Jump to content
Dogomania

szczenie 6 do 7 tygodni


denti469

Recommended Posts

a wiec ze  jestesmy p pierwszej nocy. Mloda  o 22 poszla spac obudzila  sie  a w sumie mnie  o 2 w nocy na jedzenie a co tam :) siku na mate  co robi juz co raz celniej :)  ale z kolei kupe gdzie jej sie spodoba. Ale jak jej od poludni dawalam animonde, kupa  byla dwa razy  ladna i  taka akurat:)

 

i oto Maja: 

 

[/URL]">http://[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fdb0c84ff090ab9d]fdb0c84ff090ab9dm.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli masz możliwości to spróbuj ją wynosić na trawę za każdym razem kiedy będzie chciała się załatwić. Ja tak robiłam ze swoim szczeniakiem, a mata była tylko wtedy kiedy nie było mnie w domu, albo kiedy nie udało mi się upilnować. I mała już w 3 miesiącu przestała załatwiać się w domu.

Jedzonko dostawała 4 razy dziennie, nigdy w nocy. A też miałam ją od 7 tygodnia.

Od 3 miesiąca dostawała 3 razy dziennie, a od dzisiaj 2 razy dziennie, mała będzie miała 10 miesiąc.

 

Link to comment
Share on other sites

noo najlepsze jest  to ze boi sie dworu. wychodzimy zrobi siku kupe nie ma problemu a potem siedzi na trawie trzęsie sie jak  galareta( nie wiem moze jeszcze jej zimno) i na dworzu jestesmy  jakies max 10 min  i pędzi do klatki schodowej .

Ile taki szczeniak moze wciagu dnia siusiac?

Link to comment
Share on other sites

Szanti też się bała spacerów. Spacery z nią były takie:

Wychodzimy na dwór, ona idzie, idzie i nagle się zatrzymuje, siada na tyłku i nie chce iść dalej. Ja nie zwracałam uwagi tylko szłam dalej, czekając, aż się ruszy i pójdzie za mną to potem wstawała, szła, piszczała, trzęsła się, wyła, ryczała na całe osiedle, kręciła mi się pod nogami, siadała, zapierała się i ogólnie koszmar.

Przeszło jej w 4 miesiącu.

Co do sikania to Szanti sikała po każdej zabawie, każdym jedzeniu i każdym przebudzeniu się.

 

Link to comment
Share on other sites

Tak ma lać. To niestety potrwa. Więc jeżeli chcesz teraz wychodzić co godzinę to musisz wiedzieć że tak będzie jeszcze długo...Ona na razie nie ma fizycznych możliwości wytrzymywania dłużej.

Ja mieszkam w bloku więc nie miałam cierpliwości wychodzić co pół godziny. A nawet jak miałam to pies i tak sikał na klatce.

Szczeniak leje ciągle ale dość szybko rośnie, razem z nim pęcherz i mięśnie zwieraczy. Wiec nie ma spiny. Załapie.

Przy psie lejącym ciągle olałam to zupełnie, sikała na podkłady i na dworze. Wolała na dworze więc po jakimś czasie zaczęła wytrzymywać. Samo się stało.

Druga sucz od 8 tygodnia nie chciała sikać w domu, nigdy nie używałam podkładów. Wychodziłam co 3 godziny i jej wystarczało (ale to rasa znana z takiego zachowania).

Widać wiec że Twoja a z serii lejących dużo.

Wiec JA na Twoim miejscu uczyłabym na podkłady, jak robi na dworze to nagradzać. Bez spiny bo ona ma 7 tygodni..... Sporo sikania przed Wami a byłoby fajnie, żebyś mogła bez stresu wychodzić sama z domu, a pies siknie i nie będzie się męczył. A na to że wytrzyma w takim wieku nie ma co liczyć, bo to niewykonalne.

Jest słodka:)

Jeszcze moja rada, na razie, póki maleńka, wstawaj w nocy ale radziłabym za jakieś dwa tygodnie odpuścić, bo się przyzwyczai i już nigdy się nie wyśpisz.

Moje 8 tygodniowe już mnie nie budziły (albo raczej ja nie wstawałam i nie karmiłam itd:)

Link to comment
Share on other sites

Czym ja odrobaczył?

Ja bym jednak celowała najpierw szczepienie. Czyli po odrobaczeniu jakieś 10 dni styknie.

Potem znowu robaki i kolejne szczepienie.

Bo tak to się strasznie zapędzicie i kwarantanna mimo że masz takiego malucha będzie długo trwała.

Chyba że ona jakoś tak mega zarobaczona jest.

Link to comment
Share on other sites

witam :) maluch ogolnie szaleje   itd  tylko mam  problem chyba dzis dostala druga czesc tabletki na odrobaczenie (rano) a  teraz dopiero zrobila kupe z dosc poteznym robalem w srodku. ( biala makranowata nitka.) i co teraz czy zglosic sie do weta czy obserwować kupy dalsze?

Link to comment
Share on other sites

czyli szczepienia nam sie przesuna bo poki co zadnych nie ma do tej pory.

 

pytanie numer dwa cos skutecznego na pchly dla 7 tyg szczeniaka bo cos po niej ewidentnie lazi dzis mi sie cos rzuciło w oczy ale nie moge tego znlezc (znaczy sie pchle:P)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...