Jump to content
Dogomania

Wystawianie cocker spaniela:)


Magot

Recommended Posts

Jestem właścicielką rodowodowego psa rasy cocker spaniel angielski (czarny podpalany), z którym wiążę przyszłość wystawową. Hodowca ocenia go jako dobrze rokującego wystawowo:) Psiak ma na sobie mnóstwo kędziorków, loczków i ogólnie jest bardzo kudłaty. Czy rzeczywiście taki kręcony włos dobrze rzutuje na przyszłość? Widziałam w innych hodowlach czarne podpalane szczeniaki tej rasy, które jako dorosłe psy zdobywały laury na wystawach- miały w szczenięcych latach włos prosty!!

Mimo wszystko raz na pewno go pokażę na wystawie. Codziennie ćwiczę z nim bieganie " jak po ringu" (porusza się kłusem) oraz postawę wystawową- podtrzymuję jego ogonek i głowę. Gdy tylko dotknę ogona, on od razu siada. Jak go nauczyć stanie w tym momencie?? Próbowałam zająć go w tym czasie smakołykami, ale wtedy również siada... Liczę na pomoc z Waszej strony:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Magda:)']
Mimo wszystko raz na pewno go pokażę na wystawie. Codziennie ćwiczę z nim bieganie " jak po ringu" (porusza się kłusem) oraz postawę wystawową- podtrzymuję jego ogonek i głowę. Gdy tylko dotknę ogona, on od razu siada. Jak go nauczyć stanie w tym momencie?? Próbowałam zająć go w tym czasie smakołykami, ale wtedy również siada... Liczę na pomoc z Waszej strony:)[/quote]
Dawaj mu nagrody tylko gdy stoi - jak dupcia jest na ziemi dłoń zamykaj jak zrobi kroczek i będzie stał - dłoń otwieraj.
Ile psiak ma dokładnie? Specem od spanielków jest raczej Zula.
To samo- leciutko tylko dotkniesz ogona - amciu dajesz :) niech sobie kojarzy dotyk na ogonie z czymś fajnym! Psiak nie kopiowany rozumiem - bo jak jest cięty to już może mieć złe skojarzenia...

Link to comment
Share on other sites

[B]Magda:)[/B]- w jakim wieku jest maluch?
Co do tych kręconych włosów to jeśli są one na głowie i grzbiecie to się je skubie.
Jeśli chodzi o postawę to spróbuj tak jak radziła ci [B]reyes[/B]. Kiedy stoi i trzymasz go za pyszczek to spróbuj dotknąć go delikatnie w ogon - jeśli nie usiądzie to go pochwal. I tak małymi kroczkami aż będziesz mogła chwycić ogonek.
[B]Magda:)[/B], skąd jesteś? Jeśli gdzieś z moich okolic to mogłabym spróbować Ci pomóc na żywo i pokazać co i jak;)

P.S. z jakiej hodowli masz psiaka?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze dziękuję Wam za tak szybkie odpowiedzi:* Psiaczek ma ogonek oczywiście niekopiowany:) Pochodzi z hodowli Modus Vivendi ([url]www.modus.of.pl[/url]) dokładnie 8 lipca skończył 3 miesiące. Najbardziej kudłate to on ma łapki, główka jest gładziutka, widzę już jak wspaniałe rozwija mu się piórko na ogonku. Dostosuję się do Waszych wskazówek. A mieszkam w Lubaczowie (woj. podkarpackie, niedaleko od granicy z Ukrainą). Bardzo chciałabym popatrzeć którąś z Was w wystawianiu psa. No więc która mieszka bliżej?:razz: Będę na wystawie w Rzeszowie 19 sierpnia- może się spotkamy? ;)

Link to comment
Share on other sites

Martyno, Twoje rady również na pewno mi się przydadzą:) Dziś przy ćwiczeniach wystawowych zrobiłam wszystko wg Waszych wskazowek- pomogło!! Dziękuję za pomoc:multi: Istotnie cockermanko- mój psiaczek jest po Irince, a tatuś to ITSY BITSY IKE Hetiw:lol::lol: No, to kto w takim razie wybiera się na krajówkę do Rzeszowa?

Link to comment
Share on other sites

Moze troche głupie pytanie.. ale czy psiak ma regularnie czyszczone gruczoły okołoodbytowe?? bo juz pare razy spotakalm sie z przypadkeim gdy psy mialy je nieczyszczone i mialy starsznie wrazliwe okolice sromu a nawet nie dawaly sie dotknac za ogon..

pamietaj ze włos faluje sie tak pod wpływem wilgoci:) a z glowy i grzbietu sie skubie.

Z tym siadaniem.. to tak jak psize zula. Ale pamietaj ze jezeli usiadzie nie mozesz go chwalic ani nagradzac. Z czasem im dluzej wystoi z utrzymanym ogonem przedluzaj odstepy miedzy nagrodami.

Link to comment
Share on other sites

He he... Z tymi gruczołami to chyba wszystko ok- tak powiedział wet na ostatniej kontroli (jakiś tydzień temu). Tylko czasem zdarzy mu się jeszcze cupnąć przy postawie, ale znacznie mniej, gdy nie wypróbowałam Waszych porad:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']He he... Z tymi gruczołami to chyba wszystko ok- tak powiedział wet na ostatniej kontroli (jakiś tydzień temu). Tylko czasem zdarzy mu się jeszcze cupnąć przy postawie, ale znacznie mniej, gdy nie wypróbowałam Waszych porad:multi:[/quote]


no to super;) życze powodzenia!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę bardzo Wam dziękuję za wskazówki. Nie wiem, jakby nam szło bez Was. Ja również mam nadzieję, że kiedyś poznam Was i Waszych ulubieńców. A Ty, Zula, jakiego masz cockerka, w jakim wieku umaszczeniu, z jakiej hodowli(no chyba że masz innego piesia)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Nie chce się wypowiadać jako znawca bo dopiero raz wystawiłam mojego cockera, ale jeśli chodzi o kręcone włosy to mogę poradzić taki sposób że na dzień przed wystawą po kąpieli i poprawkach nacieram włoski suni niveą do prostowania włosów suszarką i suszę na szczotce kierując strumień powietrza z włosem. Włoski są ładne proste na drugi dzień lekko się falują, także poprawiam suszarką, przed samym wyjściem na ring przeczesałam i psinka prezentowała się naprawdę fajnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...