Jump to content
Dogomania

Nadmierny popęd seksualny psa :)


ManciaZ

Recommended Posts

Słuchajcie... mam ogromny problem :-) Od niedawna jestem najszczęśliwszą posiadaczką półtorarocznego owczarka podhalańskiego. Wszystko jest idealnie, ,,mały" szaleje, biega, bawi się, je i śpi. I tak w kółko. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że (nawet podczas pisania tego pytania!) moja 50 kg krówka ma ochotę na psie uczucia. Nie dotyczy to tylko mnie, generalnie ma ochotę na wszystko, co się rusza, od ludzi po małe pimpusie typu york. Myślicie, że kastracja będzie konieczna? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie jest to pies rodowodowy lub jest ale nie zamierzasz go rozmnażać, to ja jak najbardziej jestem za kastracją.
- brak/mniejsze ryzyko niektorych chorób
- pies nie męczy się się tak, czując suki w cieczce
- mniejsza szansa, że psiak ucieknie Ci, kiedy poczuje jakąś sukę

- no i powinno to rozwiązać jego "uczuciowe problemy" :)

Link to comment
Share on other sites

To nie jest popęd seksualny. "Mały" próbuje przejąć kontrolę, a pozorowana kopulacja tozachowanie dominacyjne. Kastracja niczego raczej nie zmieni (oczywiście nie znaczy to, że nie ma swoich zalet), z psem trzeba trenować posłuszeństwo, najlepiej pod okiem dobrego trenera, żeby Wami dobrze pokierował. Pies po prostu dojrzewa i sprawdza co może i kto mu się postawi, a kto ulegnie. Oczywiście hormony mają w tym swój udział, ale nie jest to chęć "wyżycia się" i potrzeb prokreacyjnych. Osobiście jestem zwolenniczką kastracji, pozwala uniknąć niektórych problemów zdrowotnych i uganiania się za suczkami, ale skakanie na wszystkich to problem do wypracowania a nie wycięcia.

Link to comment
Share on other sites

Może pies jest zbyt pobudzony i w ten sposób daje upust emocjom? U mojej suni tak było, jak zabawa była za długa i zbyt emocjonująca, zaczynała się tzw. głupawka, teraz się raczej nie zdarza, jedynie wieczorami po emocjonującym dniu psinka biega jak szalona z zabawką:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...