Jump to content
Dogomania

Szokujące ceny na allegro


Recommended Posts

Naprwde niektore ceny szokuja, ja nie wiem jak mozna za podrzednego pieska chciec tyle kasy. Ostatnio widziałam za prawie 8 tyś owczarka niemieckiego DON o czarnym kolorze. No poporstu masakra. Ale ogłoszenia to poprostu nie wiem co to, cena taka jakby nie wiem jak zaje*** psa sprzedawali.

[URL]http://www.allegro.pl/item217802002_owczarek_niemiecki_rodowod_szczeniak_suka.html[/URL]

[URL]http://www.allegro.pl/item217799541_owczarek_niemiecki_rodowod_pkpr.html[/URL]

[URL]http://www.allegro.pl/item217797600_owczarek_niemiecki_dlugowlosy_rodowod_pkpr.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

bogaci ludize widze zagladaja na to forum.:diabloti: .juz wolalabym pojechac do czech albo niemiec i kupic sobie cos tanszego a po psach z sv:cool1: .ech moda moda;).
ps.nie bylabym soba jakbym nie walnela dygresyjki 8)...otoz zapewnianie w ofercie sprzedazy ze pies aportuje[koziolek ?moze juz od razu bach przez palisade co?]znaczy sie przynosi patyczek albo za nim biega albo za pileczka czy tez nie reaguje na strzaly jest raczej dziwne i podejrzane bo jesli sie to hodowcy wydaje godne wyluszczenia to naprawde...hmmm....przeca to normalne a nie jakies takie niebywale.wolalabym konkretne info.np.jaki rodizce mieli zw?[hehehe]albo jaka punktacja z konkurencji ipo?konkrety.
w przypadku trzeciego psa wolalabym zobaczyc czolowke i wyciszenie na rekawie bo to wiecej mowi niz wyskok do rekawa[no widowiskowy przyznam-zawsze to lepiej niz patzrec jak pies trzyma rekaw wyciszany w statyce;)].taki chwyt reklamowy w przenosni i doslownie:D.przy takim wyskoku wolalabym zeby pies byl puzczany z dystansu jakis 5 m i wtedy by mozna bylo powiedziec ze ladne wyszedl wyskakujac na pelnym chwycie do rekawa.te zdjecia raczej mnie zniechecaja bo nei lubie tak statycznych psow.i napewno bym cos najpierw z tym zrobila [+zamknela chwyt psu8)]a nei orbila zdejcia reklamowe.jak ktos sie nie zna wogole na ipo to moze i mu sie to podoba-ja nie znosze organicznie podpuchy pod publiczke.

Link to comment
Share on other sites

"chetnie bym ostatniego samca pod swe skrzydla przygarnela"..
dygotko-nie zrozumiemy sie poniewaz ja nigdy nie podjelabym nawet zastanowienia sie nad psem na podstawie zdjec[jakichkolwiek]i tak marnych info.telefon to juz zainteresowanie.w ofercie powinny byc info konkretne a nei chec do zabawy i ze sliczny:evil_lol: .no ale ja to dziwna jestem.:evil_lol: .
po prostu uwazam ze psy po rodzicach bez korungu,wyszkolenia,hd,ed,zw,dna nie sa warte tak wysokiej ceny.chociaz oczywiscie mozna i wycenic psa na 20 tys.zl.to juz sprawa sprzedajacego-kwestia ceny jest dowolna.aczkolwiek czesto jest dla mnie nieadekwatna z wartoscia rzeczywista.dla mnei cena rzeczywista to jest od 600 do 800 zl za psy z linkow.za srodkowa suke 800-pod warunkiem zeby uchy to miala postawione a nie ....polozone po sobie.lepiej by wygladala chetna do zabawy;) jakby kicala w strone tego pana przytryzmywana na smyczy z uchami postawinymi i rozchachana geba a nei takei gzecne siad a uska o sobie.-jestem gzeeeecnaaaa.:evil_lol: .no i oczywiscie fajnie by bylo jakby rozdzice tych psow mieli to co wymagam bezwzglednie inaczej-wogole nie bylabym w stanie zainteresowac sie psami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ceny sa naprawde bardzo różne... Od 900 do 3500 sie wahają. Ale przeciez nie kupi sie psa z rodowodem za 200zł..., no nie? ;)
Po 200 to ja tez widziałam ale one (te szczeniaki/psy) to ani rodowodu nie widziały a moze nawet i owczarka niemieckiego...:razz:

Link to comment
Share on other sites

ja sie zgadzam z ayshe lepiej jechac do Czech czy Niemiec i kupic tam psa ktory jest tanszy niz w Polsce a ma wymienione cechy hd,ed,zw,dna, kronung'u ...itd.
Ale pierwszy piesek spodobał mi sie bardzo przepiekny prawie moj ideał jesli chodzi o wyglad uzytka chociaz wyglada eksterierowo :loveu::loveu::loveu:

jesli chodzi o cene szczeniakow to powiem tyle:
ze wcale nie uwazam ze ceny powinny byc nizsze poniewaz ZK kosztuje i to duzo , płaci sie za wystawy, maetryki, szkolenia , krycia (rodzicow),
potem przed porodem odrobaczania, szczepienia suki , legowiska , dobre jedzenie, i nie przespane noce po prodzie, potem szczepienia , odrobaczania szczeniakow, socjalizacje, jedzenie i znowu posiwecony czas i nie przespane noce. Jest tyle wydatkow zwiazanych z miotem ze glowa mała...a te pieski z tych aykcji jak widac sa po szkoleniu albo w trakcie co tez kosztuje troche kasy i czasu...
A zeby człowiek miał szacunek do zwierzecia to musi ono drogo kosztowac zeby marzac o takim czy takim psie w momencie zakupu byl szczesliwy i szanował to na co zapracował a nie na drugi dzien oddawał do schroniska bo jak to sie mowi "łatwo przyszło , łatwo poszło".

Link to comment
Share on other sites

Maguta napisała...."jesli chodzi o cene szczeniakow to powiem tyle:
ze wcale nie uwazam ze ceny powinny byc nizsze poniewaz ZK kosztuje i to duzo , płaci sie za wystawy, maetryki, szkolenia , krycia (rodzicow),
potem przed porodem odrobaczania, szczepienia suki , legowiska , dobre jedzenie, i nie przespane noce po prodzie, potem szczepienia , odrobaczania szczeniakow, socjalizacje, jedzenie i znowu posiwecony czas i nie przespane noce. Jest tyle wydatkow zwiazanych z miotem ze glowa mała...a te pieski z tych aykcji jak widac sa po szkoleniu albo w trakcie co tez kosztuje troche kasy i czasu...
A zeby człowiek miał szacunek do zwierzecia to musi ono drogo kosztowac zeby marzac o takim czy takim psie w momencie zakupu byl szczesliwy i szanował to na co zapracował a nie na drugi dzien oddawał do schroniska bo jak to sie mowi "łatwo przyszło , łatwo poszło".
Kobieto..jesteś BOSKA..wreszcie ktoś podziela moje zdanie:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

nenemuscha-ja tez uwazam ze psy powinny byc drogie.ale akurat moze nei te z linkow?:cool3: .i placi sie za cos.tj.nie za szczeniaka po suce bez ipo i generalnie ze ladna taka jest nie?o to mi chodzi.gorna polka zawsze powinna byc droga.renoma hodowli kosztuje.ale jestem bezwzglednie za roznicowaniem cen.pet-taniej.nie politycnzie jest bowiem sprzedawac pety drozej:diabloti: .albo w takiej samej cenie.i zeby nei bylo nie tylko pisze o dlugim wlosie.wad dyskwalifikacyjnych jest wiecej.

Link to comment
Share on other sites

a ja sie ciesze ze ktoś i mnie popiera :p
ayshe nie wiadomo w sumie jakie to psy po jakich rodzicach i co pottrafia a wydaje mi sie ze to wszystko przez to ze aukcja na allegro w tym przypadku to tylko informacja poniewaz jak miniemam ktos wstydzi sie tego ze wystawia je na allegro i dlatego nie podał dokladnych danych.Zdjecia statyczne to fakt i nie zachecaja do zakupu-mnie tez ale mam nadzieje ,ze to tylko mankament zdjec ,a nie psów- te sa faktycznie drogawe jak na nieznane pochodzenie ale tak jak juz powiedziałam mozna sie pewnie czegos blizej dowiedziec dzwoniac.
A swoja droga ciekawe mieszkam blisko Radomia ,a ta oferta z Radomia...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie zgadzam sie tylko z tym zdaniem

[quote name='maguta']A zeby człowiek miał szacunek do zwierzecia to musi ono drogo kosztowac [/quote]

Szacunek do zwierzecia nie zalezy od zasobnosci portfela, w przeciwnym razie musielibysmy zrezygnowac z calej idei adopcji psow ze schronisk. I odwrotnie, wiele osob bogatych kupuje psa (oczywiscie drogiego, z super pochodzeniem, po interchampionbach och ach) jak kolejny mebel, ozdobe, bo skoro auto maja firmowe robionje na zamowienie to nie moga miec byle psa z rodowodem. Potem pies ma wszystko oprocz...swojego wlasnego pana.

Link to comment
Share on other sites

idac Twoja idea nasuwa sie pytanie dlaczego pies rodowodowy kosztuja 2000zł , a pies ze schroniska prawie nic?
Ida ludzie do schroniska biora pieska ONko podobnego zeby miec ONka i co najwazniejsze nie czytaja tych postow ani sie tym nie interesuja i dla niech Owczarek z rodowodem czy bez to to samo. Chociaz maja kase zeby kupic rod. kupuja z pseudohodowli bo inny im nie porzebny. A ten wyglada tak samo i tanszy wiec chyba jest roznica jak sie kupu psa za 200zł a za 2000ty dlaczego nie ma w schroniskach rodowodowych albo sa bardzo rzadko czyzby ludzie mieli do kundelkow mniejszy szacunek ze je tam oddaja.
Tak jest ze ludzie maja mnieszy szacunek do psów ktore tanio kupili i mimo akcji całej naszej nic to znieni tak naprawde. I NIE MOWIE O SOBIE!
Moralnosc kazdego z nas na tym forum jest inna niz przecietnego Polaka.
A moim zdaniem psy rasowe czy nie rasowe kazde powinny kosztowac duzo wiecej.

Link to comment
Share on other sites

maguta-ja rozumiem tez saJo.
tj.kompletnie niek umam tego ze pies jak jest drogi to wymusza szacunek.wiem ze tak jest tyle ze ludizom ktorzy TAK mysla ja bym psa nei sprzedala.
dla mnie taka sama wartosc ma shado czy chita jak "wypasiony",wyczekany kupiony za ogromna sume gismo.:roll: .ktory okazal sie [jak wrocil z israela bo tam kryl 2 lata w hodowli wojskowej]ze ten jeden z ostatnich synow ursusa jest psem ktorego ja......nie lubie.i pokryje tylko u mnei jedna suke za jakies dwa lata.jak owa suka wroci do hodowli.bo pies ma tak przekrecony lup na poped walki ze ja ...rece opadaja mi po prostu.no i tyle.i wole shadowskiego z jego wzorcowym charakterem ona.jakbym miala wybierac psa na repa to wybralabym shado.:evil_lol: .on tez za chiny nei ustapi ,ma ogromny lup,ale przy tym wybitny socjalny.i cena ma sie nijak.wole psa ktorego adoptowalam.
niehodowlanego staruszka.
wydaje mi sie ze saJo o to chodzi.
ja uwazam ze psy z renomowanych hodowli,"pelnowartosciowe"powinny byc drogie bo maja marke po prostu.hodowca taki hoduje z planem,wg wszystkich zasad sv itd.za to placi nabywca.za psa markowego po prostu.i dlatego hodowca taki nei moze brac pelnej sumy za peta-robi sobie po prostu obciach.marka to marka.obowiazuje zasady .jelsi piesm a np.reakcje na strzal,niskie popedy[a WIADOMO ZE HODOWCA ZNA SWOJE SZCZENIAKI:diabloti: bo z nimi pracuje]to sprzedaz takiego psa po normalnej cenie jest...obciachem i rysa na marce.no sorry ale tak jest.jelsi hodowca przestrzega wzorca to psa z wada dyskwalifikujaca[np.dlugi wlos]nie sprzeda jako psa wzorcowego.jak dla mnie to jasne jak slonce.konsekwencja czesem boli ale na dluzsza mete przynosi super efekt-szacunek do hodowli.wrazenie ze jak hodowca jest do bolu konsekwentny to i przekretow nie robi.i pojawia sie renoma hodowli.
natomiast branie kuupy kasy za szczeniaki [powyzej 1000zlotych] po matce bez ipo,po rodizcach bez korungu,bez ed,zw..tlumaczac ze jak nie wezmie duzo to klient nie bedziep sa szanowal...hmmm...no ja bym z tym dyskutowala.wiem ile kosztuje odchow miotu.;) .a minimum czyli suka z wystawami do hodowlanki,tylko hd,testy i koniec +krycie i odchow szczeniat to przy miocie np.6 szczeniat daje 6 tysiecy:cool3: zlociszy a to nie bedzie zapewne jedyny miot tej suki prawda?wiec doprowadzenie jej po lebkach do hodowlanki to NIE jest az taaaaka ogromna kwota jak sie to rozlozy na jej wszystkie mioty.a przeciez czytam zawsze e hodowcaNIE ZARABIA biedak na szczeniakach.JA ZARABIAM.tj.hodowla jest na sporym plusie.suki utrzymuja siebie,emerytki ,obsluge do nich[pozoranci,szkoleniwocy itd],oplaty eksploatacyjne terenu itp.
MNIE nie utrzymuja.ale siebie MUSZA.
co innego hodowle ktore szkola swoje suki wyzej niz ipo1,jezdza na np.landowki albo bszs,kryja repami nie u siebie tylko jezdza do wybranego psa setki km,robia wszystkie wymogi hodowlanie itd.wtedy vide poczatek mojego posta.

Link to comment
Share on other sites

sorry saJo- maguta:moralnosc tutaj?a ja sie wstydze.
przeczytaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=54036&page=44[/URL] i pokrewne watki gromika i inne.dogomaniak brzmi dumnie?:-( .ja nadal nie moge uwierzyc w to co od kilku dni czytam

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim psow bez rodowodu jest o wiele wiecej niz z rodowodem, wiec masz pierwszy powod, dla ktorego tych pierwszych w schronach jest wiecej.
To, ze ktos nie odda psa do schroniska, nie znaczy, ze ma szacunek do psa i o niego dba, bo rownie dobrze moze go zamknac w kojcu i raz dziennie stawiac miche. Bo przecierz skoro wydal 2000zl na psa, to nie odda do schroniska. Co gorsze, trudno powiedziec, w schronie mialby przynajmnije szanse na adopcje...Slyszalam z ust pracownika schroniska jak np likwidowali hodowle dobermanow (albo rotkow, nie pamietam dokladnie rasy) PAPIEROWCYH!! bo wlasciciel wyjechal i zapomnial o psach..."Kilka" podobnych takich przypadkow tez by sie znalazlo....Wez Chite ayshe, przypuszczam, ze poprzedni wlasciciele za darmo jej nie dostali, a z jakich warunkow ayshe ja wyciagnela? Shado, kolejny papierowy. Rodowod kosztuje, bo koszty wyhodowania takiego psa sa wyzsze. Ale czy w takim ukladzie to, ze ktos dal za psa 200 zl, to znaczy, ze go nie szanuje i nie dba o niego? 95% psow u mnie na szkoleniu to qndle lub "rasowe bez rodowodu" wiec haaaalooooo gdzie sie podziali Ci odpowiedzialni wlasciciele rasowych pieskow dbajacych o nie, bo wydali kupe kasy? Nie mowcie, ze nie maja kasy na szkolenie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'] 95% psow u mnie na szkoleniu to qndle lub "rasowe bez rodowodu" wiec haaaalooooo gdzie sie podziali Ci odpowiedzialni wlasciciele rasowych pieskow dbajacych o nie, bo wydali kupe kasy? Nie mowcie, ze nie maja kasy na szkolenie...[/quote]:cool3: :cool3: :cool3: :cool3: noooo wlaaasnie?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maguta']idac Twoja idea nasuwa sie pytanie dlaczego pies rodowodowy kosztuja 2000zł , a pies ze schroniska prawie nic?
Ida ludzie do schroniska biora pieska ONko podobnego zeby miec ONka i co najwazniejsze nie czytaja tych postow ani sie tym nie interesuja i dla niech Owczarek z rodowodem czy bez to to samo. Chociaz maja kase zeby kupic rod. kupuja z pseudohodowli bo inny im nie porzebny. A ten wyglada tak samo i tanszy wiec chyba jest roznica jak sie kupu psa za 200zł a za 2000ty dlaczego nie ma w schroniskach rodowodowych albo sa bardzo rzadko czyzby ludzie mieli do kundelkow mniejszy szacunek ze je tam oddaja.
Tak jest ze ludzie maja mnieszy szacunek do psów ktore tanio kupili i mimo akcji całej naszej nic to znieni tak naprawde. I NIE MOWIE O SOBIE!
Moralnosc kazdego z nas na tym forum jest inna niz przecietnego Polaka.
A moim zdaniem psy rasowe czy nie rasowe kazde powinny kosztowac duzo wiecej.[/quote]

:thumbs: Popieram. Moim zdaniem na psa powinna obowiązywać cena minimalna, jak na usługę adwokacką :cool3:
Choć zdaję sobie sprawę, że wielu psich pasjonatów nie bardzo by było na takiego psa stać. Jeśli coś dużo nie kosztuje, nie jest szanowane :shake: Taki to ten nasz naród gu.....

Z drugiej strony jestem zwolenniczką jak najszerzej pojętej edukacji społecznej, trza ludziom pokazywać dobre wzorce. Już przedszkolaki uczyć szacunku do zwierząt. Wiecie: "czym skorupka za młodu.........."

Link to comment
Share on other sites

ayshe od dłuzszego czasu juz czytam Twoje posty i utwierdzam sie w przekonaniu ze jestes bardzo madra osoba,
jednak biorac pod uwage mentalnosc spolczenstwa naszego jest jak mowie,
cały czas mowisz o sobie ze dla Ciebie zasługuja na szacunek kazdy z Twoich psów i tak jest ale ludzie sa inni,
ale ja znam miliony przypadkow kolo mnie gdzie rasopodobny olbrzym spi na kanapie w domu włascicieli ,a mały kudłaty kundelek na łancuchu bez wody przez prawie cały dzien...u tego samego własciciela,
ja tez mam szacunek taki sam do obu swoich psów do wzietej ze schroniska sukczki i taki sam do kupionego z hodowli psa.

Link to comment
Share on other sites

amakor-ale cena powinna byc za cos a nie bo ktos po najmniejszej linii oporu sobie hoduje badz sprzedaje jakies psy.
placi sie za marke.za gwarancje jakosci.a nie kupilem psa za 3 tysiace a on ma lek separacyjny wielkosci slonia tudziez wogole chowa siep rzed pozorantem a na ulicy miedzy nogi i dziamie:roll: .nie dajmy sie zwariowac bo na tym wlasnie zeruja pseudohodowcy.panie kupi pan rodowodowego a to chore bedzie a ja mam taniej lepsze.rozumieta?zeby skonczyc ,ograniczyc pseudohodowle i chodoffcow rodowodowych psow trzeba nam renomowanych hodowli.nie tylko renomowanych cena za szczeniaki.ale takich ktore sa znane z konsekwencji i etyki.
maguta-ja jestem gooopia jak but :D i jest to w sumie odsc przyjemne uczucie8).
wiem maguta ze tak jest.najlepszym dowodem jest tez to ze jak komus mowie cene za szkolenie to czlowiek sie krzywi i mowi:nie to niemozliwe ze da sie za tyle wyszkolic psa.i idzie placic 5 razy wiecej.ale i dobrze.bo ja chce tylko u siebie napalonych masochistow .moge sobie pozwolic na komfort wyboru bo nie jest to moje zrodlo dochodow.jednoczesnie szanuje tych ktorzy wykonuja swoja prace porzadnie,etycznie za wieksza kase-dla mnie zaden problem.ja konkurencja nie jestem bo nieczesto przyjmuje ot tak po prostu kogos na skzolenie.
nietety wiem ze wartosc czegos=kwota na to cos wydana.i wierze ze moga zmienic to sami hodowcy.dbajac wlasnie o marke.ludize beda miec wzor i wtedy sami zdecyduja.w tej chwili nie znaja roznicy poza ta ze za papier zaplaca duuuzo kasy.

Link to comment
Share on other sites

Bo to jest tak są ludzie i krawężniki...nie obrażając nikogo.Ja swoje psy cenie tak a nie inaczej , ale przyznaje sie też do tego że jest troszke ludzi którzy dostali odemnie psa poprostu lub po kosztach...ale sa to ludzie których ja szanuję za ich prace i podejście...oni są poprostu warci każdego psa..imo to że nie koniecznie mieliby kasę żeby tak na raz na niego wyłożyć..ale do dziś nigdy tego nie żałowaliśmy..
A reszta ludzi..coś w tym jest że jak za tygo psa zapłacą to jakos więcej się przykładaja ..choćby po to żeby kasy włożonej w psa nie zmarnowaqc,lub ci lepsi żeby jeszcze cos wyciagnąc..
A co do kłaczaków..poprostu cena jest wysoka(mimo ze pet)bo kłaczate chodzą wysoko i sprzedawanie takich cennych pochodzeniowo kłaczatych za grosze..spowoduje że więcej się nam kłaczatych chodowców i niekoniecznie porobi///:shake:
A pozatym tak jak u nas...na to Drogie Hobby Mirka jakim jest hodowla na takich wytycznych..zarabiamy oboje codziennie..a te pieniążki ze szczyli to tylko jakby tak żetelnie policzył zwrot kosztów...i to stanowczo nie wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...