Jump to content
Dogomania

zwiększony apetyt


dodek44

Recommended Posts

Witam mój owczarek ma 11 miesięcy, na poczatku(gdy go dostałem miała ok 2mies) jadła bardzo dużo(2-6 mies) i z biegiem czasu stopniowo mniej, teraz zauważyłem że je dużo więcej niż jadła przez ostatnie miesiące. 24h na dobe ma suchą karmę w misce + rano i wieczorem dostaje kaszę z mięsem z puszki lub kadłuby drobiowe. Karmę dosypywałem gdy wszystko wyjadała(czyli ok co 2 dni) teraz dosypuje kazdy dzień i wszystko zjada, tak samo jest rano i wieczorem zawsze troszkę jedzenia zostawiała, teraz wylizuje miskę. Zauważyłem także że zwiększyła jej się objętość całego tułowia tzn od łopatek do ogona. Moje pytanie jest takie, że czy to znaczy że jeszcze urośnie?( "wydłuży się" ) bo wysoka jest na 60cm czyli górna granica wysokości suki, za to ten tułów według mnie jest za krótki nie wiem dokładnie ile ma mieć ale wedlug mnie jest krótki :/ Z tego co czytałem długość okresu wzrostu u psów raz dużych to 2-15 miesiąc, czy w tym czasie powinno sie jeszcze coś zmienić w jej wyglądzie? :) Z góry dzięki za pomoc Jestem zielony w tych sprawach, ponieważ dopiero zacząłem swoją przygodę z owczarkami :P 

Link to comment
Share on other sites

nie karm jej tyle bo bedzie otłuszczona i w wieku 1,5 roku będziesz mial psa z chorymi stawami i kręgosłup

Chodze z nią na spacery 3x dziennie, piesek bardzo dużo się rusza nie wydaje mi się że mogłaby się tak bardzo zatłuścić. Daję jej tyle jeść, ponieważ gdy była mała też dużo jadła i rosła jak na drożdżach. Pomyślałem sobie że teraz gdy tyle je najwidoczniej tyle potrzebuje. Jak już wspomniałem przez ostanie miesiące też nawet jadła, ale i tak była chudzitka :p 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim poełniasz podstawowy błąd.Posiłek do michy,jedzenie,PUSTA miska do następnego posiłku.Nie wolno trzymać jewdzenia w misce z wielu powodow.Poczytaj o tym,oświeć się :).Na wage psa przypada odpowiednia dawka karmy.
I pytanie kluczowe - co to za karma?Jaką suchą karmę dajesz piesowi?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim poełniasz podstawowy błąd.Posiłek do michy,jedzenie,PUSTA miska do następnego posiłku.Nie wolno trzymać jewdzenia w misce z wielu powodow.Poczytaj o tym,oświeć się :).Na wage psa przypada odpowiednia dawka karmy.
I pytanie kluczowe - co to za karma?Jaką suchą karmę dajesz piesowi?

suchą to chappi/canibaq ;)

Link to comment
Share on other sites

No to popełniasz dwa podstawowe błędy - te karmy są najnizszej jakości,pies potrzebuje jedzenia,nie wypełniacza,O karmieniu - tez poczytaj,bo to ważne dla kazdego odpowiedzialnego opiekuna psa.

Link to comment
Share on other sites

Na każdej karmie jest dawkowanie zgodne z masą ciała psa - dobrze jest się tego trzymać. Skoro chodzi na spacery i ogólnie jest aktywnym psem, to ja bym dał jej jeszcze trochę czasu - może to po prostu jakaś bardziej smakowita partia karmy? Ale skoro i tak od czasu do czasu karmisz korpusami z kurczaka, to ja bym poszedł krok dalej i całkowicie zastąpił suchą karmę surowym, wprowadzając tylko odpowiednie urozmaicenie (np. korpusy/szyje indycze, kości karkowe, coś z wołowiny, podroby drobiowe itp.) Jedzenie dużo zdrowsze i zdecydowanej większości psów służy znakomicie, a jego dodatkowym plusem jest to, że pies nie przybiera gwałtownie na wadze, a stopniowo buduje masę mięśniową. No i jak dobrze poszukać, to wyjdzie taniej niż karma sucha - dorosły pies teoretycznie powinien jeść 2-3% masy ciała (tyle mięsa i kości), a u mnie u 70 kg molosa wychodzi plus minus 0,5 kg dziennie, co jest prawie nie do uwierzenia, bo więcej wydaję na karmę dla kota niż dla niego:-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...