Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Fog88

Akogareno Akita Inu - polecacie?

Recommended Posts

Witam,

 

Jako pierwszoklasita, chciałbym sie przywitać i pozdrowić wszystkich miłośników 4 łap i nie tylko ;-)

 

Moje pytanie brzmi:

 

Czy polecacie hodowlę Akita Inu tj. Akogareno?

Zrobilem wywiad środowiskowy dzwoniąc tu i tam i mają świetne recenzje,

natomiast jaka jest Wasza opinia, co słyszeliście, jakie macie doświadczenia?

 

Zamierzam zakupić pieska tej rasy w najbliższym czasie,

a jak wiemy wybór hodowli, to podstawa udanego życia z naszym podopiecznym.

 

Pozdrawiam,

Fog88.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej sam wybadaj, porozmawiaj, umów się na wizytę przed zakupem, jeśli to możliwe (a i możliwość takiej wizyty przed zakupem już sama o czymś świadczy), zobacz, w jakich warunkach są zwierzaki przetrzymywane, zobacz, jak się zachowują, jak wyglądają. Dowiedz się, czy rodzice szczeniaków mają wszystkie konieczne badania dla tej rasy (nie wiem, jakie są konkretnie wymagania dla akit), dopilnuj wszystkich formalności, podpytaj, jak żywią psy, a wtedy będziesz miał solidne podstawy do decyzji, czy to rzetelna hodowla, czy nie.

 

Opiniami w internecie nie za bardzo bym się sugerowała, bo z jednej strony te pozytywne komentarze mogą być produkowane przez same osoby związane z hodowlą, by zrobić sobie reklamę, a z drugiej strony negatywne komentarze mogą być pisane przez "konkurencję", zazdrośników itd... więc opinie z internetu są dla mnie zawsze najmniej wiarygodnym źródłem informacji... (bo nigdy nie masz pewności, kto i dlaczego wystawił dany komentarz, jaka motywacja może za nim stać...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najprościej wybrać się na wystawę, zobaczyć psy z danej hodowli, porozmawiać z hodowcami i zobaczyć, podejśćie których najbardziej Ci odpowiada :)

 

Jest dość dużo hodowli akit w Polsce, wiele ma dobre opinie i przepiękne psy. Zastanów się jakie masz plany w związku z psiakiem (hodowla, wystawy, stróżowanie podwórka, pies będzie mieszkał z małymi dziećmi, będzie zostawał częściej z Twoimi rodzicami itp...) i spróbuj to przełożyć na sposób w jaki pieski są hodowane. Bo na przykład dobrze by było żeby pies, który ma mieszkać z dziećmi, miał jakieś z dziećmi doświadczenia. Niektórzy hodowcy uwzględniają małe dzieci w programie socjalizacji, inni nie. 

 

Skoro jesteś pierwszoklasistą (gimnazjum? liceum?) to zakładam, że jednak mimo wszystko ciężar odpowiedzialności za psa oraz koszt jego utrzymania spadnie na Twoich rodziców. Koniecznie powinni brać udział w szukaniu odpowiedniej hodowli i psa - muszą wiedzieć czego się podejmują biorąc do domu akitę, szczególnie, że za kilka lat najprawdopodobniej wyjedziesz na studia i pies zostanie z nimi. Muszą być pewni, że taka sytuacje będzie dla nich dopuszczalna - to nie jest mały i łagodny piesek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×