokazał mi się z zupełnie innej strony. Zaczęliśmy od wybiegu razem z Rosą. Fajnie się ze sobą dogadują, na początku troszkę się pobawili, a potem nie wchodzili sobie w drogę każdy zajmował się swoimi sprawami ;) Po wybiegu poszliśmy na spacer, tym razem sami i tutaj Czesiek po raz pierwszy dzisiaj mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Ładnie szedł na smyczy, były nawet dłuższe chwile gdy smycz była luźna. W czasie spaceru co jakiś czas na musieliśmy robić chwilkę przerwy, bo Czesio domagał się pieszczot, wystarczyło wtedy trochę go podrapać, a w zamian dostałam parę całusów i mogliśmy już iść dalej ;) Poszliśmy na łąkę, tam do smyczy Chestera dopięłam jeszcze dwie więc dostał baaardzo dużo swobody ;) I tu po raz kolejny mnie zaskoczył, usiadłam sobie pod drzewem z myślą, że pooglądam sobie mojego wariata w akcji, a Chester za to wolał usiąść koło mnie i dalej prosił się o pieszczoty :) Dopiero gdy z kieszeni wyciągnęłam sznurek zaczął wariować, ale i tak co jakiś robił sobie przerwy, i prosił o głaskanie. Dzisiaj też miał wyjątkowo mało chwil gdy po mnie skakał i podgryzał, a nawet jak zaczynał to szybko się uspokajał. Podczas jednej z takich chwil zauważyłam, że Chestera ktoś (zapewne pierwszy właściciel) bił :( W momencie gdy się nakręcił ja próbując nie poplątać zbytnio smyczy podniosłam rękę do góry co wyglądało jakby go chciała uderzyć, i w tym momencie w sekundę się uspokoił i stał się pokorny jak aniołek, tak jakby chciał powiedzieć "dobra już się uspokajam, ale proszę nie bij mnie" :( Zapewne ktoś wcześniej, zamiast z nim pracować po prostu jak zaczął za bardzo szaleć to żeby go uspokoić po prostu go bił :( A z nim wystarczy tylko trochę popracować i już będzie rozumiał co mu wolno a czego nie, szkoda, że niektóry wolą od tego siłę

Link to comment
Share on other sites

I kolejne dwa spacery za nami. Dzisiaj poszliśmy na spacer z Rosą i Perłą, który niestety został przerwany przez psiaka błąkającego się po parku, którego trzeba było doprowadzić do schroniska :( Zdążyliśmy się za to załapać na jesienną sesję :) (chociaż model z niego bardzo marny :D ) Po spacerze poszliśmy na wybieg razem z Rosą i tam również Chester załapał się na sesję zdjęciową :) Potem była jeszcze chwila na pieszczoty i trzeba było już wracać do boksu. 

Maciaszku, można prości o zmienienie zdjęcie na to? https://lh3.googleusercontent.com/-9FxSgooj75w/VjTjq4_PgsI/AAAAAAAEwEI/6rMtjhpn6wM/s912-Ic42/DSC_0423.jpg

 

I dzisiejsza sesja, za którą bardzo dziękujemy Beacie ;)

W parku: 

 

DSC_0423.jpg

 

DSC_0413.jpg

 

DSC_0415.jpg

 

DSC_0432.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...