Jump to content
Dogomania

Royal Canin vs. kilka karm drobiowych


martazobeniak

Recommended Posts

Stale zaskakiwana popularnością marki Royal Canin, zwłaszcza wśród właścicieli shih-tzu, pokusiłam się o małe zestawienie karm na drobiu.

 

Royal Canin Shih-tzu Adult: suszone białko drobiowe bez podanego udziału procentowego, brak mięsa czy mączki w składzie. Suszone białko pozyskuje się z tkanek pozostałych po przetworzeniu elementów zdatnych do spożycia przez człowieka - czyli z piór, kości itp.

 

Dla porównania - udział drobiu i pochodnych w kilku karmach (lista alfabetyczna):

- Acana Adult Small Breed: dehydratyzowane mięso kurczaka 33%, świeże mięso kurczaka 10%, tłuszcz z kurczaka 7%, świeże całe jaja 3%; 
- Applaws dla dorosłych psów małych i średnich ras: suszone mięso z kurczaka 66%, mielone mięso z kurczaka 8%;

- Bosch High Premium Concept Adult Drób & Orkisz: sproszkowane mięso drobiowe min. 15 %, sproszkowane

mięso, ekstrakt z mięsa*;

- Brit Carnilove High in Chicken: dehydratyzowane mięso z kurczaka 32%, mączka z kurczaka 30%;

- Brit Petit Chicken & Cranberries: kurczak 50% (suszony kurczak 27%, mięsna mączka z kurczaka 23%), tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany mieszanymi tokoferolami) 7%, hydrolizowana wątróbka z kurczaka 3%;

- Canagan Free Run Chicken: świeże mięso kurczaka bez kości 26%, suszony kurczak 25%, tłuszcz z kurczaka 3.1%, suszone jajko 3.1%, wywar z kurczaka 1.6%;

- Doctor Dog Wiejski Drób z warzywami, owocami i ziołami: mączka mięsna drobiowa z kurczaka 38.53%, łapki kurczaka 15.60%, mięso i chrząstki indycze 8.26%

- Gosbi Chicken & Rice: suszone mięso z kurczaka 31%;
- Husse Optimal Mini: kurczak min. 63%;
- MARP Holistic Chicken ALS: świeże mięso z kurczaka 25%, suszony kurczak 22%, tłuszcz z drobiu 3%, sos z drobiu 2%;
- Planet Pet Society dla małych ras: mączka z kurczaka 25%, liofilizowany kurczak 15 %;

- Purina Pro Plan Small & Mini Health & Wellbeing bogata w Kurczaka, z Ryżem: kurczak 20%, odwodnione białko drobiowe bez podanego udziału procentowego.

Jakieś komentarze?

 

* Gatunek zwierzęcia nie został w tym przypadku podany przez producenta.

Link to comment
Share on other sites

firma zrobiła dla wielu ras psich,dla tych co zyja w miastach,dla róznych ras kotów-to wsztsko to tylko pic na wodę,żeby ludziom w głowie namieszać.

więc shih-tzu musi jeśc tylko dla tej rasy bo jak zje inna to pogorszy mu sie zdrowie,wypadnie siersc czy sama nie wiem co.

bytówki royal ma takie sobie300zł za 15 sto kg worek na pewno nie dam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:niewiem:jest jedna rzecz , która mnie dziwi bardziej od składu RC a mianowicie wygląd i kondycja psów żywionych RC , najogólniej mówić jest bardzo dobra . Mnie odstrasza głównie chemia , ale linie wet zawsze się mi sprawdzały ( hepatic, gastro , obesity ).

Link to comment
Share on other sites

gayka, jak miałam lat 7, rodzice kupili ONka długowłosego. Przez 14 lat jadł chappi i jego wygląd i kondycja były świetne ( póki stawy pozwalały na kondycję ). Miał mocną, piękną sierść .. a każdy właściciel suki tej rasy pytał czy nie chcemy po nim szczeniaka -.-

Mimo to, nie polecę takiego karmienia nikomu ;)

Link to comment
Share on other sites

gayka, jak miałam lat 7, rodzice kupili ONka długowłosego. Przez 14 lat jadł chappi i jego wygląd i kondycja były świetne ( póki stawy pozwalały na kondycję ). Miał mocną, piękną sierść .. a każdy właściciel suki tej rasy pytał czy nie chcemy po nim szczeniaka -.-

Mimo to, nie polecę takiego karmienia nikomu ;)

 

Wygląd - wyglądem, pytanie, jak przedstawiałyby się wyniki badań krwi. ;) Możliwe też, że pies miał zwyczajnie świetne geny. Mój poprzedni pies, mieszaniec jamnika, suchej karmy przez całe życie nie wziął do pyska (choć próby były), za to raczył się wątróbką na cebulce i ciastkami w czekoladzie. Żył ponad 19 lat, nie miał nadwagi, żadnych nietolerancji pokarmowych, alegrii, problemów ze stawami, raków przewodu pokarmowego itp. ;)

 

Moja shihtzaczka jest na diecie mieszanej (sucha karma, 2-3 razy w tygodniu gotowane, raz w tygodniu jajka, przekąski i "smaczki" z owoców, warzyw i suszonych mięs) - karmiona była przez chwilę szczenięcym RC - zarówno bytówką "dla shih", jak i weterynaryjnym (moja ówczesna niewiedza) i skończyło się drapaniem, świerzbem w uszach, łzawieniem itp. A wygląda teraz (śmiem twierdzić) też znacznie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...