Jump to content
Dogomania

Najbardziej Załamany Zeusek-Złotko teraz Najbardziej Szcześliwy-MA DOM:):)


amelka0

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja [COLOR=Blue][B]od Katie dostaję maile[/B][/COLOR] i pisze mi Ona często co i jak a i ja jej zawsze chętnie radzę.Z początku Złotko bał się zostawać bez Kasi,chodził za Nią krok,w krok,bał się,że ją straci,wszystkich lubił ale [B][COLOR=Red]Kasię-Jako SWOJĄ WYBAWICIELKĘ KOCHAŁ NAJBARDZIEJ-ALE JUŻ PO PARU DNIACH WSZYSTKICH POKOCHAŁ:loveu:[/COLOR].[/B]Co zadziwiające jak na pieska młodego ze schroniska,który jako dziecko tu trafił,ani razu w domu nie zrobił siusiu,wręcz przeciwnie,jak Mu się chciało to już pierwszego dnia popiskiwał-taki mądry"nasz"Zeusek-Laki:loveu:
No i wszyscy sąsiedzi się pytają,co to za piękna rasa:lol:.
Tylko ma problemy ze skórą,drapie go włoski wypadają,chodzą do weta.Dostaje witaminki.
Jak będę dalej coś wiedzieć to napiszę,chyba że tu Katie wpadnie i napisze coś;)

Link to comment
Share on other sites

czesc wam, sorka ze tak dawno nie wchodzilam, ale zbytnio nie mialam czasu.jesli chodzi o Lakiego to ma sie calkiem dobrze, jest kochany i wesoly.caly czas sie chce bawic i uwielbia chodzic na spacerki.juz nie mam problemu z wychodzeniem z domu,fakt ze czasami troche popiszczy ale zaraz sie uspokaja i jest juz dobrze.faktycznie Laki ma problem ze skora, wlosy wypadaja mu niesamowicie.dlatego tez weterynarz nawet nie chcial go zaczipowac. kazal poczekac az dojdziemy z jego skora do porzadku.daje mu witaminki ale nie wiem czy to wystarczajace,bo nadal sierc ma nijaka.wlasnie tez myslalam ze moze miec alergie.ale na co ?jezeli wiecie co moze go uczulac i jak to leczyc bylabym wdzieczna za info.postaram sie jeszcze wrzucic pare aktualnych fotek:)a i w jaki sposob uczyliscie swoje pieski posluszenstwa?myslicie ze tresura jest konieczna?bo staram sie sama go uczyc paru rzeczy ale nie chce go stresowac.oczywiscie nie chodzi mi o aportowanie czy takie tam,po prostu zeby sie sluchal jak np mowie ze tego nie wolno i zeby przychodzil do mnie na zawolanie.czasami jest taki uparty ze wydaje mi sie ze mnie po prostu olewa w stylu: "o czym ty do mnie gadasz?":P jesli macie jakies propzycje bede wdzieczna.papap

Link to comment
Share on other sites

Witaj Katie f:loveu:
Tresura ( albo lepiej nauka ) zwłaszcza posłuszeństwa jest zawsze konieczna..I im wcześniej ją zaczniesz tym lepiej . Nauka nigdy nie powinna byc dla psa stresem tylko zabawą niezależnie od tego czy masz dorosłego psa czy szczeniaka, czy masz go od roku czy od tygodnia.Pies musi od początku wiedziec jakie zasady obowiązują w domu ( np. nie wolno leżeć na kanapie, chyba że u Ciebie jest akurat inaczej..), itp.
Alergia może być przede wszystkim pokarmowa..jeśli w schronie jej nie miał warto wrócić do żywienia "schroniskopodobnego", suche powietrze? chyba jeszcze nie , nie grzeją przecież??Mnie wetka na pierwszy ogień w przypadku alergii powiedziała ,że zmienia się miskę :crazyeye: ( złe są metalowe i plastiki, najlepsze są ......szklane:crazyeye: )
No i ...jeśli ma obroże przeciwinsektową lub miał zakraplany frontline lub fiprex lub jakiś inny środek - to mogło byc uczulenie na jakiś skłądnik , może szampon , jeśli został wykąpany...a jak skóra została podrażniona to drapanie się samo nakręca i nakręca świąd skóry....
a mleko mu dajesz? bo często mleko jest takim alergenem...

Link to comment
Share on other sites

a co je? moze wlasnie nie trawi dobrze np miesa z kurczaka i stad uczulenie? mam mnostwo klientow ktorzy maja problem z alergia psa na drob i proponuje sie im jagniecine, moze sprobuj? jest duzo dobrych marek psich karm ktore obok kurczaka produkuja tez sucha karme z jagniecina i ryzem. poza tym dobrym srodkiem na nadmierne wypadanie wlosow jest np Laveta super z firmy beaphar, w kropelkach, dawkuje sie odpowiednio do wagi psa, fajna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

W nauce przede wszystkim ważne są dwie rzeczy, konsekwencja i nagrody. Nie może być tak że wydajesz polecenie i pies go nie wykona. Dlatego należy zacząć od łatwych ewentualnie najistotniejszych, np. na kanapę wchodzić nie wolno. Pies na kanapę, Ty go zrzucasz z odpowiednim komentarzem :-). I do skutku bo na pewno będzie próbował po raz drugi i trzeci. Nie można odpuścić bo uzna że wygrał. Chyba zresztą łatwiej nauczyć psa (może nie każdego) czego nie wolno niż nauczyć pożądanego zachowania bo tym drugim przypadku musi jeszcze zrozumieć o co człowiekowi chodzi a z tym bywają problemy. Ja od pół roku próbuję nauczyć Bunię pokazania że ma potrzebę wyjścia. Przyjdzie usiądzie i patrzy. I nie wiem chce wyjść czy namawia mnie na wcześniejszy obiad :-). Mój poprzedni pies szedł do drzwi, popiskiwał, nie było najmniejszej wątpliwości o co mu chodzi.
No i nagradzanie. Za każde dobrze wykonane polecenie jakiś smakołyk. To bardzo poprawia słuch i inteligencję psa.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za informacje.
na poczatku gotowalam mu jedzonko na zmiane z sucha karma, ale weterynarz polecil mi bym karmila go tylko sucha.nosi tez obroze przeciwpchelna,moze to to.nie wiem dokladnie.laki nie ma podraznionej skory,nie drapie sie czesto i natarczywie,po prostu wypadaja mu klaki.mozliwe ze po prostu dostosowuje sie do domowych warunkow i gubi zbedna siersc ktora zgromadzil w schronie.spytam sie jeszcze weterynarza.kazal mi tylko dawac witaminy.moze sie polepszy.
jesli chodzi o nauke to tlumacze mu proste rzeczy czego nie moze zrobic.w niektorych sytuacjach juz chyba zalapal o co chodzi.najwiekszy problem jest z jedzeniem,bo potrafi wszystko sciagnac z szafek i pozrec.staramy sie chowac jedzene,ale czasami sie nie da lub zapomni i klops.tlumacze mu ze nie wolno ale on i tak swoje:(mam nadzieje ze w koncu pojmie.w sumie poprzednie psy bez nauki nigdy nie wziely jedzenia samowolnie,nawet gdy stalo przed nosem.no ale Laki widocznie chce sprobowac wszystkiego :)postaram sie go nauczyc dobrych manier :)
papap

Link to comment
Share on other sites

Cześć [B]Katie[/B],a dostałaś mego meila z namiarami,o jakie prosiłaś:cool1:?
Wiesz ja tez mysle jak Ty,ze najpierw to zdjąć obrożkę i zobaczyć czy sytuacja sie nie zmienia;).Ale wielce prowdopodobne ,że to organizm tak sie przyzwyczaja do zmiany klimatu,bo jednak w schronie był całą zimę i to na betonie,więc teraz w Twoim domu,jest tak jakbyśmy np.my byli w Afryce w swetrze-tak samo reagował nasz kaleki kotek,którego przygarnęliśmy z działek iskał się strasznie i drapał,do połowy sie zrobił łysy,wet.podejrzewał grzybicę a On po prostu......dostosował się do naszego domowego,gorącego klimatu i teraz....ten zmarźluch co w zimę spał na śniegu.....teraz śpi tylko w łóżku pod kołdrą;):evil_lol:
papap

Link to comment
Share on other sites

w schronisku w którym pracuje jest mała sunia z bardzo krótką sierścia....
całe lato się nie liniła...czesałam ją może raz na tydzień i to chyba bardziej dla formalności...a od niedawna sierść wypada jej garściami...jak idzie na spacer to za nią ciągnie sie biała powłoka włosów:evil_lol:

może niektóre psy przechodzą taki okres zmiany podszerstka...

Link to comment
Share on other sites

czesc.mozliwe ze Laki mial alergie bo jak sciagnelam mu obroze przeciwpchelna to z jego sierscia jest duzo lepiej.momentalnie mniej wypada mu wlosow, w ogole ma teraz miekka siersc,bardzo mila w dotyku.zauwazylam to bo przede wszystkim po tym ze jest duzo czysciej w mieszkaniu:)
w tym momencie przezywam kolejny problem :(na moim osiedlu suczka ma cieczke,no i niestety Laki nie moze wytrzymac w domu.caly czas chodzi rozkojarzony i popiskuje.na poczatku nie wiedzialam o co mu chodzi, ale teraz wiem ze idzie o suczke.
kolejny problem to poranne wstawanie.Laki budzi mnie codziennie o 5 badz 6 i zaczyna wariowac.tzn piszczy, probuje wskakiwac na lozko, caly czas o cos prosi.no to jak prosi to wychodze z nim na spacer,ale szczerze mowiac nie usmiecha mi sie tak poranne wstawanie.gdyby chociaz poczekal do tej 8 :)moze wiecie dlaczego tak rano chce mu sie na dwor i na dodatek zawsze o tej samej mniej wiecej porze.chcialabym go przestawic troche na pozniejsza godz ale nie wiem jak.moze przestawic godziny karmienia, zeby tak bardzo mu sie nie chcialo rano wstawac?pomozcie :)papa

Link to comment
Share on other sites

Budzi Cię może nie tyle dlatego że chce do "toalety" ile na spacerek...poszaleć ..pobawić się... Możliwe że pomogłoby żebyś wychodziłą z nim o późniejszej godzinie wieczorem poprzedniego dnia i na dłuższy spacerek ? Bardziej męczący? Może wtedy byłby spokojniejszy? Spróbuj przestawiać go o 15 min. codziennie na późniejszą godzinę ( mówię o tym porannym wstawaniu) . Ja to mam jeszcze gorzej ;)..bo Fiśka jest taka obowiązkowa , że wie ,że ja wstaję o 6 rano , a że w sobotę czy niedzielę nie muszę to nie jej problem... i wcale nie budzi mnie z powodu "potrzeby"...wychodzimy godzinę później bo ja się jeszcze krzątam koło śniadania itp. a ona spokojnie czeka....pies jest bardzo podatny na "rytuały"...jak rytuał ( np. budzenie o określonej porze )jest ok to fajnie...kiedyś zapomniałąm nastawić budzik i tylko wytrwałość Fiziuty mnie "uratowała" przed zaspaniem...gorzej jak jest to zwyczaj męczący..wtedy koniecznie trzeba się go pozbyć:D........
Ewentualnie zostawiaj mu rano jakąś zabawkę ( np.kong)..może się tym zajmie? bo pewnie budzi Cię dlatego ,że rozpiera go radość....
W kwestii suk i ich cieczek...problem znika jak pies jest wykastrowany......

Link to comment
Share on other sites

[B]Katie[/B],dostałaś mego meila z adresem i tel.ośrodka??
[B]Katie[/B],a ja sobie myślę,że jesli rano wychodzis na spacerek z Lakim-Zeuskiem i nie siusia od razu i dużo to......On po prostu zakochany jest w tej suczce,dlatego tak rano wstaje aby biec do Niej:lol:Tylko trzymajGo Kasiu mocno na smyczy,bo Pieski potrafią zrobić wiele aby pobiec do panny,nawet....podkopać się pod płotem ogrodu:mad:
Jeśli tak to zobaczysz,że to wkrótce minie i jak rano prosi Cię,to nie biegnij od razu na każde skinienie,tylko spróbuj powiedzieć stanowczo,że ma się iść położyć.
No i na spacerek nocny,tez mozesz troszkę później spróbować wyjść;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sprawdziło się to co mówiłam,Katie czyli Kasia mi potwierdziła,że Zeusek czyli Lakuś(przepraszam,że tak mówię,ale dla mnie on już chyba zawsze będzie w głębi serca Zeuskiem) był po prostu zakochany:loveu:,dlatego popiskiwał z rańca aby wyjść na spacerek:lol:.
[SIZE=4][COLOR=SeaGreen][B]Lakuś jest kochanym psiakiem dla całej Rodzinki,uwielbiają go,a on ich,[/B][/COLOR][/SIZE]widać,że jest im bardzo wdzięczny,gdyż na każdym kroku to pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

nie wiedziałam, że Zeusek ma domek...dopieor teraz odnalazłam gdzieś jego wątek....czy są gdzieś jakieś foteczki z nowego domku ????

------------------------------------------------------------------

już znalazłam foteczki i przeczytałam co nieco :)

Ślicznie

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img77.imageshack.us/img77/6043/dscf2756gu8.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...