Jump to content
Dogomania

Mój york to dr jekyll i mr hyde


bgszef

Recommended Posts

Witam. Mam problem z moim yorkiem. Tak w zasadzie to pies mojej narzeczonej. Problemów z nim mam kilka. Jednak najbardziej obecnie palącym problemem jest jej agresja do obcych. Dla domowników jest przesłodka. Można z nią zrobić wszystko. Zabrać jedzenie z miski, zabawki z pyska. Dla swoich jest bardzo grzeczna. Problem zaczyna się, gdy pojawia się ktoś obcy. Miałem już sytuację, że ugryzła kuriera i gościa od pizzy. Zwykle jak ktoś przychodzi bądź dzwoni do drzwi pies jest nie wypuszczany do werandy. Jednak niekiedy uda mu się przemknąć i wtedy zaczyna się agresja. Szczeka, gryzie, skacze. Dochodzi do tego, że nie możemy zaprosić do domu gości. To jeszcze bym przeżył, ale niebawem nasza rodzina powiększy się o jednego małego domownika. I tu moje pytanie. Jak przygotować pieska do przyjścia dziecka. Nie może być tak, że ugryzie bobasa. Genezą problemu może być to, że moja narzeczona nauczyła go załatwiać się na matę w domu (serio). Na spacer wychodzi tylko na ogród. Nie ma tam kontaktu z obcymi. Proszę o jakieś rady jak go przyzywczaić do dziecka. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim pies POTRZEBUJE spacerów poza miejscem w którym cały czas przebywa, a ogród to dla niego po prostu większy dom... Jest sfrustrowana i musi to jakoś rozładować - stąd problemy. York to nie zabawka a pies i również potrzebuje zajęcia. Co do obcych - sprawcie, aby kojarzyła ich pozytywnie. Poproście znajomych, żeby np. przyszli do was i dali suni smakołyk. Jeśli chodzi o dziecko, to przyzwyczajajcie powoli psa do nowych, dziecięcych mebli, zabawek, zapachu niemowlęcych kosmetyków. Możecie też np. puścić jej nagranie dziecięcych krzyków by przywykła. Zanim dziecko wróci ze szpitala możesz przynieść psiakowi do obwąchania np. kocyk przesiąknięty zapachem zapachem nowego domownika. Przede wszystkim - nie spychajcie psa na bok, ona nie może się poczuć odrzucona z powodu dziecka, bo nabawicie się jeszcze więcej problemów z nią. Poświęcajcie jej tyle samo uwagi, zabierajcie na spacery POZA ogródek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...