Jump to content
Dogomania

Która karma lepsza ?


Recommended Posts

Witam wszystkich ! Zastanawiam się nad kupnem karmy dla 2-msc Westa. Na razie je karmę którą dostałam od hodowcy (Royal Canin Mini Starter Mother & Babydog). Zdecydowałam,że przestawię go na karmę Brit jednak dzisiaj dowiedziałam się, że lepszą i zdrowszą karmą jest Opti Life. Co o tym sądzicie ? A wy co podajecie swoim pieskom ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po pierwsze czytaj skład - na pierwszym miejscu powinno być mięso w jak największej ilości (przy czym producenci często podają procentową ilość świeżego, więc w karmie ostatecznie będzie go mniej). Unikaj karm na mączkach mięsnych i tych mających w składzie "produkty pochodzenia zwierzęcego". Najlepiej przyswajalne są karmy bezzbożowe. Westy mają często problemy z przyswajaniem kurczaka, jeśli Twój nie ma tego problemu to super ;)

Pamiętaj, że to, co jednemu psu służy, innemu może zaszkodzić i odwrotnie. Warto wybierać karmy o dobrym składzie, żeby nie karmić psa śmieciami, ale musisz dopasować jedzenie do psa (fajnie, jak można zamówić małe opakowanie i przetestować na własnym psiaku).

 

Opti life nie jest zły.

Mój szczeniak był u hodowcy karmiony alkee i tego się póki co trzymam - karma kosztuje 100zł za 10kg, a skład jest naprawdę fajny.

Starszy pies je rybny taste of the wild albo acanę z jagnięciną- obie mogę polecić, przy czym acana wychodzi drożej.

 

Z innych karm, np. Markus-Muhle, Nutro choice, Purizon, Simpsons Premium, Optimanova, Lukullus, Gosbi, Enova, 1st choice, Marp, Fish4dogs, Canagan, Wolfsblut...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...