Jump to content
Dogomania

Szelka i Lars


Hienulan

Recommended Posts

Witamy w naszej galerii, pełnej moich różnorakich, czworonożnych domowników. :)

 

00584816096187699505.png

 

Pojawialiśmy się na dogo już z wieloma tematami, między innymi Hienka oraz Ałka. W to wszystko wciągnęła nas Tequilla z Tysonem już wiele lat temu. Może życie zawsze było pełne zwierząt, od rybek, krabów i żółwi po psy i papugi, a moim marzeniem jest koooń, heh. Jednak prawdziwa historia z psami zaczęła się 7 lipca 2013 roku, kiedy adoptowałam psa ze schroniska, w którym byłam wolontariuszką. Wtedy moje spojrzenie na psy i cały świat zmieniło się...bardzo. Zobaczyłam, że poza posiadaniem pięknego psa można w tym dostrzec wyższą ideę, pomaganie, upiększania kilku ostatnich miesięcy życia. Dzisiaj nie wyobrażam sobie "kupić psa". (chociaż marzę o briardzie, może kiedyś zrobię ten wyjątek) Kupując psa miałabym wrażenie, że zabieram szansę jakiejś schroniskowej bidzie.

 

74493576138573129322.png

Oto Szelka. W moim domu od 10 lutego br. Została adoptowana ze schroniska Medor w Zgierzu - nalegałam na nią, ponieważ trochę przypomina mi Hienka, który odszedł 4 miesiące wcześniej. Fajna z niej babka, troszkę nie ogarnia, ale z dnia na dzień widzę u niej zmiany, co bardzo mnie cieszy.

 

00956043754550458086.jpg

Lars, w typie Lhasa Apso, ma około 8 - 9 lat. Zakochuje się we wszystkim, co jest od niego mniejsze i niestety moje szczury mają przekichane z nim.

 

76262854781643869602.jpg

Bobby, silky terrier/shire terrier (wciąż są o to spory ;P) Mieszka z moją mamą w Niemczech.

 

56888945400194162231.jpg

Vicky, papuga żako (ta gadająca) Także mieszka w Niemczech.

 

04757512548756249067.png

Draqla (jasna) i Coś (ciemna) przeznaczone jako papka dla gadów. Ponoć jest to mieszanka z Rexem (?). Mają długie, cholerne futerko, które jest wszędzie, gdzie się pojawią i wielkie uszy. Kocham je, a zarazem nienawidzę, ponieważ są mądrzejsze ode mnie i w nocy robią mi piekło, wychodzą z klatki i latając po łazience, bawiąc się wszystkim, co znajdą na ziemi oraz łażąc po wielkim beniaminie. Moja rada - nigdy nie kupujcie sobie zwierząt mądrzejszych od siebie.

 

18246639293714196538.png

Czarna i Siwa, większość życia przesiadują sobie na dworze, ponieważ tak właśnie wolą.

 

Mistrzowie, już za TM:

alek__2_by_stitchu-d6ewg85.png

Ałek 10. 1998 - 04. 2013

82332544087408995944.png

Nie wiadomo ile miał lat. W schronisku był 3 lata, u nas 15 miesięcy.

... - 11.2014r,

Link to comment
Share on other sites

Ja też lubię duże psy ale akurat nie w typie żadnych owczarków :D Preferuję krótkowłose umięśnione "czołgi" :D Wszelkie TTB, moloski i dobermany <3 
I właśnie widzę taką zależność że właściciele małych psów wolą jednak te większe i odwrotnie. Moja znajoma miała dużego psa Bandziora w typie kaukaza.... i powiedziała nigdy więcej olbrzyma. Tym bardziej że w ostatnich miesiącach życia musiała pomagać mu wstawać a czasem nawet przenosić bo pies był chory. Teraz ma mixa Amstaffa i też twierdzi że to jeszcze za duży pies :D 
Z kolei jej siostra miała pinczera miniaturowego a po nim już tylko same duże psy w typie ON :D  
Wniosek taki,że najlepiej mieć średniaki :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za powitanie :)

 

90331213042489894226.jpg

99608033958885944231.jpg

 

Wrzucam trochę szczurków, bo mam mnóstwo ich zdjęć, które kurzą się zapomniane w folderach.

 

92782626968086723161.jpg

20969355763401025121.jpg

 

Wczoraj dorwałam swojego siwego dzikusa (kot), który był chodzącą puszystą kulką. Mimo sporów udało mi się ją PO CZĘŚCI wyczesać. U Was pewnie podobnie...

 

79857776718292138248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witamy :) Dzięki wielkie! Z każdym dniem coraz fajniejsza, bo tak na prawdę z Szelką "pracuję" od niedawna.

Trochę zdjęć (wiosennych! wreszcie) z dzisiaj.

 

27634829627749913918.jpg

 

80802865149899666528.jpg

 

01346305584309094400.jpg

 

Lars w krzaczkach, które typowemu psu sięgałyby ponad łapy :P

 

65184819459431707418.jpg

 

17585018157944488646.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Jakie fajne stadko :) Wszystkie są adoptowane?

Ja jestem zwolenniczką średnich psów, olbrzymy są suuuper, ale jednak jak to molosy, są powolne, a ja wolę jednak ciut szybsze. Mój z kolei jest takim minimum wzorstu, jakie pies musi mieć, by być psem :p

Masz fajną koszulkę <3 :)

Będę tu wpadać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Majkowska, minęło już dużo czasu, ale czasami jak sobie wspominam, to aż łzy same do oczu napływają. Ale Szelka trochę Go zastępuje.

Tyśka, tylko Szelka jest adoptowana. Wcześniej Hienek był i to on zaczął manię schroniskową :) Stwierdziliśmy z rodziną, że wszystkie nasze przyszłe psy będą ze schroniska. No mnie to się marzy briard <3 Mój chłopak natomiast uwielbia amstaffy i teraz rozgląda się za kolejnym, chociaż jego staruszek ma 12 lat. Zabrał go od jakiegoś gościa, co ponoć chciał się go pozbyć w jakiś drastyczny sposób gdy był szczeniakiem, czy coś takiego.

11182304_830416707027509_708209942380323

Link to comment
Share on other sites

http://www.iv.pl/images/52182030847216428479.jpg- świetna jest <3 
Ja się już na dobre wkręciłam w bezdomniaki chyba i mimo, że marzy mi się dog niemiecki to wiem że jeśli już to skończy się na psiaku z adopcji :D Czuję to w kościach :D Ale też żeby zrealizować to marzenie muszę się ogarnąć i w sumie już postanowiłam że po moim Murzynie nie biorę kolejnego psa. Zobaczę jak to wyjdzie "w praniu" :D Bo moja silna wola wcale nie jest silna xD 
A i na chwilę obecną mam co najmniej 4 kandydatów którym z chęcią bym podarowała domek xd

Link to comment
Share on other sites

Hah! Jak masz zdjęcie to dawaj :) Czuję, że z mojego kocura jeszcze by się chociaż połowę tego dodatkowo dało wyczesać :) Ale już miała dość.

Natomiast Szelkę czeszę od 2 tygodni mniej więcej codziennie i już coraz mniej z niej wyłazi :) Da się żyć.

Buńka, "już postanowiłam że po moim Murzynie nie biorę kolejnego psa." Czemu tak?

Link to comment
Share on other sites

Cóż jeśli kiedykolwiek chcę doczekać chwili kiedy próg mojego domu przekroczy dożek to nie mogę być zapsiona tak jak teraz bo poprostu nie dała bym rady finansowo :D To główny powód... ale patrząc na to co się ze mną dzieje jak jakaś bida złapie mnie za serce to nie wiem czy moje postanowienie jest realne O:) 
No i jeszcze dochodzi charakter mojej czarnej mendy i tu nie będę się rozpisywać bo coś czuję że niektórzy już nie mogą słuchać mojego biadolenia w tym temacie :D Po prostu mam psa z okropnym, bardzo zadziornym i wybuchowym charakterem, tolerującego w 100% praktycznie tylko mnie który na chwilę obecną żeby "znormalniał" musiał by mieszkać tylko ze mną... + mam tą moją gnidę od szczeniaka więc cały czas obwiniam siebie że spartoliłam wychowanie itd xD 
Wykańcza mnie mój łobuz i nie wiem czy po nim zdecyduję się na kolejnego psa czy może dam sobie szansę na spełnienie marzeń i poprostu będę cierpliwie czekać aż na mojej drodze stanie jakaś dożyna :D 
Na razie trzymam się wersji że po Czarnuchu przerwa w "dopsianiu" się xd Na razie :D 

Widziałam Hienulan twoje ogłoszonko o bullowatym psiaku :) Patrzyliście na stronę wojtyszek? Tam też od groma psów w tym typie... I chyba nawet kiedyś rzucił mi się w oczy jakiś psiak w typie bulinka ;) 

Link to comment
Share on other sites

A, rozumiem. Ale myślę, że od szczeniaka minęło już trochę czasu i umiałabyś wychować kolejnego "lepiej" niż tego, skoro uważasz że z tym Ci nie poszło ;)

Kurcze, powiem Ci... boję się wziąć z wojtyszek. Gdyby ten pies miał być u mnie, to jeszcze jeszcze. Ale jeśli ten bullek ma jechać do Poznania, to bałabym się wziąć taką odpowiedzialność na siebie, że to ja go nawet zaproponowałam (dodatkowo muszę mieć pewność, że toleruje inne psy. Niestety emerytowany staffik, z którym ma psiak mieszkać, raczej nie będzie ciągany do Łodzi żeby to sprawdzić). U nas w schronisku, gdzie jestem wolontariuszką, jest sporo psów odebranych z wojtyszek. Te psy przeżyły piekło. Gdyby to był mały pies, coś jak Szelka, to pal sześć, ale jak staffik albo molos...Osoba do której by pojechał pies ma niby zajebisty charakter jeśli chodzi o układanie psów (kurde, nie wiem jak, ale ja pracuję z Szelką nad czymś miesiąc, on przyjechał, jeden spacer i już inny pies o.O Asertywność? nie wiem :P) i pewnie by z nim sobie poradził, ale jakoś boję się brać dużego psa w ciemno. Nie chcę go potem oddawać! Dlatego napisałam tutaj ten wątek - wiele osób osobiście zna polecane psy. Rozglądałam się po Marmurowej w Łodzi i zakochaliśmy się w tej suni http://www.schronisko-lodz.pl/?p=adopcje&a=view_details&id=9405

Ah, czuję że moja składnia w tym poście leeeżyy :P ale spać mi się chce, wybaczcie ;p

Link to comment
Share on other sites

Rocky jest młodszy od Murzyna i z jego wychowaniem sobie poradziłam :) Już sama nie wiem... może to poprostu taki typ... nieważne :D 
Szczeniąt jakoś nie planuję i szczerze to ich nawet troszkę nie lubię. Ot takie moje dziwactwo. Też jestem wolontariuszką tylko obecnie zrobiłam sobie przerwę ze względu na maturę ;) I za czasów jak chodziłam do przytuliska to praca ze szczeniętami najmniej mi odpowiadała. Co innego jeden szczeniak u kogoś na chwilę a co innego zasikana gromadka bez żadnych zahamowań. Wolę starsze psiaki  :) Ewentualnie podrostki ale to też w liczbie pojedynczej :D 
Czyli w Wojtyszkach dalej nieciekawie? Z tego co czytałam itd to wydawało mi się że jest już lepiej. Biedne piesełki :( 
Awww Penny jest świetna ! <3 I to umaszczenie <3 Uwielbiam ttb...
Co do planów to już dochodzi kolejny kandydat no bo jakżeż wchodząc na stronę schroniska miała bym nie znaleźć nic dla siebie :D  http://www.schronisko-lodz.pl/index.php?p=adopcje&a=view_details&id=11111- <3 

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Ja dołączam się do grona dziwaków, nie przepadających za papisiami oraz czekająca od prawie 10lat na psa wymarzoej rasy, a wiem, że skończę z uliczną bidą :P

Adoptowane psy są suuuper, mam nadzieję jednak, że będę na tyle rozsądna, że nie zrobię z siebie Paris Hilton :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...