Jump to content
Dogomania

Radskorpion

Members
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

About Radskorpion

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Radskorpion

  śmierć szczeniaka po zakupie z hodowli

  Ogólnie buldogi francuskie są strasznie chorowitą rasą.. strach je hodować wręcz :/
 2. Radskorpion

  Co powinnam wiedziec o szczeniakach?

  I jak tam ze szczeniorkiem?
 3. Radskorpion

  Pies nie rośnie

  Taki pies jest jedną wielką niewiadomą - nie masz jakichkolwiek informacji o jej rodzicach, warunkach wychowu (choć jak stan suczki wskazuje, były to bardzo kiepskie warunki) ani nawet o jej wieku... weterynarz to nie prorok, na podstawie oglądu wizualnego można stwierdzić, że pies jest w typie owczarka niemieckiego, ale o jego pochodzeniu nie wiesz kompletnie NIC. A więc także i o możliwych chorobach występujących w danej linii, stopniu inbredu przodków itd.
 4. Co się dzieje w tym kraju, jest po prostu chore...
 5. Radskorpion

  Jaka najpopularniejsza książka o wychowaniu pieska?

  Na tym forum bardzo polecane są książki Zofii Mrzewińskiej, ja także je polecam :) bardzo przystępnym językiem opisane wszystko, czego potrzebuje początkujący właściciel. Książki są niedrogie, tylko nie wiem, czy jeszcze łatwo je dostać- poszukaj w księgarniach internetowych ;)
 6. Radskorpion

  Nowy pies warczy na psa rezydenta

  Dokładnie, psy są różne, więc różnie może być- ja mówię na bazie doświadczeń, które mogłam sama zaobserwować na żywo, gdzie nieustanne wchodzenie między dwa psy i ich układy skończyło się koniecznością oddania jednego i obrażeniami u drugiego... Behawiorysta stwierdził, że tej nienawiści można było zapobiec, ale długo właściciele próbowali na własną rękę działać i pogłębiali przepaść między psami. Chyba jakbym była w takiej sytuacji, to zwróciłabym się do specjalisty...
 7. Radskorpion

  Nowy pies warczy na psa rezydenta

  czi_czi, psy wypracowały między sobą hierarchię i człowiek nie powinien się w to wcinać, bo to tylko prowadzi do kolejnych konfliktów. Nie można narzucać psom ludzkiej logiki - "bo ty jesteś nowy, to masz się podporządkować" podczas, gdy stary psiak choć większy, daje się zdominować. Moim zdaniem powinno się pracować z nowym psem bez podważania hierarchii.   Ludzka uwaga to dobro, którego bardzo brakuje psom schroniskowym i dlatego często o to rywalizują w nowym domu. Nie można psa za to karać, tylko stopniowo przyzwyczajać do nowych reguł.
 8. Radskorpion

  Mówią, że mój pies to nie Husky

  przeczytałam Waszą ciekawą dyskusję, ale szczególnie zainteresował mnie jeden z wątków, który się pojawił, a konkretnie kwestia dolewek do różnch ras obcej krwi. Kiedyś w pewnym czasopiśmie kynologicznym (nad którym obecnie można co najwyżej spuścić ze smutkiem zasłonę milczenia) przeczytałam, że w związku z zakazem kopiowania ogonów zaczęto kojarzyć boksery z welsh corgi pembroke, które miały ogony szczątkowe. Istotnie, udało się tę cechę przekazać bokserom, które po kilku pokoleniach nie różniły się już niczym od pozostałej części populacji poza naturalnym skróceniem ogona. Mimo wszystko hodowcy kręcili nosem na uznanie tych bokserów. A przecież to była domieszka powodowana konkretnym zamysłem hodowlanym, a nie przypadkowym widzimisię i poza cechą skrócenia ogona zawsze to dodatkowa odrobina "świeżej krwi" w populacji. Ciekawe, czy FCI coś takiego uznaje/uznało (ta akurat mieszanka była z tego co pamiętam pod egidą brytyjskiego kennel clubu, nie orientuje sie, czy jest on zrzeszony w FCI, ale tak czy siak podaję to jako przykład) :)
 9. Radskorpion

  Proszę o pomoc. Jaki to piesek?

  Nowy pies będzie zupełnie odrębną psią istotą i osobowością, dlatego myślę, że doszukiwanie się w następnym psie "namiastki" poprzedniego nie tylko skończy się najprawdopodobniej niepowodzeniem (bo psy to nie kopie, tylko żywe istoty, nawet osobniki jednej rasy, nawet rodzenstwo z jednego miotu nie jest identyczne), ale także byłoby tak jakby nie fair wobec zwierzaka :)   Mój pies jest już bardzo stary i powoli szykuję się na to, że w najbliższych latach będzie może trzeba go pożegnać... Wydaje mi się on psim ideałem i dlatego z początku miałam podobne podejście - szukać psa jak najbardziej podobnego, ale po jakimś czasie zrozumiałam, że jednak najlepszym wyjściem będzie na następnego psa wziąć zwierzaka zupełnie innego, z pełnym poszanowaniem jego indywidualności :) każdy pies jest na swój sposób wyjątkowy i nie można go postrzegać przez pryzmat poprzedniego ulubieńca.
 10. Radskorpion

  Mam kundla ze schroniska... proszę o pomoc!

  Cześć, ogólnie Twoje problemy są dość często spotykane i opisane na większości stronek kynologicznych :) polecam Ci stronkę http://www.psy.pl/szkolenie1/ ja bardzo dużo z niej wyniosłam, jak chodzi o szkolenie psów :) jest tam wyszukiwarka, więc łatwo odnaleźć tematy, które Cię interesują, np. jest artykuł o przygarnięciu drugiego psa ze schroniska ;) http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art2445,ten-drugi-ze-schroniska.html   Myślę, że pies przeżywa duży stres podczas przeprowadzki, więc nie powinno się od razu szokować go też nowym członkiem rodziny. Z drugiej strony jest tak, jak mówisz- pies nie czuje się jeszcze zbyt pewnie na nowym terenie, więc zachowania dominacyjne mogą być tymczasowo przytępione. Ja jednak poczekałabym mimo wszystko na aklimatyzację psa w nowym miejscu i dopiero dołączała drugiego.. ;)
 11. Radskorpion

  Mój Pies czy Przyjaciel Pies

  Też jestem mocno zawiedziona poziomem nowego wydania, ale mam nadzieję, że z czasem będą się rozwijać do dawnej świetności, dlatego jeszcze ich nie skreślam, teraz trudno jest wytrwać na rynku prasy, jak ludzie rzadko kupują czasopisma, mogąc sobie przeczytać wiele informacji w internecie... Dlatego dam im jeszcze szansę, ale jeśli poziom będzie ciągle taki, jak w pierwszym numerze, to faktycznie odpuszczę :(
 12. Radskorpion

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  To pokazuje, jak trudnym i wieloczynnikowym jest wybór wymarzonej rasy... ja już od dwóch lat zastanawiam się nad drugim psem, ale w końcu chyba zamiast drugiego psa, przygarnę chomika :D
 13. Radskorpion

  Krycie suczki psem z metryką PZKWP niewystawowym

  Haha, widzę, że już się zaczyna plucie jadem za powiedzenie prostych słów prawdy... Pseudohodowlom pozostają jedynie pokrętne tłumaczenia i wycieczki ad personam, skoro brak im merytorycznego oręża :D :D i to standardowe, oklepane do bólu zawołanie: "już się zebrali obrońcy SWOJEGO związku ZKwP"- skąd wiecie, kto tu jest z ZKwP a kto nie, czy to może atak na oślep, w desperacji, bo brak argumentów?   Ja akurat nie byłam i być może nigdy nie będę zrzeszona w ZKwP, ale po prostu widzę, co się wyprawia- jedna wielka "wolna amerykanka" pseudohodowlana. BARDZO WAŻNE SŁOWA powiedziała marta30   I tak oto wymierają hodowle, którym po prostu ZALEŻY. Zależy na zdrowiu, eksterierze, charakterze. Po prostu na dobrostanie ras i ich rozwoju. Nie wytrzymują konkurencji z bylejakością. Z tymi, którym się "nie chciało". Ciekawa jestem, skąd oni wiedzą, że dany pies jest taaaaki wartościowy, skoro nie był sprawdzony przez fachowca ani nie miał przeprowadzonych większości wymaganych badań? Czyżby pseudohodowcy mieli rentgena w oczach? Czy oni w ogóle są świadomi, że istnieje coś takiego, jak np. badania na ataxię, dysplazję stawów biodrowych, łokciowych?   Pseudohodowle oferują najczęściej psy niesprawdzone przede wszystkim pod względem genetycznym, dbają tylko o to, by jako tako "przypominało rasę" z wyglądu. Wiele z tych związeczków oferuje "rodowody", w których są po prostu LUKI, bo nie da się prześledzić pochodzenia takiego psa. A nawet, jak się da, to co z tego, skoro najczęściej to od pokoleń niebadane zwierzaki. A pies dopuszczony do hodlowli z ZKwP to nie tylko "wystawowy champion", to też pies przebadany (są różne wymagania dla poszczególnych ras, nie wszędzie jest idealnie, ale jednak te wymagania istnieją).   A co do zarzutu, że w ZKwP też się zdarzaja nieuczciwi hodowcy- OCZYWIŚCIE, ale skoro tak się zdarza, a pseudohodowcy właśnie na to zwracają uwagę- czyż to nie najlepsze świadectwo od nich samych, że wolą równać w dół, zamiast starać się zawyżać poziom? Najwyraźniej z trudem wyszukane przypadki nieuczciwości w hodowlach ZKwP to dla nich poziom, z którym mogą się z ulgą porównywać. "Oooo...  tu też zdarzają się patologie... to właśnie tak, jak u nas, a wy to piętnujecie!"--> żelazna logika.   Nieuczciwość należy piętnować wszędzie. I miłośnicy psów piętnują te przypadki niezależnie, czy to ZKwP, czy nie. I tym się różnią od pseudo, którzy wytykają innym wypaczenia jedynie po to, by usprawiedliwić swoje wypaczenia, zamiast je wypleniać u siebie.
 14. Ja z moim zamykam się w ślepej kuchni i bawię się z nim w różne zabawy węchowe, które pochłaniają jego uwagę. Niektórzy mają inne "ślepe" (bez okien) pomieszczenia- np. łazienka... Warto może na ten czas się tam zamknąć z psem :P   Dodam, że mój pies panicznie boi się błysków jak i hałasu fajerwerków, petard etc. a ta metoda jest nader skuteczna (tylko muszę się tam przenieść i urzędować już zanim padną pierwsze strzały próbne i psisko się wystraszy xp no i to metoda nieodpowiednia dla tych, którzy chcą dołączyć do gości i się bawić- "moi" domownicy, rodzina i zaproszeni znajomi rodziny są przyzwyczajeni, że ja od lat nie bawię się na sylwku, tylko znikam i jestem w tym momencie cała dla psa :P )   Co do autora tematu- co prawda nie o to Ci chodziło, ale może komu innemu się przyda, a ja z farmakologią do czynienia nie mam, jestem naturalistką ;)
 15. Radskorpion

  Poszukiwanie pomeraniana w stogu siana

  Najlepiej się przejść do najbliższego oddziału ZKwP i tam Ci powiedzą, czy i jakie są hodowle w okolicy i ewentualnie namiary ;) bo nie wszystkie hodowle ogłaszają się w necie.
×