Jump to content
Dogomania

Kulejąca łapka


rudapieknoscixdd

Recommended Posts

Witam. Właśnie jestem w trakcie przygarnięcia pieska szczeniaka 9 tygodniowego. I dowiedziałam się , że kuleje na prawą łapkę gdyż ma ZROSTY W ŁAPCE. Pani z którą pisze wytłumaczyła mi, że " piesek troszkę kuleje na prawą nóżkę ponieważ jak był mniejszy dostał zastrzyk i był prawdopodobnie źle podany i jego łapka była sztywna (ma zrosty w łapce) i codziennie 3 razy dziennie ją mu masujemy maścią i podajemy lek po jakimś powinno być dobrze ".. Może mi ktoś wytłumaczyc czy to jest coś poważnego te zrosty u pieska czy jak dorośnie nie będzie to przeszkodą??
Pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

A ten szczeniczek to duży,mały?Rasowy,mieszaniec?Jaki by nie był pani OPOWIADA BZDURY!!!Powinnas mieć opinię weterynarza o stanie łapy psa,na podst.zdjęcia rtg i oglądu.Nie daj się nabrać na te opowieści,nie wiem,co jest pieskowi,nie piszesz ktora to łapka - przednia ,czy tylna,więc jedynie jedno mozna powiedzieć na podstawie Twojego opisu - jak wyżej:"pani" opowiada nonsensy.Już masz pieska,czy czekasz na niego?
Pierwsza rzecz:wizyta u weta.

Link to comment
Share on other sites

Zrost oznacza trwałe połączenie czegoś z czymś. No więc pytanie brzmi co się zrosło? Jeśli piesek miał np. złamaną łapkę i zrasta się kość i piesek jeszczedo siebie nie doszedł to jest spora szansa, żebędzie w przyszłości chodził normalnie (o ile kości będą rosły w prawidłowym tempie i proporcjach). I to właściwie jedyne co mi przychodzi sensownego do głowy jeśli chodzi o zrost w łapce. Jeśli jest to cokolwiek innego to jest to patologiczny stan, który wymaga interwencji lekarskiej, najlepiej ortopedy, tak jak bou napisała, rtg, badanie kliniczne, może usg stawu jeśli to konieczne. I nie bardzo rozumiem jak ma na ten "zrost" pomóc maść? No chyba, że chodzi po prostu o działanie przeciwbólowo/przeciwzapalne. Wyciągnij z tej kobiety jakieś informacje, co kryje się pod tajemniczym określeniem zrosty, o przebiegu dotychczasowego leczenia, bo jeśli masz psiaka wziąć, to będziesz musiała proces kontynuować, zmienisz prawdopodobnie lekarza jeśli dzieli Was większa odległość i nowy wet musi wiedzieć co się działo, żeby wdrożyć właściwe postępowanie i nie zrobić psiakowi krzywdy lecząc nie to co trzeba.

Link to comment
Share on other sites

FILMIK

tutaj widac na filmiku co z tą łapką. zapytalam Panią a ona odp mi tak:
ja: Ta łapka jego tylnia to wgl ją rusza czy już nigdy nie będzie sprawna?? I to masowanie i ta masc na co jest dokladnie?
ONA: Weterynarz mówił że raczej ta łapka nie będzie jakoś bardzo sprawa troszkę lepiej ma będzie tak to jest tylnia łapka prawa, maść zapisywał nam weterynarz specialną na zrost w łapce mogę pani wysłać jak się nazywa i przez jakiś czas dostawał do pyszczka taki jakby płyn który ma też mu pomóc.
ja: czyli z czasem i z wiekiem to ta lapka bedzie tak jak ma teraz czyli wgl nie bedzie odczuwal jej i nie bedzie mu przeszkadzac?
ONA: tak może się troszkę polepszyć pogorszyć się nie pogorszy na pewno, tak pieskowi ona teraz nie przeszkadza będzie mieć troszkę utrudnionę ale piesek daję sobię rade :)
 

Link to comment
Share on other sites

Ech...pies ma poważny problem,albo to jest wada wrodzona,albo niedowład pourazowy,może być też porażenie nerwu po zastrzyku,ale wygląda to słabo,tymbatdziej,ze łapka jest sztywna..."maść na zrost"...to mega bzdura.
Ale wiesz co...szczeniak sobie radzi dobrze,mimo niepełnosprawności,jeśli go weźmiesz - ma szansę być szczęśliwym psem.Jeśli go nie weźmiesz...chętnych na opowieści pani można nie znaleźć i wtedy - co z nim będzie?
(ja bym wzięła z pełną świadomościa jego niepełnosprawności).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...