Jump to content
Dogomania

Chłoniak u psa


DarkRomance

Recommended Posts

Cześć :)

Zakładam taki temat aby podzielić się z wami przypadłością mojego biednego pieska. Otóż na początku lipca w przeciągu przeszło tygodnia mała czerwona kulka wyrosła mojemu psu na dolnej wardze. Po konsultacji z weterynarzem tak po 2 tygodniach postanowiliśmy z rodzicami usunąć ową kulkę, bo z czasem ta rosła i widać było, że przeszkadza Nicusiowi. Z wyglądu jak porównywałam zdjęcia na internecie wyglądało to na włókniaka, a dzisiaj doszła do wiadomość, ze to nie włókniak, a chłoniak złośliwy. W sumie nie wiem co zrobić. Zmiana została wycięta z kawałkiem wagi tak dla bezpieczeństwa. Leków Nico żadnych wprowadzonych nie ma, a stan jego zdrowia od maja był naprawdę dobry, bo miał robione badania krwi i wszystko wyszło ok. Tak siedzę na internecie i czytam i sama nie wiem co o tym sądzić. Niby rokowania na chłoniaka są średnie, pies krótko żyje i ogólnie to wszystko wygląda mało stabilnie. Póki co wet kazał się nie załamywać, wszystko zostało wycięte dosyć szybko i każda koleją zmianę na skórze będziemy usuwać. Nico ma 3 i pół roku i w sumie sama nie wiem co robić, pozostaje mi tylko siedzenie i modlenie się o to żeby żaden kolejny chłoniak mu nie wyrósł :) 

Aczkolwiek czytałam na necie, że po kilku, kilkunastu miesiącach pojawia się nowy chłoniak.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to się nie denerwuje, bo wiem, że mu to wycięli, czekaliśmy na badania około dwa tygodnie i przecież takie badania histopatologiczne tez mogą się mylić. Grunt, że nie ma powiększonych węzłów chłonnych, a z chłoniakiem skóry to jakoś sobie poradzimy.W każdym razie pewną diagnozę dostanę dopiero w poniedziałek, więc wet wiedział kiedy zadzwonić przed weekendem xD

Napisze więcej w poniedziałek po wizycie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...