Jump to content
Dogomania

strach ?


bryanka

Recommended Posts

Witam.Jestem nowym użytkownikiem forum.Mam problem 3dni temu adoptowalam z fundacji suczkę 2,5 letnia po sterylizacji.Wszystko jest w zasadzie normalnie. Problem jest z siusianiem. Od dnia adopcji nie siusiu. Po dwóch dniach byłam u weterynarza,usg nie wykazało nic poza pełnym pęcherzem. Po cewnikowaniu były dwa spacery znowu bez efektu.Kondycja psa ok żywa, ma apetyt,chętnie wychodzi na dluzsze spacery.Prosze pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Strach , niepewność , nowe miejsce . Tak się często zdarza , o wiele częściej w przypadku suki ale samiec też potrafi tak się zablokować . Trudno określić jak długo taka sytuacja potrwa - od kilku dni do około miesiąca . To nie znaczy oczywiście , że będzie miesiąc trzymać ale np. sikać co drugi dzień i raz na 3 dni załatwiać . Darowałabym sobie cewnikowanie , lepiej zostawić na noc podkład bo jest duża szansa , ze w mieszkaniu poczuje się bezpiecznie i nocą z niego skorzysta. Trzeba wyczuć co ją rozprasza - fakt , że jest na smyczy , ludzie , inne psy - powodów może być kilka .  Przerabiałam to z niejedną tymczasowiczką więc wiem , że wystarczy trochę cierpliwości i problem sam zniknie .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uf....dziękuję Wam za pomoc.Faktycznie okazało się,że czas jest najlepszym lekarstwem na jej problem.Stopniowo oswajała się z nowym terenem.I sukces.Pierwsze potrzeby zaczęła oddawać w jedno miejsce.Obecnie miejsc tych ma kilka.

Nabiera zaufania do nas-nowych właścicieli oraz nowego otoczenia.Bywa jeszcze nieufna ale mamy ją dopiero 10 dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...