Jump to content
Dogomania

Buldog Angielski [Wymioty w nocy]


Fiziolek

Recommended Posts

Witam, jestem właścicielem [4-mieśięcznego] Buldoga Angielskiego i mam problem, ponieważ od tygodnia piesek przebudzi się w nocy i

zacznie jakby się dusić jak i wymoiotuje a w dodatku harczy.

Zazwyczaj zwymiotuje pokarmem [nie całym], który zjada 2h przed pójściem spać a także śliną.

 

Mam mu sypać mniej karmy ? Weterynarz mówił że daje mu wystarczającą ilość jak na ten wiek.

 

Co może być tego powodem..?

Proszę o pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

A zwróciłeś uwagę, jak pies je, czy nie robi tego zbyt łapczywie, za szybko?

Może karma, którą dostaje, mu nie służy? Nie zmieniłeś mu na przykład zbyt gwałtownie karmy na inną?

 

Konsultowałeś to z weterynarzem?

Link to comment
Share on other sites

A zwróciłeś uwagę, jak pies je, czy nie robi tego zbyt łapczywie, za szybko?

Może karma, którą dostaje, mu nie służy? Nie zmieniłeś mu na przykład zbyt gwałtownie karmy na inną?

 

Konsultowałeś to z weterynarzem?

 

No własnie sie też dziwie bo piesek bardzo szybko je i nie wiem co zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Skonsultować z bardzo dobrym wetem, rasa ta ma wiele przypadłości zdrowotnych, które trzeba wyeliminować, aby postawić właściwą diagnozę. Można także skonsultować sprawę z jakimś bardzo dobrym hodowcą tej rasy, zadzwoń do najbliższego oddziału ZKwP, może Ci kogoś polecą. Czasami specjalista od rasy szybciej dojdzie o co chodzi, niż kiepski wet.

Link to comment
Share on other sites

No własnie sie też dziwie bo piesek bardzo szybko je i nie wiem co zrobić.

To też może być przyczyna. Jeżeli pies je za szybko, najczęściej nawet nie gryzie chrupków i później może wymiotować (sprawdź też, czy chrupki nie są za małe na Twojego psa). Mój pies też czasami za bardzo się pospieszy albo za szybko popije wodą i zwraca.

Spróbuj podać mu karmę z ręki, po kilka kulek, albo podaj ją w zabawce (różne piłki z dziurką, zabawki na inteligencję), albo wypróbuj miskę spowalniającą jedzenie.

 

I przede wszystkim powinieneś skorzystać z rad o konsultacji z weterynarzem i/lub hodowcą - lepiej wcześniej wykluczyć poważniejsze przyczyny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...