Jump to content
Dogomania

Walczymy o życie dla Esi


Recommended Posts

Walczymy o życie najlepszego przyjaciela.  Walczymy o życie najlepszego przyjaciela. 

5 letnia Esia od zawsze była psem chorowitym, jako szczeniak cierpiała na ostre biegunki i wymioty. Jest alergiczką, ma niedoczynność tarczycy i zespół jelita drażliwego. Przeszła też operację wycięcia tłuszczaka z główki. Ostatnia wizyta u weterynarza (3 tygodnie temu) nie wykazała jednak nic złego. 
W miniony czwartek (25.06) Esia była mocno osowiała, osłabła zupełnie bez powodu. Badanie wykazało powiększone węzy chłonne, badanie krwi i badanie histopatologiczne potwierdziło najgorsze – chłoniak złośliwy (centroblastyczny wielopostaciowy z dominacja komórek małych, B-komórkowy o wysokim/umiarkowanym stopniu złośliwości).

Jesteśmy już po pierwszej chemii, która jest metodą leczenia z wyboru dla tego rodzaju stanów i potrzebujemy Waszej pomocy. 
Koszt leczenia onkologicznego Esi (chemia Vincristine na razie, kroplówki w domu, dodatkowe leki (Encorton i leki osłonowe), to około 1500 zł miesięcznie. Leczenie może potrwać nawet 25 tygodni. Dodatkowo Esia musi mieć robione regularne badania np. echo serca. Jest wychudzona, słaba, straciła apetyt a z racji alergii niewiele może jeść produktów.
Te koszta nas przerosły. 

Jednak moja praca w ogólnopolskiej Organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz dzieci nauczyła mnie wiary w ludzi. Wiem, że można liczyć na pomoc innych, wspólnie możemy zdziałać cuda. 

Walczymy i się nie poddajemy, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!! 

W zakresie zbierania środków, współpracuję z Fundacją dla Zwierząt i Środowiska Lepszy Świat. Deklaruję przedstawienie wszystkich rachunków, rozliczenie się z każdej złotówki! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
43-400 Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

Konto:
ING Bank Śląski 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319 
w tytule wpłaty: dla Esi 

Dziękuję z całego serca za każdą przekazaną wpłatę!
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz

ps. 
LEKI, KTÓRE BIERZE ESIA, czyli na co przeznaczymy zebrane fundusze
Winkrystyna (chemia, dożylnie) i Ringeri (1000 ml w kroplówce) 
Encorton (4,5 tabletki dziennie)
Metoclopramidum (1 tabletka)
oraz Gaprozol, Hepatil, Sylimarol, Esseliv, Iskial
 
POSTY

5 letnia Esia od zawsze była psem chorowitym, jako szczeniak cierpiała na ostre biegunki i wymioty. Jest alergiczką, ma niedoczynność tarczycy i zespół jelita drażliwego. Przeszła też operację wycięcia tłuszczaka z główki. Ostatnia wizyta u weterynarza (3 tygodnie temu) nie wykazała jednak nic złego. 
W miniony czwartek (25.06) Esia była mocno osowiała, osłabła zupełnie bez powodu. Badanie wykazało powiększone węzy chłonne, badanie krwi i badanie histopatologiczne potwierdziło najgorsze – chłoniak złośliwy (centroblastyczny wielopostaciowy z dominacja komórek małych, B-komórkowy o wysokim/umiarkowanym stopniu złośliwości).

Jesteśmy już po pierwszej chemii, która jest metodą leczenia z wyboru dla tego rodzaju stanów i potrzebujemy Waszej pomocy. 
Koszt leczenia onkologicznego Esi (chemia Vincristine na razie, kroplówki w domu, dodatkowe leki (Encorton i leki osłonowe), to około 1500 zł miesięcznie. Leczenie może potrwać nawet 25 tygodni. Dodatkowo Esia musi mieć robione regularne badania np. echo serca. Jest wychudzona, słaba, straciła apetyt a z racji alergii niewiele może jeść produktów.
Te koszta nas przerosły. 

Jednak moja praca w ogólnopolskiej Organizacji pożytku publicznego działającej na rzecz dzieci nauczyła mnie wiary w ludzi. Wiem, że można liczyć na pomoc innych, wspólnie możemy zdziałać cuda. 

Walczymy i się nie poddajemy, ale potrzebujemy Waszego wsparcia!! 

W zakresie zbierania środków, współpracuję z Fundacją dla Zwierząt i Środowiska Lepszy Świat. Deklaruję przedstawienie wszystkich rachunków, rozliczenie się z każdej złotówki! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
43-400 Cieszyn, ul. Limanowskiego 8/3

Konto:
ING Bank Śląski 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319 
w tytule wpłaty: dla Esi 

Dziękuję z całego serca za każdą przekazaną wpłatę!
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz

ps. 
LEKI, KTÓRE BIERZE ESIA, czyli na co przeznaczymy zebrane fundusze
Winkrystyna (chemia, dożylnie) i Ringeri (1000 ml w kroplówce) 
Encorton (4,5 tabletki dziennie)
Metoclopramidum (1 tabletka)
oraz Gaprozol, Hepatil, Sylimarol, Esseliv, Iskial
 
POSTY

 

 

 

 

https://www.facebook.com/events/1432465047079580/

Link to comment
Share on other sites

Kochani, głownie na FB dzieje się dużo, tu - chociaż pisałam sporo kiedyś, cisza. a chciałam Was zainteresować moją sunia, leczymy, druga chemia ok, przed nami jeszcze czternaście chemii -a w pon. dodatkowe badania. Leczymy się na Białobrzeskiej, diagnoza chłoniak złośliwy. oto wczorajsza fotka- bardzo prosimy o uwagę i wsparcie!!! cieszę się z każdego dnia z Esią, mamy wyrok ale.. tydzień temu było dużo gorzej,wręcz zle.

ściskamy

Magda i Esia

 

Link to comment
Share on other sites

A JAK to sprawdzić,Twoim zdaniem?Każdy nowotwór - i u człowieka i u zwierza jest niewiadomą...."pójdzie" na leczenia,lub mu się oprze.Zawsze jest ryzyko.I wybór...
Trzymam kciuki za Esi!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witajcie, no trochę się przestraszyłam- jak to sprawdzić? ja wiem, że mozna naciągać, ale Esia zdecydowanie czuje się lepiej ( wrócił apetyt, jest ożywiona), wyniki OK. A było nie było, chemia ma skutki uboczne.. ale parę wetów mnie zapewniało, że chłoniak u psów ładnie się zalecza chemią. Nie widzę, aby Esia cierpiała, przeciwnie, dlatego walczymy. Dzięki i za zainteresowanie i za kciuki :-) 

ściskamy z Esią 

Link to comment
Share on other sites

Dr.Jagielski to doswiadczony onkolog,Esia jest w dobrych rękach.Powodzenia Wam!

hej, chemia daje rezultaty- załączam fotkę Esi. póki co, jest ok, ale bardzo prosimy i apelujemy do Psiarzy i Psiolubnych o wsparcie.leczenie jest jak wiecie, mocno kosztowne. przez parę lat i ja wspierałam inne psy. teraz niestety, my mamy problem i to bardzo duży.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Przegraliśmy.Esia nie zniosła trzeciej chemii, a że były problemy zdrowotne dużo wcześniej, to... więcej jak dojdziemy(??) do siebie. Dziękujemy Kochani, że byliście z nami.. napiszę więcej, również rozliczenie i podziękowania za Waszą pomoc. 14  lipca o 13.20 pożegnaliśmy Esię. dziękujemy za życzliwość, wsparcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...