Jump to content
Dogomania

cocker spaniel


MELKA63

Recommended Posts

Nie piszę tego postu jako jakąkolwiek złośliwość,ale jako ostrzeżenie i temat do zastanowienia....

kupisz z jakieś domowej hodowli spanielka bez rodowdu mysle że hm do 250 wystarczy

Noooo....jasne :evil: :-? ,ale musisz się liczyć z tym,że taki szczeniak nie był odrobaczony i szczepiony (koszt ok.100 zł) i baaardzo wątpię czy był dobrze odkarmiony.....

Jeśli będziesz mieć duuużo szczęścia to szczenię nie będzie zarażone np.nosówką (u małych szczeniąt jest śmiertelna), a jeśli już uda się je odchować to nigdy nie wiadomo co z niego wyrośnie (nie mówiąc o charakterze)....

Doskonale wiem jaki jest koszt prawidłowego odchowania szczeniąt i wierz mi,że jest to wielokrotność tych 250 zł (przeliczając na jednego maluszka)

Ale cóż dopóki będą handlarze i ludzie dający się nabrać....... :(

Link to comment
Share on other sites

Nie piszę tego postu jako jakąkolwiek złośliwość,ale jako ostrzeżenie i temat do zastanowienia....

kupisz z jakieś domowej hodowli spanielka bez rodowdu mysle że hm do 250 wystarczy

Noooo....jasne :evil: :-? ,ale musisz się liczyć z tym,że taki szczeniak nie był odrobaczony i szczepiony (koszt ok.100 zł) i baaardzo wątpię czy był dobrze odkarmiony.....

Jeśli będziesz mieć duuużo szczęścia to szczenię nie będzie zarażone np.nosówką (u małych szczeniąt jest śmiertelna), a jeśli już uda się je odchować to nigdy nie wiadomo co z niego wyrośnie (nie mówiąc o charakterze)....

Doskonale wiem jaki jest koszt prawidłowego odchowania szczeniąt i wierz mi,że jest to wielokrotność tych 250 zł (przeliczając na jednego maluszka)

Ale cóż dopóki będą handlarze i ludzie dający się nabrać....... :(

Link to comment
Share on other sites

Cockermanka nie musisz mi wierzyć ale jeszcze byłem w domowej hodowli kołoZielonej Góry z moim wujkiem pieski były po 250 zł odrobaczone Pani wszystko tłumaczyła dała książeczkę zdrowia i widziałem rodziców matka była ogólnie spokojna zarazem wesoła(obserwowałem przez tydzień) Pani hoduje Cockere i Yorki karmi je gotowanym wszystkie psiaki a jak nie gotuje to podaje belcando(wydało mi się to trochę złośliwe,z twojej strony) :evil:

Link to comment
Share on other sites

czy mógłby mi ktoś pomóc.

szukam cocker spaniela złotego ale mam mało pieniędzy (150 zł). czy za taką kasę da sie kupić pieska tej rasy? może coś wiecie na ten temat.proszę pomocy.

Wiesz Melka ja mysle ze nie powinnas sie tak spieszyc z kupnem pieska.

Poczekaj cierpliwie, zbieraj pieniazki, poczytaj sobie o rasie bo wyglad spaniela moze wprowadzic w blad. To psy z charakterem,bywaja uparte.

Domyslam sie ze to twoj pierwszy piesek.

Jesli tak, to odradzilabym ci zlote umaszczenie. Jest to najtrudniejsza w prowadzeniu odmiana ze wszystkich odmian spanieli.

Mowie to jako wlascicielka zotej spanielki.

Co do tych 150zl jakie chcesz przeznaczyc na kupno to zastanow sie dobrze. Mam powazne watpliwosci czy ta kwota starczy na wszystkie szczepienia jakie szczeniak powinien przejsc,odrobaczenie no i jedzenie.

Moze sie okazac ze to co zaoszczedzilas na kupnie wydasz z nawiazka pozniej u weta na leczenie psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Cockermanka nie musisz mi wierzyć ale jeszcze byłem w domowej hodowli kołoZielonej Góry z moim wujkiem pieski były po 250 zł odrobaczone Pani wszystko tłumaczyła dała książeczkę zdrowia i widziałem rodziców matka była ogólnie spokojna zarazem wesoła(obserwowałem przez tydzień) Pani hoduje Cockere i Yorki karmi je gotowanym wszystkie psiaki a jak nie gotuje to podaje belcando(wydało mi się to trochę złośliwe,z twojej strony) :evil:

Nie chodzi o to czy jestem złośliwa :evil: ,czy nie - po prostu doskonale wiem ile kosztuje prawidłowe odchowanie szczeniaka...i to naprawdę jest wielokrotność tych 250 zł!

A ta pani już zaoszczędziła ok.100 zł na szczepieniach.... :x ehhhh...szkoda gadać!

Jeszcze trochę czasu upłynie i nie będzie w tym kraju psów rasowych - dzięki takim ludziom jak Ty i ta pani która "hoduje" psy.......

Wszystkie wysiłki prawdziwych Hodowców pójdą na marne....... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Niestety trzeba też wziąść poprawkę na koszta dodatkowe.

Mój pies jest istną studnia bez dna,niestety :(

Jeżeli już jesteś w 100% zdecydowana,żeby kupic tam a nie gdzie ińdziej,radzę tylko sprawdzić dokładnie sierść psa,czy nie ma łupieżu lub innych nieprawidłowości,poprawność zgryzu,czy nie wbija się nic w podniebienie i najważniejsze uszy i oczy,uszy muszą byc czyste,a oczy bez widocznej białej trzeciej powieki (broń boże czerwonej) i też widoczne na zdrowe i bystre :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie piszę tego postu jako jakąkolwiek złośliwość,ale jako ostrzeżenie i temat do zastanowienia....
kupisz z jakieś domowej hodowli spanielka bez rodowdu mysle że hm do 250 wystarczy

Noooo....jasne :evil: :-? ,ale musisz się liczyć z tym,że taki szczeniak nie był odrobaczony i szczepiony (koszt ok.100 zł) i baaardzo wątpię czy był dobrze odkarmiony.....

Jeśli będziesz mieć duuużo szczęścia to szczenię nie będzie zarażone np.nosówką (u małych szczeniąt jest śmiertelna), a jeśli już uda się je odchować to nigdy nie wiadomo co z niego wyrośnie (nie mówiąc o charakterze)....

Doskonale wiem jaki jest koszt prawidłowego odchowania szczeniąt i wierz mi,że jest to wielokrotność tych 250 zł (przeliczając na jednego maluszka)

Ale cóż dopóki będą handlarze i ludzie dający się nabrać....... :(

Sluchaj, ja kupilam takiego pieska za 200 zl i byl szczepiony, malo tego, dostalam ksiazeczke zdrowia.

I dam ci rade, trzymaj nerwy na wodzy. :-?

Link to comment
Share on other sites

No to miałaś bardzo dużo szczęścia....

Ale mnóstwo jest takich osób,które po kilku dniach od zakupu tracą swojego wymarzonego przyjaciela...bo był nieuleczalnie chory...bo "hodowca" oszczędzał na odrobaczeniu,szczepieniach i dobrej karmie dla szczeniąt...

Dopóki więc będą tacy pseudohodowcy żerujący na ludzkiej niewiedzy i naiwności dopóty będę wyrażać swoje zdanie na ich temat...

A o moje nerwy się nie martw.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Tak,złote są najtrudniejsze do ułożenia.

Najbardziej przyjazny charakter mają kolorowe,potem czarne.

Ale też zawsze są odstepstwa od reguły,króre są widoczne już przy oglądaniu szczeniaka.

:D

Pierwszy raz słysze że kolor sierści Spaniela ma wpływ na jego charakter?! Możecie mi to wyjaśnić?

Link to comment
Share on other sites

Reczywiscie 150 zl to trochę mało aby kupić psa i wszystko co mu potrzebne. Ja moją sunię kupiłam za 220 zl. Może i jest 'giełdowa' ale trzyma się dobrze rzeczywiście byla trochę chuda, jak na szczenie lecz teraz jest wszystko ok. Musisz jednak pamiętać, że zakup psa to nie wszystko. Wizyty u weta. karma,gryzaki (nieodzowne u szczeniaka) itp też kosztują i to calkiem sporo. Wyliczylam, żę za to wsystko co wydalam na Sabę wyniosło 3x więcej niż koszt samej suczki. Rozumiem, że rodzice cie nie wspomoga finansowo?

Saint szczerze mówiąc to ja też się zdziwilam, że umaszczenie ma jakiś związek z charakterem psa. Moja spanielka jest złota, ale to aniołek. Żadnej złośliwości u niej nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...